Infinix Hot 70 farver
- Sort
- hvid
- Rød
- Gul
- Grøn
- Blå
-
- Hvad er den bedste Infinix Hot 70 farve?
-
Infinix Hot 70 tilbyder disse farver:
- Sort: bedste klassiske farve, godt for de fleste fyre
- hvid: et godt valg damer, eller hvis du vil have noget, der er let og frisk
- Rød: få dig til at skille sig ud fra resten
- Gul: den bedre måde at få opmærksomhed på
- Grøn: hvis du vil have noget nyt
- Blå: hvis du vil være på toppen
-
- Hvilke farver kommer Infinix Hot 70 i?
-
- Hvilken Infinix Hot 70 farve er den mest populære?
-
De mest populære og almindelige farver til Infinix Hot 70 er hvide og sorte. De sælger det bedste og genererer masser af indtægter for virksomheden. De efterfølges af rød, gul og blå, som også er i de øverste farvevalg og sælger godt.
-
- Hvilken Infinix Hot 70 farve skal jeg få?
-
Du skal købe Infinix Hot 70 i hvid eller sort, hvis du vil have en af de mest populære og bedst sælgende farver. Hvis du leder efter noget nyt, anbefaler vi, at du får en rigtig frisk telefon ved at se på gul og rød.
- Mærke: Infinix
- Modell: Hot 70
- Vægt: 195g
- Mål: 167.9 x 79.1 x 7.5mm
- Operativ system: Android 16
- Skærmstørrelse: 6.78 tomme
- Opløsning: 1576x720
- RAM: 4Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp
- Processor (CPU): MediaTek Helio G100
- Batteri: 5600mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | 1915 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Infinix - Se alle Infinix-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 598 (Single Core) |
| Modell | Hot 70 |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 401773. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 1576x720 - Flere modeller med 1576x720-opløsning se her |
| Glastyper | Bøjet glas |
| Type | OGS |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 3.5 mm |
| Skærm til krop | 84 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.78 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 2x Cortex-A76 (2.2 GHz) + 6x Cortex-A55 (2 GHz) |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Helio G100 - Flere modeller med Helio G100 CPU se her |
| Udgivelses dato | 08/07/2024 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2.2 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 6 nm |
| Kapacitet | 12 Gb |
| GPU | MaliG57MC |
| GPU-frekvens | 1000 Mhz |
| GPU-kerner | 2 |
| TDP | 0 W |
| Features | MediaTek modem |
| Upload Speed | 150 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 4 Gb - Flere modeller med 4 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | MicroSD (TF), understøttelse af kort op til 2 TB |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 50 Mp - Flere modeller med et 50 Mp-kamera se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 8 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Netværkstype | 4G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 5600 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 2-3 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 8-9 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 167.9 x 79.1 x 7.5 mm |
| Vægt | 195 g |
| Kropstype | Plast |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ingen - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Indbygget display foran kamera , Skærm opdateringshastighed 144Hz |