Mobiltelefon OnePlus Nord 6
Se de bedste OnePlus Nord 6 tilbud! Priserne starter fra 3408.56kr ($529.32) , kan købe det til den bedste pris, og der er specifikationer til at sammenligne dem alle ét sted
($529.32)
Farver:
Beskrivelse OnePlus Nord 6
OnePlus Nord 6 har en lys og klar (opløsning på 2772x1272) 6.78 tomme-tommers skærm og dimensioner på 162.5 x 77.5 x 8.5mm. Det vejer også kun 217g. De vigtigste specifikationer er Qualcomm CPU - Snapdragon 8s Gen 4, 256GB-lagring og 8Gb RAM.
Udgivelsesdatoen for OnePlus Nord 6 er April 2026. Det Sony LYT600 bageste kamera med en 50Mp-sensor tager fantastiske billeder, og 32Mp-frontkameraet er designet til selfies. Prisen på smartphonen starter ved 3408.56kr ($529.32), og denne pris er den bedste pris lige nu, så det er værd at købe, og dette vil være et godt køb for alle, der er vant til at bruge Android 16 OS.
OnePlus Nord 6 har Dual SIM-kortspor, du kan have 2 numre fra forskellige operatører.
Med 5G-support fungerer Internettet meget hurtigt, fordi hastighederne på dette netværk når 25 Gb / s.
For OnePlus Nord 6 er det ikke muligt at udvide din lagerplads, fordi der ikke er noget microSD-stik til at indsætte et hukommelseskort.
Hvis du vil bruge standard 3,5 mm porthovedtelefoner, skal du bruge en adapter, fordi der kun er en USB Type-C-udgang.
Du kan betale med OnePlus Nord 6, da den har NFC.
Du kan ikke bruge den som en fjernbetjening, fordi den ikke har en infrarød blaster (IR).
OnePlus Nord 6 og dens 9000mAh-batteri fungerer med hurtig opladning. Der er ingen trådløs opladning, som de fleste konkurrenter.
Enheden er vandtæt. Dette gør det muligt at bruge det i regn og sne såvel som i brusebadet og badeværelset.
Dagens bedste OnePlus Nord 6 priser
| butik | Pris | Gå til aftalen |
|---|---|---|
|
Dagens bedste OnePlus Nord 6 priser: Temall |
3408.56kr ($529.32) | Se tilbud |
- Mærke: OnePlus
- Modell: Nord 6
- Vægt: 217g
- Mål: 162.5 x 77.5 x 8.5mm
- Operativ system: Android 16
- Skærmstørrelse: 6.78 tomme
- Opløsning: 2772x1272
- RAM: 8Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp Sony LYT600
- Processor (CPU): Qualcomm Snapdragon 8s Gen 4
- Batteri: 9000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | 6844 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | OnePlus - Se alle OnePlus-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 2164 (Single Core) |
| Modell | Nord 6 |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 2079822. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2772x1272 - Flere modeller med 2772x1272-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 2.9 mm |
| Skærm til krop | 91 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.78 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 1x 3.21GHz Cortex-X4 + 3x 3GHz Cortex-A720 + 2x 2.8GHz Cortex-A720 + 2x 2.02GHz Cortex-A720 |
| Mærke | Qualcomm |
| Modell | Snapdragon 8s Gen 4 - Flere modeller med Snapdragon 8s Gen 4 CPU se her |
| Udgivelses dato | 04/02/2025 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 3.21 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 4 nm |
| Kapacitet | 24 Gb |
| GPU | Adreno 825 |
| GPU-frekvens | 1150 Mhz |
| GPU-kerner | 0 |
| TDP | 10 W |
| Features | Snapdragon X80 |
| Upload Speed | 4200 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 8 Gb - Flere modeller med 8 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 50 Mp - Flere modeller med et 50 Mp-kamera se her |
| Sensormodel | Sony LYT600 - Flere modeller med Sony LYT600 se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 32 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 9000 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 8-9 dage |
| Batteri liv | 3-4 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 14-15 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 162.5 x 77.5 x 8.5 mm |
| Vægt | 217 g |
| Kropstype | Plastramme og glaskasse |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Skærm opdateringshastighed 165Hz , Indbygget display foran kamera , Intradisplay fingeraftryksscanner |
Beskrivelse
Betalinger
- Debet- / kreditkort (Visa. Mastercard)
Datoer for aftalen
- 04.28.2026 - 05.26.2026
Lager
- På lager
Forsendelse
Bestil levering
Garanti
Tilbehør til OnePlus Nord 6
OnePlus Nord 6 Brugernes meninger og anmeldelser
($529.32)
Farver:
Se alle produkter med rabat