Realme 17 Pro+ farver
- Sort
- hvid
- Rød
- Gul
- Grøn
- Blå
-
- Hvad er den bedste Realme 17 Pro+ farve?
-
Realme 17 Pro+ tilbyder disse farver:
- Sort: bedste klassiske farve, godt for de fleste fyre
- hvid: et godt valg damer, eller hvis du vil have noget, der er let og frisk
- Rød: få dig til at skille sig ud fra resten
- Gul: den bedre måde at få opmærksomhed på
- Grøn: hvis du vil have noget nyt
- Blå: hvis du vil være på toppen
-
- Hvilke farver kommer Realme 17 Pro+ i?
-
- Hvilken Realme 17 Pro+ farve er den mest populære?
-
De mest populære og almindelige farver til Realme 17 Pro+ er hvide og sorte. De sælger det bedste og genererer masser af indtægter for virksomheden. De efterfølges af rød, gul og blå, som også er i de øverste farvevalg og sælger godt.
-
- Hvilken Realme 17 Pro+ farve skal jeg få?
-
Du skal købe Realme 17 Pro+ i hvid eller sort, hvis du vil have en af de mest populære og bedst sælgende farver. Hvis du leder efter noget nyt, anbefaler vi, at du får en rigtig frisk telefon ved at se på gul og rød.
- Mærke: Realme
- Modell: 17 Pro+
- Vægt:
- Mål:
- Operativ system: Android 17
- Skærmstørrelse: 6.8 tomme
- Opløsning: 2800x1280
- RAM: 8Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 200Mp Samsung ISOCELL HP5
- Processor (CPU): Qualcomm Snapdragon 7s Gen 5
- Batteri: 8000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 17 |
| Geekbench-benchmark | 3588 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Realme - Se alle Realme-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 1289 (Single Core) |
| Modell | 17 Pro+ |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 1089558. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2800x1280 - Flere modeller med 2800x1280-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 2.9 mm |
| Skærm til krop | 90 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.8 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 1x 2.9GHz Cortex-A720 + 3x 2.6GHz Cortex-A720 + 4x 1.8GHz Cortex-A510 |
| Mærke | Qualcomm |
| Modell | Snapdragon 7s Gen 5 - Flere modeller med Snapdragon 7s Gen 5 CPU se her |
| Udgivelses dato | 06/20/2026 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2.9 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 4 nm |
| Kapacitet | 16 Gb |
| GPU | Adreno 810 |
| GPU-frekvens | 1250 Mhz |
| GPU-kerner | 2 |
| TDP | 8 W |
| Features | Snapdragon X62 5G |
| Upload Speed | 1600 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 8 Gb - Flere modeller med 8 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 200 Mp - Flere modeller med et 200 Mp-kamera se her |
| Sensormodel | Samsung ISOCELL HP5 - Flere modeller med Samsung ISOCELL HP5 se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 50 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 8000 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 8-9 dage |
| Batteri liv | 3-4 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 14-15 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Kropstype | Metalstel og glaskasse |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Intradisplay fingeraftryksscanner , Skærm opdateringshastighed 144Hz , Indbygget display foran kamera , 3x optisk zoom |