Puhelin OnePlus Nord 6
Katso parhaat OnePlus Nord 6 tarjoukset! Hinnat alkavat 457.97€ ($534.11) , voi ostaa sen parhaalla hinnalla, ja on olemassa 457.97€ ($534.11) , jotta niitä voidaan verrata yhteen paikkaan
($534.11)
Värit:
Kuvaus OnePlus Nord 6
OnePlus Nord 6: llä on kirkas ja selkeä (2772x1272: n resoluutio) 6.78 tuumaa-tuuman näyttö ja 162.5 x 77.5 x 8.5mm: n mitat. Se painaa myös vain 217g. Tärkeimmät tekniset tiedot ovat Qualcomm-prosessori - Snapdragon 8s Gen 4, 256GB-tallennus ja 8Gb-RAM.
OnePlus Nord 6 -päivämäärä on huhtikuu 2026. Sony LYT600-takakamera, jossa on 50MP-anturi, ottaa upeita kuvia, ja 32MP-etukamera on suunniteltu selfieille. Älypuhelimen hinta alkaa 457.97€ ($534.11) ja tämä hinta on paras tarjous juuri nyt, joten se kannattaa ostaa ja tämä on hyvä ostos kaikille, jotka ovat tottuneet käyttämään Android 16 OS: ää.
OnePlus Nord 6: ssä on kaksi SIM-korttipaikkaa, sinulla voi olla 2 numeroa eri operaattoreilta.
5G-tuella Internet toimii erittäin nopeasti, koska tämän verkon nopeudet saavuttavat 25 Gb / s.
OnePlus Nord 6: n tallennustilaa ei ole mahdollista laajentaa, koska muistikortin asettamiseen ei ole microSD-paikkaa.
Jos haluat käyttää tavallisia 3,5 mm: n porttikuulokkeita, sinun on käytettävä sovitinta, koska siinä on vain USB Type-C -lähtö.
Voit maksaa OnePlus: llä Nord 6, koska sillä on NFC.
Et voi käyttää sitä kaukosäätimenä, koska siinä ei ole infrapunapuhallinta.
OnePlus Nord 6 ja sen 9000mAh-akku toimivat nopeasti lataamalla. Langatonta latausta ei ole, kuten useimmat kilpailijat.
Laite on vedenpitävä. Tämän ansiosta sitä voidaan käyttää sateessa ja lumessa sekä suihkussa ja kylpyhuoneessa.
Tämän päivän parhaat hinnat OnePlus Nord 6
| Kauppa | Hinta | Mene kauppaan |
|---|---|---|
|
Tämän päivän parhaat hinnat OnePlus Nord 6: Temall |
457.97€ ($534.11) | Näytä tarjous |
- Brändi: OnePlus
- Model: Nord 6
- Paino: 217g
- Mitat: 162.5 x 77.5 x 8.5mm
- Käyttöjärjestelmä: Android 16
- Näytön koko: 6.78 tuumaa
- Näytön tarkkuus: 2772x1272
- RAM: 8Gb
- Muisti (ROM): 256GB
- Kamera: 50MP Sony LYT600
- Piirisarja (CPU): Qualcomm Snapdragon 8s Gen 4
- Akku: 9000mAh
Ominaisuudet
| Käyttöjärjestelmä (OS) | Android 16 |
| Geekbench-vertailuarvo | 6844 (Multi-Core) - Vertaa muihin malleihin tässä |
| Valmistaja | OnePlus - Katso kaikki OnePlus-mallit täältä |
| Geekbench-vertailuarvo | 2164 (Single Core ) |
| Model | Nord 6 |
| Esitys | testi antutu- vertailuarvo ~ 2079822. - Vertaa muihin täällä oleviin malleihin |
Näyttö
| Näytön tarkkuus | 2772x1272 - Lisää malleja, joissa on 2772x1272-tarkkuus, katso täältä |
| Lasityypit | Gorilla-lasi |
| Paneelin tyyppi | AMOLED |
| Multi-touch | 10 |
| Kehyksetön | Joo - Lisää malleja, joissa on kehyksetön näyttö, katso täältä |
| Kehyksen koko | 2.9 mm |
| Näytön ja rungon suhdeluku | 91 % |
| Kirkkaus | 750 cd/m² |
| Näytön koko | 6.78 tuumaa |
Piirisarja (CPU)
| CPU-arkkitehtuuri | 1x 3.21GHz Cortex-X4 + 3x 3GHz Cortex-A720 + 2x 2.8GHz Cortex-A720 + 2x 2.02GHz Cortex-A720 |
| Brändi | Qualcomm |
| Malli | Snapdragon 8s Gen 4 - Lisää malleja, joissa on Snapdragon 8s Gen 4-suoritin, katso täältä |
| Julkaisupäivä | 04/02/2025 |
| Prosessorin ydin | 8 |
| Prosessorin taajuus | 3.21 GHz |
| Bitti | 64 bit |
| Prosessitekniikka | 4 nm |
| Muisti | 24 Gb |
| Grafiikkaprosessorimalli (GPU) | Adreno 825 |
| GPU-taajuus | 1150 Mhz |
| GPU-ytimet | 0 |
| TDP | 10 W |
| Features | Snapdragon X80 |
| Upload Speed | 4200 Mbps |
Muisti
| RAM (muisti) | 8 Gb - Lisää malleja, joissa on 8 Gb RAM, katso täältä |
| Tallennustila (ROM) | 256 GB |
| Flash-muisti | Ei |
Kamera
| Pääkamera | |
| Resoluutio | 50 MP - Lisää malleja, joissa on 50 Mpx -kamera, katso täältä |
| Anturimalli | Sony LYT600 - Lisää malleja, joissa on Sony LYT600, katso täältä |
| Integroitu salama | Kaksois-LED-salama |
| Etukamera | |
| Resoluutio | 32 MP |
| Integroitu salama | Ei |
Yhteydet
| Taajuus | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Mobiililaajakaistan tyyppi | 5G |
| SIM-kortti | nanoSIM + nanoSIM |
Liitännät
| Wi-Fi | Joo |
| Bluetooth | Joo |
| NFC | Joo - Lisää NFC-malleja katso täältä |
Sijainti
| Verkkotuki | GPS, A-GPS, GLONAS |
Akku
| Akun kapasiteetti (mAh) | 9000 mAh |
| Akun/pariston tyyppi | Ei-poistettava |
| Nopea lataus | Joo |
| Valmiustila-aika | 8-9 päivää |
| Akun kesto | 3-4 päivää |
| Työajat kovassa tilassa | 14-15 tuntia |
| Puhumisaika | 30 tuntia |
| Langaton lataus | Ei |
Anturit
| Ilmoitukset Led | Ei |
| Sormenjälkitunnistin | Joo |
| Proximity | Joo |
| Ambient light | Joo |
| Gyroskooppi | Joo |
| Accelerometer | Joo |
| Kompassi | Joo |
| Barometri | Ei |
| IR | Ei |
Ääni
| Ääniprosessori | Integroitu |
| Kaiuttimien | Joo |
| Sisäiset mikrofonit | Joo |
| Kuulokkeet | Ei |
Design
| Mitat | 162.5 x 77.5 x 8.5 mm |
| Paino | 217 g |
| Materiaali | Muovikehys ja lasikotelo |
| Veden- ja pölynkestävä (IP68) | Joo - Lisää IP68-malleja katso täältä |
Kielituki
| Kieli (kielet | - Yksityiskohtainen luettelo tuetuista kielistä tässä |
Liitännät / liittimet
| USB Type-C -portit | 1 |
Ominaisuudet
| Muut tekniset tiedot | Sisäänrakennettu näytön etukamera , Näytön virkistystaajuus 165 Hz , Näytön sisäinen sormenjälkitunnistin |
Kuvaus
Maksut
- Pankki- / luottokortti (Visa. Mastercard)
Kaupan päivämäärät
- 04.28.2026 - 06.02.2026
Varasto
- Varastossa
laivaus
Tilauksen toimitus
Takuu
Tarvikkeet OnePlus Nord 6
OnePlus Nord 6 Käyttäjien mielipiteet ja arvostelut
($534.11)
Värit:
Katso kaikki alennustuotteet