Oppo K9 Pro poäng i benchmarktest Geekbench
I Geekbench benchmark-testet fick Oppo K9 Pro resultatet 889 "Single-core" poäng och 3278 "Multi-core" poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Geekbench-testet.
Priser på Oppo K9 Pro
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
Oppo K9 Pro släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till Oppo K9 Pro :
Geekbench benchmark rankning
Samsung Galaxy S20 FE 6/128GB
6.5 tum (2400x1080) Böjt glas / Exynos 990 / 6Gb / 128GB / 12Mp Samsung S5K2LD / 4500mAh
4419.26kr
$476.99
Xiaomi Mi 10 8/256Gb
6.67 tum (2340x1080) Böjt glas / Snapdragon 865 / 8Gb / 256GB / 108Mp Samsung ISOCELL Bright HMX / 4780mAh
3830.30kr
$413.42
Xiaomi Redmi K30 Pro
6.67 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 865 / 6Gb / 128GB / 64Mp Sony IMX686 / 4700mAh
4241.19kr
$457.77
6883.08kr
$742.92
4506.73kr
$486.43
Realme GT Neo 2T 8/128GB
6.43 tum (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 1200 / 8Gb / 128GB / 64Mp OmniVision OV64B / 4500mAh
2479.66kr
$267.64
Realme GT Neo 2T 12/256GB
6.43 tum (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 1200 / 12Gb / 256GB / 64Mp OmniVision OV64B / 4500mAh
2650.69kr
$286.10
Realme GT Neo 2T 8/256GB
6.43 tum (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 1200 / 8Gb / 256GB / 64Mp OmniVision OV64B / 4500mAh
2543.59kr
$274.54
LG V60 ThinQ
6.8tum (2460x1080) Gorillaglas / Snapdragon 865 / 8Gb / 128GB / 64Mp Samsung GW1 / 5000mAh
4169.20kr
$450.00
Xiaomi Pocophone F2 Pro 8/256Gb
6.67 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 865 / 8Gb / 256GB / 64Mp Sony IMX686 / 4700mAh
5959.18kr
$643.20
Honor 80
6.67 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 782G / 8Gb / 256GB / 160Mp Samsung ISOCELL HP3 / 4800mAh
2834.60kr
$305.95
Kommande
Kommande
Xiaomi Poco X3 GT 8/128GB
6.6 tum (2400x1080) Böjt glas / Dimensity 1100 / 8Gb / 128GB / 64Mp OmniVision OV64B / 5000mAh
2324.75kr
$250.92
Xiaomi Poco X3 GT 8/256GB
6.6 tum (2400x1080) Böjt glas / Dimensity 1100 / 8Gb / 256GB / 64Mp OmniVision OV64B / 5000mAh
2434.17kr
$262.73
Motorola Edge 30 8/256GB
6.5 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 778G+ / 8Gb / 256GB / 50Mp Omnivision OV50A / 4020mAh
2370.24kr
$255.83
Motorola Edge 30 8/128GB
6.5 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 778G+ / 8Gb / 128GB / 50Mp Omnivision OV50A / 4020mAh
1858.72kr
$200.62
Realme 9 Pro+ 8/128GB
6.4 tum (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 920 / 8Gb / 128GB / 50Mp Sony IMX766 / 4500mAh
1855.76kr
$200.30
Realme 9 Pro+ 6/128GB
6.4 tum (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 920 / 6Gb / 128GB / 50Mp Sony IMX766 / 4500mAh
2817.09kr
$304.06
Realme 9 Pro+ 8/256GB
6.4 tum (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 920 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX766 / 4500mAh
3090.59kr
$333.58
Huawei Nova 10 Pro 8/256GB
6.78 tum (2652x1200) Böjt glas / Snapdragon 778G / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX766 / 4500mAh
4554.25kr
$491.56
Nothing Phone 1 12/256GB
6.55 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 778G+ / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX766 / 4500mAh
2907.23kr
$313.79
- Varumärke: Oppo
- Produkt: K9 Pro
- Vikt:
- Höjd, bredd, djup:
- Operativ system: Android 11
- Diagonal storlek (metrisk): 6.43 tum
- Skärmupplösning: 2400x1080
- RAM-minne: 8Gb
- Inbyggt minne (ROM): 128GB
- Kamera: 64Mp
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 1200
- Batteri: 4500mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 11 |
| Geekbench-riktmärke | 3278 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | Oppo - Visa alla Oppo-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 889 (Single Core) |
| Produkt | K9 Pro |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 689744. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 2400x1080 - Fler modeller med 2400x1080-upplösning se här |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Skärmtyp | AMOLED |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Ja - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ljusstyrka | 650 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.43 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 1 x Cortex-A78 3GHz + 3 x Cortex-A78 2,6GHz + 4 x Cortex-A55 2GHz |
| Varumärke | MediaTek |
| Produkt | Dimensity 1200 - Fler modeller med Dimensity 1200 CPU se här |
| Utgivningsdatum | 1/15/2021 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 3 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 6 nm |
| Minne | 16 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | Mali G77MC |
| GPU-frekvens | 850 Mhz |
| GPU-kärnor | 9 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 150 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 8 Gb - Fler modeller med 8 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 128 GB |
| Kompatibla minneskort | Nej |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 64 Mp - Fler modeller med en 64 Mp-kamera se här |
| Inbyggd blixt | Dubbel LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 16 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Typ | 5G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 4500 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 6-7 dagar |
| Batteri-liv | 2-3 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 8-9 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Nej |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Ja |
| IR | Nej |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Ja |
Design
| Material | Plast |
| IP-klassning (IP68) | Nej - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | Skärmuppdateringsfrekvens 120Hz , Intradisplay fingeravtrycksläsare , Inbyggd frontkamera |