Mobiltelefon Xiaomi Poco F7 Ultra
Se de bästa priserna och deals på Xiaomi Poco F7 Ultra! Priserna börjar från 81429.00kr ($8817.72), gör ett bättre köp. Jämför specs och hitta lägsta pris här.
($8817.72)
Färg:
Beskrivning Xiaomi Poco F7 Ultra
Xiaomi Poco F7 Ultra har en ljus och tydlig (upplösning på 3200x1440) 6.67 tum-tums skärm och måtten på 160,3 × 74,9 × 8,4mm. Det väger också bara 206g. De viktigaste specifikationerna är Qualcomm CPU - Snapdragon 8 Elite (Gen 4), 256GB-lagring och 12Gb RAM.
Släppdatumet Xiaomi Poco F7 Ultra är Mars 2025. OmniVision Light Hunter 800-bakkamera med en 50Mp-sensor tar fantastiska bilder, och den främre kameran 20Mp är designad för selfies. Priset på smarttelefonen börjar på 81429.00kr ($8817.72) och den här kostnaden är det bästa just nu, så det är värt att köpa och det här är ett bra köp för alla som är vana att använda Android 15 OS.
Xiaomi Poco F7 Ultra har dubbla SIM-kortplatser, du kan ha 2 nummer från olika operatörer.
Med 5G-stöd fungerar Internet väldigt snabbt, eftersom hastigheterna i detta nätverk når 25 Gb / s.
För Xiaomi Poco F7 Ultra är det inte möjligt att utöka din lagring eftersom det inte finns någon microSD-kortplats för att sätta in ett minneskort.
Om du vill använda standardhörlurar med 3,5 mm-port måste du använda en adapter eftersom det bara finns en USB Type-C-utgång.
Du kan betala med Xiaomi Poco F7 Ultra, eftersom den har NFC.
Eftersom den har en infraröd blaster kan du använda den som fjärrkontroll.
Xiaomi Poco F7 Ultra och dess 6000mAh-batteri är kompatibla med snabb laddning och trådlös laddning, vilket förbättrar användbarheten.
Enheten är vattentät. Detta gör att den kan användas i regn och snö, liksom i duschen och badrummet.
Dagens bästa priser på Xiaomi Poco F7 Ultra
| Lagra | Pris | Läs mer |
|---|---|---|
|
Dagens bästa priser på Xiaomi Poco F7 Ultra: Temall |
81429.00kr ($8817.72) | Gå till butik |
- Varumärke: Xiaomi
- Produkt: Poco F7 Ultra
- Vikt: 206g
- Höjd, bredd, djup: 160,3 × 74,9 × 8,4mm
- Operativ system: Android 15
- Diagonal storlek (metrisk): 6.67 tum
- Skärmupplösning: 3200x1440
- RAM-minne: 12Gb
- Inbyggt minne (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp OmniVision Light Hunter 800
- Processor (CPU): Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4)
- Batteri: 6000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 15 |
| Geekbench-riktmärke | 10177 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | Xiaomi - Visa alla Xiaomi-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 3251 (Single Core) |
| Produkt | Poco F7 Ultra |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 2986033. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 3200x1440 - Fler modeller med 3200x1440-upplösning se här |
| Glastyper | Böjt glas |
| Skärmtyp | AMOLED |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Ja - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ram storlek | 3 mm |
| Skärm-till-kropp | 89 % |
| Ljusstyrka | 750 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.67 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 2x Phoenix L 4.32GHz + 6x Phoenix M 3.53GHz |
| Varumärke | Qualcomm |
| Produkt | Snapdragon 8 Elite (Gen 4) - Fler modeller med Snapdragon 8 Elite (Gen 4) CPU se här |
| Utgivningsdatum | 10/21/2024 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 4.32 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 3 nm |
| Minne | 24 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | Adreno 830 |
| GPU-frekvens | 1100 Mhz |
| GPU-kärnor | 0 |
| TDP | 10 W |
| Features | Snapdragon X80 |
| Upload Speed | 3500 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 12 Gb - Fler modeller med 12 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 256 GB |
| Kompatibla minneskort | Nej |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 50 Mp - Fler modeller med en 50 Mp-kamera se här |
| Sensorformat | OmniVision Light Hunter 800 - Fler modeller med OmniVision Light Hunter 800 se här |
| Inbyggd blixt | Dubbel LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 20 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Typ | 5G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 6000 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 6-7 dagar |
| Batteri-liv | 2-3 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 8-9 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Ja |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Nej |
| IR | Ja |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Höjd, bredd, djup | 160,3 × 74,9 × 8,4 mm |
| Vikt | 206 g |
| Material | Metallram och plastfodral |
| IP-klassning (IP68) | Ja - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | Intradisplay fingeravtrycksläsare , Inbyggd frontkamera , Skärmuppdateringsfrekvens 120Hz , 3x optisk zoom |
Betalsätt
Betalningar
- Paypal, kredit- eller betalkort (Visa, Mastercard, American Express, Diners Club, Discover, JCB, UnionPay)
Datum för deal
- 04.29.2026 - 05.02.2026
Lagerstatus
- I lager
Frakt
Leverans
Garanti och retur
Xiaomi Poco F7 Ultra tillbehör
Xiaomi Poco F7 Ultra: Recension, omdöme och kundbetyg
($8817.72)
Färg:
Visa alla produkter