Apple iPhone 17 Pro eSIM + eSIM 12/256GB antutu benchmark
Στο AnTuTu τεστ το Apple iPhone 17 Pro eSIM + eSIM 12/256GB αξιολογήθηκε με 2217822 βαθμούς. Παρακάτω μπορείτε να συγκρίνετε τις επιδόσεις του σε σχέση με άλλα μοντέλα σύμφωνα με το τεστ Antutu.
AnTuTu Benchmark
Xiaomi Poco F7 Ultra
6.67 ίντσες (3200x1440) Curved Glass / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6000mAh
528.22€
$616.08
Xiaomi Poco F8 Pro 12/256GB
6.59 ίντσες (2510x1156) Curved Glass / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
359.39€
$419.17
Xiaomi Poco F8 Pro 12/512GB
6.59 ίντσες (2510x1156) Curved Glass / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 512GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
400.30€
$466.88
Apple iPhone 17 Pro eSIM + eSIM 12/256GB
6.3 ίντσες (2622x1206) Glass / A19 Pro / 12Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX903 / 3988mAh
1075.84€
$1254.79
Apple iPhone 17 eSIM + eSIM 8/256GB
6.3 ίντσες (2622x1206) Glass / A19 / 8Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX904 / 3692mAh
670.12€
$781.58
Vivo X100
6.78 ίντσες (2800 x 1260) Gorilla glass / Dimensity 9300 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX920 / 5000mAh
565.98€
$660.12
OnePlus Nord 6
6.78 ίντσες (2772x1272) Gorilla glass / Snapdragon 8s Gen 4 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony LYT600 / 9000mAh
457.94€
$534.11
Asus ROG Phone 8
6.78 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 5500mAh
671.90€
$783.66
Vivo IQOO 12 Pro
6.78 ίντσες (3200x1440) Gorilla glass / Snapdragon 8 Gen 3 / 16Gb / 256GB / 50Mp OmniVision OV50H / 5100mAh
715.71€
$834.76
- Κατασκευαστής: Apple
- Μοντέλο: iPhone 17 Pro
- Βάρος: 206g
- Διαστάσεις: 150 x 71.9 x 8.8mm
- Λειτουργικό Σύστημα: iOS
- Μέγεθος: 6.3 ίντσες
- Ανάλυση: 2622x1206
- RAM: 12Gb
- Μνήμη (ROM): 256GB
- Κάμερα: 48Mp Sony IMX903
- Επεξεργαστής: Apple A19 Pro
- Μπαταρία: 3988mAh
Χαρακτηριστικά
| Λειτουργικό Σύστημα (OS) | iOS |
| Geekbench Benchmark | 9255 (Multi-Core) - Συγκρίνετε με τα άλλα μοντέλα εδώ |
| Κατασκευαστής | Apple - Δείτε όλα τα μοντέλα της Apple εδώ |
| Geekbench Benchmark | 3612 (Single Core) |
| Μοντέλο | iPhone 17 Pro |
| Απόδοση | antutu benchmark ~2217822. - Συγκρίνετε με τα άλλα μοντέλα εδώ |
Οθόνη
| Ανάλυση | 2622x1206 - Περισσότερα μοντέλα με 2622x1206 δείτε εδώ |
| Προστασία Οθόνης | Glass |
| Τεχνολογία | OLED |
| Οθόνη αφής | 10 |
| Bezelless | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με ατελείωτη οθόνη δείτε εδώ |
| Μέγεθος πλαισίου | 2.9 mm |
| ποσοστό της εμπρόσθιας επιφάνειας που καταλαμβάνει η οθόνη | 91 % |
| Φωτεινότητα | 750 cd/m² |
| Μέγεθος | 6.3 ίντσες |
Επεξεργαστής (CPU)
| CPU αρχιτεκτονική | 2 Everest x 4.26GHz + 4 Sawtooth x 2.6GHz |
| κατασκευαστή | Apple |
| Μοντέλο Επεξεργαστή | A19 Pro - Περισσότερα μοντέλα με A19 Pro δείτε εδώ |
| Ημερομηνία κυκλοφορίας | 09/09/2025 |
| Πυρήνες CPU Smartphone | 6 |
| CPU συχνότητα | 4.26 GHz |
| 32 bit ή 64 bit | 64 bit |
| διαδικασία | 3 nm |
| Χωρητικότητα | 12 Gb |
| GPU | Apple A19 GPU |
| Ταχύτητα Επεξεργαστή | 1620 Mhz |
| Πυρήνες Επεξεργαστή (GPU) | 6 |
| TDP | 10 W |
| Features | Apple A19 Pro modem |
| Upload Speed | 10000 Mbps |
Χωρητικότητα
| RAM | 12 Gb - Περισσότερα μοντέλα με 12 Gb RAM δείτε εδώ |
| Χωρητικότητα (ROM) | 256 GB |
| Επέκταση μνήμης | Όχι |
Κάμερα
| Οπίσθια κάμερα | |
| dxomark mobile | 168 - DXOMARK benchmark. Συγκρίνετε με τα άλλα μοντέλα εδώ |
| dxomark (φωτογραφία) | 166 |
| dxomark (βίντεο) | 172 |
| Ανάλυση Βασικής Κάμερας | 48 Mp - Περισσότερα μοντέλα με 48 Mp δείτε εδώ |
| Αισθητήρα | Sony IMX903 - Περισσότερα μοντέλα με Sony IMX903 δείτε εδώ |
| Φλας | Flash - Διπλή λυχνία LED |
| Εμπρόσθια κάμερα | |
| Ανάλυση Selfie Κάμερας | 18 MP |
| Φλας | Όχι |
| Αισθητήρα | Sony IMX914 |
Κινητά Δίκτυα
| Συχνότητες δικτύου | 2G (GSM): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz 3G (WCDMA): 800 / 850 / 1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1(2100) / B3 (1800) / B7(2600) 5G |
| τύπος δικτύου | 5G |
| Κάρτα SIM | 1: NanoSIM 2: eSIM |
Ασύρματα Δίκτυα
| Wi-Fi | Ναι |
| Bluetooth | Ναι |
| NFC | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με NFC δείτε εδώ |
Υπηρεσίες τοποθεσίας
| Υπηρεσίες τοποθεσίας | GPS, A-GPS, GLONAS |
μπαταρία
| Χωρητικότητα | 3988 mAh |
| Τεχνολογία Μπαταρίας | Μη αφαιρούμενο |
| Γρήγορη Φόρτιση | Όχι |
| Διάρκεια Αναμονής | 6-7 ημέρες |
| Χρόνος κανονικής χρήσης | 2-3 ημέρες |
| Χρόνος χρήσης | 8-9 ώρες |
| Διάρκεια Ομιλίας | 20 ώρες |
| Ασύρματη Φόρτιση | Ναι |
Αισθητήρες
| Led notification | Όχι |
| Δακτυλικό αποτύπωμα κάτω από την οθόνη οπτικό | Όχι |
| Αισθητήρας εγγύτητας | Ναι |
| Αισθητήρας φωτισμού περιβάλλοντος | Όχι |
| Γυροσκόπιο | Ναι |
| Αξελερόμετρο | Ναι |
| Ψηφιακή πυξίδα | Ναι |
| Βαρόμετρο | Ναι |
| Χρήση ως τηλεχειριστήριο | Όχι |
Υποστήριξη πολυμέσων
| DAC | Ολοκληρωμένο |
| Ηχεία | Ναι |
| Μικρόφωνο | Ναι |
| βύσμα ακουστικών | Όχι |
Διαστάσεις
| Διαστάσεις | 150 x 71.9 x 8.8 mm |
| Βάρος | 206 g |
| Υλικό | Μεταλλικό πλαίσιο, γυάλινη θήκη |
| Ανθεκτικό στο νερό και στη σκόνη (IP68) | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με IP68 δείτε εδώ |
Υποστηριζόμενες γλώσσες
| Γλώσσες | Ελληνικά, αγγλικά, ισπανικά, γερμανικά, πορτογαλικά, ιταλικά, γαλλικά, δανικά, απλοποιημένα κινέζικα, παραδοσιακά κινέζικα, κλπ. - Μια λεπτομερής λίστα υποστηριζόμενων γλωσσών εδώ |
Διεπαφή
| USB Type-C | 1 |
Πρόσθετα Χαρακτηριστικά
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | Ενσωματωμένη κάμερα μπροστινής οθόνης , 4x optical zoom , Φωτεινότητα ανανέωσης οθόνης 120Hz |