OnePlus 9T poäng i benchmarktest Antutu
I Antutu benchmark-testet fick OnePlus 9T resultatet 782377 poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Antutu-testet.
Priser på OnePlus 9T
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
OnePlus 9T släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till OnePlus 9T :
Antutu benchmark rankning
OnePlus 9T
6.55 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 888 Plus / 8Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX689 / 4700mAh
Kommande
Kommande
- Varumärke: OnePlus
- Produkt: 9T
- Vikt:
- Höjd, bredd, djup:
- Operativ system: Android 11
- Diagonal storlek (metrisk): 6.55 tum
- Skärmupplösning: 2400x1080
- RAM-minne: 8Gb
- Inbyggt minne (ROM): 128GB
- Kamera: 48Mp Sony IMX689
- Processor (CPU): Qualcomm Snapdragon 888 Plus
- Batteri: 4700mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 11 |
| Geekbench-riktmärke | 3893 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | OnePlus - Visa alla OnePlus-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 1198 (Single Core) |
| Produkt | 9T |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 782377. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 2400x1080 - Fler modeller med 2400x1080-upplösning se här |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Skärmtyp | AMOLED |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Ja - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ljusstyrka | 650 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.55 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 1x 2.9955 GHz ARM Cortex-X1 + 3x 2.42 GHz ARM Cortex-A78 + 4x1.8 GHz ARM Cortex-A55 |
| Varumärke | Qualcomm |
| Produkt | Snapdragon 888 Plus - Fler modeller med Snapdragon 888 Plus CPU se här |
| Utgivningsdatum | 6/15/2021 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 2.9955 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 5 nm |
| Minne | 24 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | Adreno 660 |
| GPU-frekvens | 840 Mhz |
| GPU-kärnor | 2 |
| TDP | 10 W |
| Features | Snapdragon X60 |
| Upload Speed | 316 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 8 Gb - Fler modeller med 8 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 128 GB |
| Kompatibla minneskort | Nej |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 48 Mp - Fler modeller med en 48 Mp-kamera se här |
| Sensorformat | Sony IMX689 - Fler modeller med Sony IMX689 se här |
| Inbyggd blixt | Dubbel LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 16 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
| Sensorformat | Sony IMX471 |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Typ | 5G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 4700 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 6-7 dagar |
| Batteri-liv | 3-4 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 10-12 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Ja |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Nej |
| IR | Nej |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Material | Plastram och glasfodral |
| IP-klassning (IP68) | Ja - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | Inbyggd frontkamera , Intradisplay fingeravtrycksläsare , Skärmuppdateringsfrekvens 120Hz |