Mobiltelefon Infinix Hot 70
Infinix Hot 70 frigives i Kan 2026 . Pris, specifikationer og lækager. Alt hvad vi ved om det.
Farver:
Beskrivelse Infinix Hot 70
Infinix Hot 70 har en lys og klar (opløsning på 1576x720) 6.78 tomme-tommers skærm og dimensioner på 167.9 x 79.1 x 7.5mm. Det vejer også kun 195g. De vigtigste specifikationer er MediaTek CPU - Helio G100, 256GB-lagring og 4Gb RAM.
Udgivelsesdatoen for Infinix Hot 70 er Kan 2026. Det bageste kamera med en 50Mp-sensor tager fantastiske billeder, og 8Mp-frontkameraet er designet til selfies. Prisen på iPhone er meget billig, og denne pris, er den bedste pris lige nu, dette køb vil være et godt køb for alle, der er vant til at bruge Android 16 OS.
Infinix Hot 70 har Dual SIM-kortspor, du kan have 2 numre fra forskellige operatører.
Internethastighed er standard, fordi der ikke er nogen 5G-understøttelse.
Infinix Hot 70 har understøttelse af udvidelig lagring, så du kan indsætte SD-kort, så snart du har brug for det.
Hvis du vil bruge standard 3,5 mm porthovedtelefoner, skal du bruge en adapter, fordi der kun er en USB Type-C-udgang.
Du kan betale med Infinix Hot 70, da den har NFC.
Du kan ikke bruge den som en fjernbetjening, fordi den ikke har en infrarød blaster (IR).
Infinix Hot 70 og dens 5600mAh-batteri fungerer med hurtig opladning. Der er ingen trådløs opladning, som de fleste konkurrenter.
Enheden er ikke vandtæt. Vi anbefaler ikke at tage det med i brusebadet eller på badeværelset eller bruge det i regn eller sne.
Infinix Hot 70 priser:
Infinix Hot 70 frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til Infinix Hot 70 :
- Mærke: Infinix
- Modell: Hot 70
- Vægt: 195g
- Mål: 167.9 x 79.1 x 7.5mm
- Operativ system: Android 16
- Skærmstørrelse: 6.78 tomme
- Opløsning: 1576x720
- RAM: 4Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp
- Processor (CPU): MediaTek Helio G100
- Batteri: 5600mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | 1915 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Infinix - Se alle Infinix-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 598 (Single Core) |
| Modell | Hot 70 |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 401773. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 1576x720 - Flere modeller med 1576x720-opløsning se her |
| Glastyper | Bøjet glas |
| Type | OGS |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 3.5 mm |
| Skærm til krop | 84 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.78 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 2x Cortex-A76 (2.2 GHz) + 6x Cortex-A55 (2 GHz) |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Helio G100 - Flere modeller med Helio G100 CPU se her |
| Udgivelses dato | 08/07/2024 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2.2 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 6 nm |
| Kapacitet | 12 Gb |
| GPU | MaliG57MC |
| GPU-frekvens | 1000 Mhz |
| GPU-kerner | 2 |
| TDP | 0 W |
| Features | MediaTek modem |
| Upload Speed | 150 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 4 Gb - Flere modeller med 4 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | MicroSD (TF), understøttelse af kort op til 2 TB |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 50 Mp - Flere modeller med et 50 Mp-kamera se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 8 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Netværkstype | 4G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 5600 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 2-3 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 8-9 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 167.9 x 79.1 x 7.5 mm |
| Vægt | 195 g |
| Kropstype | Plast |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ingen - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Indbygget display foran kamera , Skærm opdateringshastighed 144Hz |
Beskrivelse
Betalinger
- Debet- / kreditkort (Visa. Mastercard)
Forsendelse
Bestil levering
Garanti
Tilbehør til Infinix Hot 70
Nu har vi ikke lager til denne smartphone, men der er lignende produkter, som du kan købe med rabat, for eksempel:Se alle produkter med rabat