Doogee S88 Pro 6/128Gb Geekbench-benchmark scorer
I Geekbench-test fik Doogee S88 Pro 6/128Gb en "Single-core" score på 320 point og "Multi-core" score på 1475 . Nedenfor kan du sammenligne dens ydeevne med andre modeller baseret på Geekbench Benchmark.
Dagens bedste Doogee S88 Pro 6/128Gb priser
| butik | Pris | Gå til aftalen |
|---|---|---|
|
Dagens bedste Doogee S88 Pro 6/128Gb priser: Sunsky |
1232.20kr ($192.00) | Se tilbud |
| Aliexpress / Picun Store | 1236.18kr ($192.62) | Se tilbud |
| Aliexpress / Desoon | 1283.48kr ($199.99) | Se tilbud |
| Banggood | 1373.39kr ($214.00) | Se tilbud |
| Aliexpress / BlackBeer Store | 1443.92kr ($224.99) | Se tilbud |
| Aliexpress / RTDC | 1533.83kr ($239.00) | Se tilbud |
| Ebay | 1905.99kr ($296.99) | Se tilbud |
| Amazon | 1987.50kr ($309.69) | Se tilbud |
| Amazon | 2010.03kr ($313.20) | Se tilbud |
| Amazon | 2010.03kr ($313.20) | Se tilbud |
| Amazon | 2017.41kr ($314.35) | Se tilbud |
| Amazon | 2336.43kr ($364.06) | Se tilbud |
Geekbench-benchmark
UMIDIGI S3 Pro
6.3 tomme (2340x1080) Bøjet glas / Helio P70 / 6Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX586 / 5150mAh
1078.11kr
$167.99
Blackview Oscal C80
6.5 tomme (1600x720) Bøjet glas / Tiger T606 / 8Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5180mAh
574.00kr
$89.44
1006.36kr
$156.81
Ulefone Armor 3WT
5.7 tomme (2160x1080) Gorillaglas / Helio P70 / 6Gb / 64GB / 21Mp Sony IMX230 / 10300mAh
1846.31kr
$287.69
522.98kr
$81.49
Blackview BV9700 Pro
5.84 tomme (2280x1080) Gorillaglas / Helio P70 / 6Gb / 128GB / 16Mp Samsung S5K2P7 / 4380mAh
1674.96kr
$260.99
Blackview BV9800 Pro
6.3 tomme (2340x1080) Gorillaglas / Helio P70 / 6Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX582 / 6580mAh
2145.63kr
$334.33
Blackview BV9600 Pro (Helio P70)
6.21 tomme (2248х1080) Gorillaglas / Helio P70 / 6Gb / 128GB / 16Mp Samsung S5K3P8 / 5580mAh
2092.17kr
$326.00
1117.64kr
$174.15
1353.94kr
$210.97
867.80kr
$135.22
1785.86kr
$278.27
1046.02kr
$162.99
1230.85kr
$191.79
Doogee S88 Pro 6/128Gb
6.3 tomme (2160x1080) Gorillaglas / Helio P70 / 6Gb / 128GB / 21Mp Sony IMX230 / 10000mAh
1157.05kr
$180.29
Motorola One Vision Plus
6.3 tomme (2280x1080) Gorillaglas / Snapdragon 665 / 4Gb / 128GB / 48Mp / 4000mAh
1360.49kr
$211.99
641.71kr
$99.99
988.33kr
$154.00
Blackview BV9600E
6.21 tomme (2248х1080) Gorillaglas / Helio P70 / 4Gb / 128GB / 16Mp Samsung S5K3P8 / 5580mAh
1544.74kr
$240.70
963.30kr
$150.10
1464.52kr
$228.20
- Mærke: Doogee
- Modell: S88 Pro
- Vægt: 372g
- Mål: 171.6 x 85.5 x 18.7mm
- Operativ system: Android 10.0 (Q)
- Skærmstørrelse: 6.3 tomme
- Opløsning: 2160x1080
- RAM: 6Gb
- Hukommelse (ROM): 128GB
- Kamera: 21Mp Sony IMX230
- Processor (CPU): MediaTek Helio P70
- Batteri: 10000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 10.0 (Q) |
| Geekbench-benchmark | 1475 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Doogee - Se alle Doogee-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 320 (Single Core) |
| Modell | S88 Pro |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 153011. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2160x1080 - Flere modeller med 2160x1080-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Type | OGS |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ingen - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 8.5 mm |
| Skærm til krop | 67.5 % |
| Lysstyrke | 450 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.3 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 4 x Cortex-A73 CPU 2.1GHz + 4 x Cortex-A53 CPU 2GHz |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Helio P70 - Flere modeller med Helio P70 CPU se her |
| Udgivelses dato | 10/24/2018 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2.1 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 12 nm |
| Kapacitet | 8 Gb |
| GPU | Mali G72MP |
| GPU-frekvens | 900 Mhz |
| GPU-kerner | 3 |
| TDP | 5 W |
| Features | MediaTek modem |
| Upload Speed | 150 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 6 Gb - Flere modeller med 6 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 128 GB |
| Kortspor | MicroSD (TF) understøtter kort op til 256 GB |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 21 Mp - Flere modeller med et 21 Mp-kamera se her |
| Sensormodel | Sony IMX230 - Flere modeller med Sony IMX230 se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 16 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Netværkstype | 4G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 10000 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 8-9 dage |
| Batteri liv | 5-6 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 14-15 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ja |
Sensorer
| Underretning ledet | Ja |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ja |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 171.6 x 85.5 x 18.7 mm |
| Vægt | 372 g |
| Kropstype | Plast og gummi |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |