Blackview BV9800 Pro Geekbench-benchmark scorer
I Geekbench-test fik Blackview BV9800 Pro en "Single-core" score på 320 point og "Multi-core" score på 1475 . Nedenfor kan du sammenligne dens ydeevne med andre modeller baseret på Geekbench Benchmark.
Dagens bedste Blackview BV9800 Pro priser
| butik | Pris | Gå til aftalen |
|---|---|---|
|
Dagens bedste Blackview BV9800 Pro priser: Aliexpress / Desoon |
2131.39kr ($334.33) | Se tilbud |
| Aliexpress / Blackview Authorizing Store | 2167.47kr ($339.99) | Se tilbud |
| Amazon | 2516.06kr ($394.67) | Se tilbud |
| Ebay | 2868.54kr ($449.96) | Se tilbud |
| Amazon | 3505.67kr ($549.90) | Se tilbud |
| Amazon | 3512.49kr ($550.97) | Se tilbud |
| Amazon | 3736.70kr ($586.14) | Se tilbud |
| Amazon | 4681.55kr ($734.35) | Se tilbud |
Geekbench-benchmark
1222.68kr
$191.79
Blackview Oscal C80
6.5 tomme (1600x720) Bøjet glas / Tiger T606 / 8Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5180mAh
570.19kr
$89.44
999.68kr
$156.81
1106.78kr
$173.61
Blackview BV9600 Pro (Helio P70)
6.21 tomme (2248х1080) Gorillaglas / Helio P70 / 6Gb / 128GB / 16Mp Samsung S5K3P8 / 5580mAh
2092.50kr
$328.23
Blackview BV9800 Pro
6.3 tomme (2340x1080) Gorillaglas / Helio P70 / 6Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX582 / 6580mAh
2131.39kr
$334.33
Doogee S88 Pro 6/128Gb
6.3 tomme (2160x1080) Gorillaglas / Helio P70 / 6Gb / 128GB / 21Mp Sony IMX230 / 10000mAh
1149.37kr
$180.29
Blackview BV9700 Pro
5.84 tomme (2280x1080) Gorillaglas / Helio P70 / 6Gb / 128GB / 16Mp Samsung S5K2P7 / 4380mAh
1663.84kr
$260.99
862.04kr
$135.22
523.08kr
$82.05
Ulefone Armor 3WT
5.7 tomme (2160x1080) Gorillaglas / Helio P70 / 6Gb / 64GB / 21Mp Sony IMX230 / 10300mAh
1834.05kr
$287.69
Motorola One Vision Plus
6.3 tomme (2280x1080) Gorillaglas / Snapdragon 665 / 4Gb / 128GB / 48Mp / 4000mAh
1351.46kr
$211.99
637.45kr
$99.99
981.77kr
$154.00
Blackview BV9600E
6.21 tomme (2248х1080) Gorillaglas / Helio P70 / 4Gb / 128GB / 16Mp Samsung S5K3P8 / 5580mAh
1534.49kr
$240.70
1464.81kr
$229.77
956.90kr
$150.10
712.03kr
$111.69
Oppo A9 2020
6.5 tomme (1600x720) Bøjet glas / Snapdragon 665 / 4Gb / 128GB / 48Mp Samsung GM1 / 5000mAh
1285.60kr
$201.66
Oppo A72
6.5 tomme (2400x1080) Bøjet glas / Snapdragon 665 / 4Gb / 128GB / 48Mp Samsung GM1 / 5000mAh
1263.03kr
$198.12
744.04kr
$116.71
- Mærke: Blackview
- Modell: BV9800 Pro
- Vægt: 322g
- Mål: 168.5 x 81 x 14,8mm
- Operativ system: Android 9.0
- Skærmstørrelse: 6.3 tomme
- Opløsning: 2340x1080
- RAM: 6Gb
- Hukommelse (ROM): 128GB
- Kamera: 48Mp Sony IMX582
- Processor (CPU): MediaTek Helio P70
- Batteri: 6580mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 9.0 |
| Geekbench-benchmark | 1475 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Blackview - Se alle Blackview-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 320 (Single Core) |
| Modell | BV9800 Pro |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 147599. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2340x1080 - Flere modeller med 2340x1080-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Type | OGS |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ingen - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 6.25 mm |
| Skærm til krop | 72.6 % |
| Lysstyrke | 500 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.3 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 4 x Cortex-A73 CPU 2.1GHz + 4 x Cortex-A53 CPU 2GHz |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Helio P70 - Flere modeller med Helio P70 CPU se her |
| Udgivelses dato | 10/24/2018 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2.1 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 12 nm |
| Kapacitet | 8 Gb |
| GPU | Mali G72MP |
| GPU-frekvens | 900 Mhz |
| GPU-kerner | 3 |
| TDP | 5 W |
| Features | MediaTek modem |
| Upload Speed | 150 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 6 Gb - Flere modeller med 6 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 128 GB |
| Kortspor | MicroSD (TF) understøtter kort op til 256 GB |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 48 Mp - Flere modeller med et 48 Mp-kamera se her |
| Sensormodel | Sony IMX582 - Flere modeller med Sony IMX582 se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 16 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Netværkstype | 4G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 6580 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 8-9 dage |
| Batteri liv | 3-4 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 14-15 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ja |
Sensorer
| Underretning ledet | Ja |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ja |
Design
| Mål | 168.5 x 81 x 14,8 mm |
| Vægt | 322 g |
| Kropstype | Plast og gummi |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| micro USB | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Termisk billedbehandling |