Oppo K15 Pro poäng i benchmarktest Antutu
I Antutu benchmark-testet fick Oppo K15 Pro resultatet 1969337 poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Antutu-testet.
Priser på Oppo K15 Pro
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
Oppo K15 Pro släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till Oppo K15 Pro :
Antutu benchmark rankning
Asus ROG Phone 8
6.78 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 5500mAh
6582.31kr
$694.11
Vivo IQOO 12 Pro
6.78 tum (3200x1440) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 16Gb / 256GB / 50Mp OmniVision OV50H / 5100mAh
7916.11kr
$834.76
Xiaomi 14 12/256Gb
6.36 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 4610mAh
7071.55kr
$745.70
Xiaomi 14 8/256Gb
6.36 tum (2670x1200) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 8Gb / 256GB / 50Mp Omnivision OVX9000 (Light Hunter 900) / 4610mAh
7103.22kr
$749.04
Vivo IQOO 12
6.78 tum (2800 x 1260) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision OV50H / 5000mAh
6283.31kr
$662.58
Kommande
Kommande
ZTE Nubia Red Magic 8S Pro+
6.8 tum (2480x1116) Gorillaglas / Snapdragon 8+ Gen 2 / 16Gb / 256GB / 50Mp Samsung GN5 / 5000mAh
8252.86kr
$870.27
OnePlus 12
6.82 tum (3168x1440) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 16Gb / 512GB / 50Mp Sony LYTIA-T808 / 5400mAh
8525.31kr
$899.00
13567.47kr
$1430.70
13832.24kr
$1458.62
10929.75kr
$1152.55
- Varumärke: Oppo
- Produkt: K15 Pro
- Vikt: 200g
- Höjd, bredd, djup: 158.3 x 75.13 x 8.3mm
- Operativ system: Android 16
- Diagonal storlek (metrisk): 6.59 tum
- Skärmupplösning: 2760x1256
- RAM-minne: 12Gb
- Inbyggt minne (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 8500
- Batteri: 7500mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-riktmärke | 7152 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | Oppo - Visa alla Oppo-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 1967 (Single Core) |
| Produkt | K15 Pro |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 1969337. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 2760x1256 - Fler modeller med 2760x1256-upplösning se här |
| Glastyper | Böjt glas |
| Skärmtyp | AMOLED |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Ja - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ram storlek | 3 mm |
| Skärm-till-kropp | 89 % |
| Ljusstyrka | 750 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.59 tum |
Processor (CPU)
| Varumärke | MediaTek |
| Produkt | Dimensity 8500 - Fler modeller med Dimensity 8500 CPU se här |
| Utgivningsdatum | 10/15/2025 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 0 GHz |
| Bit | bit |
| Tillverkningprocess | 4 nm |
| Minne | 16 Gb |
| GPU-frekvens | 0 Mhz |
| GPU-kärnor | 0 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 0 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 12 Gb - Fler modeller med 12 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 256 GB |
| Kompatibla minneskort | Nej |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 50 Mp - Fler modeller med en 50 Mp-kamera se här |
| Inbyggd blixt | Dubbel LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 16 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 900/1800 MHz 3G (WCDMA) 2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) 5G |
| Typ | 5G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 7500 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 6-7 dagar |
| Batteri-liv | 2-3 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 10-12 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Nej |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Nej |
| IR | Nej |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Höjd, bredd, djup | 158.3 x 75.13 x 8.3 mm |
| Vikt | 200 g |
| Material | Plast |
| IP-klassning (IP68) | Ja - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | Intradisplay fingeravtrycksläsare , Aktivt kylsystem , Inbyggd frontkamera , Skärmuppdateringsfrekvens 144Hz |