Apple Macbook Neo specifikationer
Apple Macbook Neo Specifikationer
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | iOS |
| Modell | Macbook Neo |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ . - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2408x1720 - Flere modeller med 2408x1720-opløsning se her |
| Glastyper | Glas |
| Type | IPS |
| Ramme størrelse | 5 mm |
| Skærm til krop | 83 % |
| Lysstyrke | 400 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 13 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 2x 4.04GHz + 4x 2.2GHz |
| Mærke | Apple |
| Modell | A18 Pro - Flere modeller med A18 Pro CPU se her |
| Udgivelses dato | 09/10/2024 |
| Kerner | 6 |
| Frekvens | 4.04 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 3 nm |
| Kapacitet | 8 Gb |
| GPU | Apple A18 Pro GPU |
| GPU-frekvens | 1450 Mhz |
| GPU-kerner | 6 |
| TDP | 10 W |
| Features | Apple A18 modem |
| Upload Speed | 4500 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 8 Gb - Flere modeller med 8 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
Kamera
| Frontkamera | |
| Opløsning | 2 Mp |
Trådløs teknologi
| Bluetooth | Ja |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 30000 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Batteri liv | 1,5-2 dage |
Sensorer
| Fingeraftrykssensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ja |
Design
| Mål | 297.5 x 206.4 x 12.7 mm |
| Vægt | 1230 g |
| Kropstype | Metal |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| HDMI | Ja |
| Kensington-lås | Ingen |
| USB Type-C-porte | 2 |