Vivo X200 Pro Mini Geekbench-benchmark scorer
I Geekbench-test fik Vivo X200 Pro Mini en "Single-core" score på 2744 point og "Multi-core" score på 9987 . Nedenfor kan du sammenligne dens ydeevne med andre modeller baseret på Geekbench Benchmark.
Vivo X200 Pro Mini priser:
Vivo X200 Pro Mini frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til Vivo X200 Pro Mini :
Geekbench-benchmark
Oppo Find N6
8.12 tomme (2480x2248) Gorillaglas / Snapdragon 8 Elite Gen 5 / 16Gb / 512GB / 200Mp Samsung ISOCELL HP5 / 6000mAh
10284.58kr
$1612.25
Xiaomi Poco F8 Ultra 16/512GB
6.9 tomme (2608x1200) Bøjet glas / Snapdragon 8 Elite Gen 5 / 16Gb / 512GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6500mAh
4103.63kr
$643.30
Xiaomi Poco F8 Ultra 12/256GB
6.9 tomme (2608x1200) Bøjet glas / Snapdragon 8 Elite Gen 5 / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6500mAh
3799.35kr
$595.60
Apple iPhone 17 Pro eSIM + eSIM 12/256GB
6.3 tomme (2622x1206) Glas / A19 Pro / 12Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX903 / 3988mAh
8004.34kr
$1254.79
Apple iPhone 17 eSIM + eSIM 8/256GB
6.3 tomme (2622x1206) Glas / A19 / 8Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX904 / 3692mAh
4985.72kr
$781.58
ZTE Nubia Z70S Ultra
6.85 tomme (2688x1216) Gorillaglas / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp Omnivision Light Master 990 / 6600mAh
3907.92kr
$612.62
Xiaomi Poco F7 Ultra
6.67 tomme (3200x1440) Bøjet glas / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6000mAh
55963.63kr
$8773.07
Xiaomi Poco F8 Pro 12/512GB
6.59 tomme (2510x1156) Bøjet glas / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 512GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
2978.24kr
$466.88
Xiaomi Poco F8 Pro 12/256GB
6.59 tomme (2510x1156) Bøjet glas / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
2673.90kr
$419.17
Vivo X200 Pro
6.78 tomme (2800 x 1260) Gorillaglas / Dimensity 9400 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony LYT-818 / 6000mAh
4240.58kr
$664.77
Vivo X200 Pro Mini
6.3 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 9400 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony LYT-818 / 5700mAh
Snart
Snart
Vivo IQOO 12 Pro
6.78 tomme (3200x1440) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 16Gb / 256GB / 50Mp OmniVision OV50H / 5100mAh
5324.95kr
$834.76
Vivo IQOO 12
6.78 tomme (2800 x 1260) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision OV50H / 5000mAh
4226.61kr
$662.58
Asus ROG Phone 8
6.78 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 5500mAh
4721.63kr
$740.18
Xiaomi 14 12/256Gb
6.36 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 4610mAh
4756.84kr
$745.70
Xiaomi 14 8/256Gb
6.36 tomme (2670x1200) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 8Gb / 256GB / 50Mp Omnivision OVX9000 (Light Hunter 900) / 4610mAh
4778.14kr
$749.04
Vivo X100
6.78 tomme (2800 x 1260) Gorillaglas / Dimensity 9300 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX920 / 5000mAh
4210.92kr
$660.12
Honor 400 Pro 12/512GB
6.7 tomme (2800x1280) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 512GB / 200Mp Samsung ISOCELL HP3 / 6000mAh
3696.45kr
$579.47
OnePlus Nord 6
6.78 tomme (2772x1272) Gorillaglas / Snapdragon 8s Gen 4 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony LYT600 / 9000mAh
3218.03kr
$504.47
OnePlus 12
6.82 tomme (3168x1440) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 16Gb / 512GB / 50Mp Sony LYTIA-T808 / 5400mAh
5734.74kr
$899.00
9304.57kr
$1458.62
- Mærke: Vivo
- Modell: X200 Pro Mini
- Vægt: 187g
- Mål: 150.83 x 71.76 x 8.15mm
- Operativ system: Android 15
- Skærmstørrelse: 6.3 tomme
- Opløsning: 2400x1080
- RAM: 12Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp Sony LYT-818
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 9400
- Batteri: 5700mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 15 |
| Geekbench-benchmark | 9987 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Vivo - Se alle Vivo-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 2744 (Single Core) |
| Modell | X200 Pro Mini |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 3228790. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2400x1080 - Flere modeller med 2400x1080-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 3 mm |
| Skærm til krop | 89 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.3 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 1 x ARM Cortex-X925 3.63GHz + 3 x ARM Cortex-X4 3.3GHz + 4 x Cortex-A720 2.4GHz |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Dimensity 9400 - Flere modeller med Dimensity 9400 CPU se her |
| Udgivelses dato | 10/09/2024 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 3.63 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 3 nm |
| Kapacitet | 32 Gb |
| GPU | Mali-G925 Immortalis MP |
| GPU-frekvens | 1612 Mhz |
| GPU-kerner | 12 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 3000 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 12 Gb - Flere modeller med 12 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 50 Mp - Flere modeller med et 50 Mp-kamera se her |
| Sensormodel | Sony LYT-818 - Flere modeller med Sony LYT-818 se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 32 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 5700 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 2-3 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 8-9 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ja |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 150.83 x 71.76 x 8.15 mm |
| Vægt | 187 g |
| Kropstype | Metalstel og glaskasse |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Skærm opdateringshastighed 120Hz , Indbygget display foran kamera , Intradisplay fingeraftryksscanner , 3x optisk zoom |