Realme 17 Pro+ antutu benchmark test
I AnTuTu-testen fik Realme 17 Pro+ en score på 1089558 point. Nedenfor kan du sammenligne dens ydeevne med andre modeller baseret på Antutu-testen.
Realme 17 Pro+ priser:
Realme 17 Pro+ frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til Realme 17 Pro+ :
AnTuTu-benchmark
Xiaomi Mix Fold 2 12/1024GB
8.02 tomme (2160x1914 ) Gorillaglas / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 1024GB / 50Mp Sony IMX766 / 4500mAh
17776.13kr
$2765.62
Asus ROG Phone 6 16/512GB GLOBAL ROM
6.78 tomme (2448x1080) Gorillaglas / Snapdragon 8+ Gen 1 / 16Gb / 512GB / 50Mp Sony IMX766 / 6000mAh
3462.26kr
$538.66
Asus ROG Phone 6 12/128GB GLOBAL ROM
6.78 tomme (2448x1080) Gorillaglas / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 128GB / 50Mp Sony IMX766 / 6000mAh
2687.80kr
$418.17
Asus ROG Phone 6 8/128GB GLOBAL ROM
6.78 tomme (2448x1080) Gorillaglas / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 128GB / 50Mp Sony IMX766 / 6000mAh
3157.66kr
$491.27
Asus ROG Phone 6 12/256GB GLOBAL ROM
6.78 tomme (2448x1080) Gorillaglas / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX766 / 6000mAh
2986.23kr
$464.60
Realme 17 Pro+
6.8 tomme (2800x1280) Gorillaglas / Snapdragon 7s Gen 5 / 8Gb / 256GB / 200Mp Samsung ISOCELL HP5 / 8000mAh
Snart
Snart
Honor 80 Pro
6.78 tomme (2700x1224) Gorillaglas / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 256GB / 160Mp Samsung ISOCELL HP3 / 4800mAh
2593.83kr
$403.55
Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256GB
7.6 tomme (2208x1768) Bøjet glas / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 256GB / 50Mp Samsung GN3 / 4400mAh
4478.13kr
$696.71
Oppo Reno 9 Pro+
6.7 tomme (2412x1080) Gorillaglas / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 4700mAh
3225.34kr
$501.80
Oppo Reno 10 Pro+
6.74 tomme (2772x1240) Gorillaglas / Snapdragon 8+ Gen 1 / 16Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 4700mAh
3455.32kr
$537.58
OnePlus 11R 8/128GB
6.74 tomme (2772x1240) Gorillaglas / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 128GB / 50Mp Sony IMX890 / 5000mAh
3085.54kr
$480.05
- Mærke: Realme
- Modell: 17 Pro+
- Vægt:
- Mål:
- Operativ system: Android 17
- Skærmstørrelse: 6.8 tomme
- Opløsning: 2800x1280
- RAM: 8Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 200Mp Samsung ISOCELL HP5
- Processor (CPU): Qualcomm Snapdragon 7s Gen 5
- Batteri: 8000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 17 |
| Geekbench-benchmark | 3588 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Realme - Se alle Realme-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 1289 (Single Core) |
| Modell | 17 Pro+ |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 1089558. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2800x1280 - Flere modeller med 2800x1280-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 2.9 mm |
| Skærm til krop | 90 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.8 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 1x 2.9GHz Cortex-A720 + 3x 2.6GHz Cortex-A720 + 4x 1.8GHz Cortex-A510 |
| Mærke | Qualcomm |
| Modell | Snapdragon 7s Gen 5 - Flere modeller med Snapdragon 7s Gen 5 CPU se her |
| Udgivelses dato | 06/20/2026 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2.9 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 4 nm |
| Kapacitet | 16 Gb |
| GPU | Adreno 810 |
| GPU-frekvens | 1250 Mhz |
| GPU-kerner | 2 |
| TDP | 8 W |
| Features | Snapdragon X62 5G |
| Upload Speed | 1600 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 8 Gb - Flere modeller med 8 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 200 Mp - Flere modeller med et 200 Mp-kamera se her |
| Sensormodel | Samsung ISOCELL HP5 - Flere modeller med Samsung ISOCELL HP5 se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 50 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 8000 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 8-9 dage |
| Batteri liv | 3-4 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 14-15 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Kropstype | Metalstel og glaskasse |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Intradisplay fingeraftryksscanner , Skærm opdateringshastighed 144Hz , Indbygget display foran kamera , 3x optisk zoom |