Puhelin Realme 16
Katso parhaat Realme 16 tarjoukset! Hinnat alkavat 223.96€ ($262.39) , voi ostaa sen parhaalla hinnalla, ja on olemassa 223.96€ ($262.39) , jotta niitä voidaan verrata yhteen paikkaan
($262.39)
Värit:
Kuvaus Realme 16
Realme 16: llä on kirkas ja selkeä (2376x1080: n resoluutio) 6.57 tuumaa-tuuman näyttö ja 158.3 x 75.13 x 8.mm: n mitat. Se painaa myös vain 183g. Tärkeimmät tekniset tiedot ovat MediaTek-prosessori - Dimensity 6400, 256GB-tallennus ja 8Gb-RAM.
Realme 16 -päivämäärä on helmikuu 2026. Sony IMX882-takakamera, jossa on 50MP-anturi, ottaa upeita kuvia, ja 50MP-etukamera on suunniteltu selfieille. Älypuhelimen hinta alkaa 223.96€ ($262.39) ja tämä hinta on paras tarjous juuri nyt, joten se kannattaa ostaa ja tämä on hyvä ostos kaikille, jotka ovat tottuneet käyttämään Android 16 OS: ää.
Realme 16: ssä on kaksi SIM-korttipaikkaa, sinulla voi olla 2 numeroa eri operaattoreilta.
5G-tuella Internet toimii erittäin nopeasti, koska tämän verkon nopeudet saavuttavat 25 Gb / s.
Realme 16 tukee laajennettavaa tallennustilaa, joten voit asettaa SD-kortit heti kun tarvitset.
Jos haluat käyttää tavallisia 3,5 mm: n porttikuulokkeita, sinun on käytettävä sovitinta, koska siinä on vain USB Type-C -lähtö.
Voit maksaa Realme: llä 16, koska sillä on NFC.
Et voi käyttää sitä kaukosäätimenä, koska siinä ei ole infrapunapuhallinta.
Realme 16 ja sen 7000mAh-akku toimivat nopeasti lataamalla. Langatonta latausta ei ole, kuten useimmat kilpailijat.
Laite on vedenpitävä. Tämän ansiosta sitä voidaan käyttää sateessa ja lumessa sekä suihkussa ja kylpyhuoneessa.
Tämän päivän parhaat hinnat Realme 16
| Kauppa | Hinta | Mene kauppaan |
|---|---|---|
|
Tämän päivän parhaat hinnat Realme 16: Aliexpress / Realme Official Store |
223.96€ ($262.39) | katso sopimus |
- Brändi: Realme
- Model: 16
- Paino: 183g
- Mitat: 158.3 x 75.13 x 8.mm
- Käyttöjärjestelmä: Android 16
- Näytön koko: 6.57 tuumaa
- Näytön tarkkuus: 2376x1080
- RAM: 8Gb
- Muisti (ROM): 256GB
- Kamera: 50MP Sony IMX882
- Piirisarja (CPU): MediaTek Dimensity 6400
- Akku: 7000mAh
Ominaisuudet
| Käyttöjärjestelmä (OS) | Android 16 |
| Geekbench-vertailuarvo | 1945 (Multi-Core) - Vertaa muihin malleihin tässä |
| Valmistaja | Realme - Katso kaikki Realme-mallit täältä |
| Geekbench-vertailuarvo | 668 (Single Core ) |
| Model | 16 |
| Esitys | testi antutu- vertailuarvo ~ 390751. - Vertaa muihin täällä oleviin malleihin |
Näyttö
| Näytön tarkkuus | 2376x1080 - Lisää malleja, joissa on 2376x1080-tarkkuus, katso täältä |
| Lasityypit | Gorilla-lasi |
| Paneelin tyyppi | AMOLED |
| Multi-touch | 10 |
| Kehyksetön | Joo - Lisää malleja, joissa on kehyksetön näyttö, katso täältä |
| Kehyksen koko | 3.2 mm |
| Näytön ja rungon suhdeluku | 87 % |
| Kirkkaus | 750 cd/m² |
| Näytön koko | 6.57 tuumaa |
Piirisarja (CPU)
| CPU-arkkitehtuuri | 2x Cortex-A76 2,5 GHz + 6x Cortex-A55 2 GHz |
| Brändi | MediaTek |
| Malli | Dimensity 6400 - Lisää malleja, joissa on Dimensity 6400-suoritin, katso täältä |
| Julkaisupäivä | 02/17/2025 |
| Prosessorin ydin | 8 |
| Prosessorin taajuus | 2.5 GHz |
| Bitti | 64 bit |
| Prosessitekniikka | 6 nm |
| Muisti | 12 Gb |
| Grafiikkaprosessorimalli (GPU) | Mali-G57MC |
| GPU-taajuus | 1000 Mhz |
| GPU-ytimet | 2 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 210 Mbps |
Muisti
| RAM (muisti) | 8 Gb - Lisää malleja, joissa on 8 Gb RAM, katso täältä |
| Tallennustila (ROM) | 256 GB |
| Flash-muisti | MicroSD (TF), tukee jopa 2 Tt: n korttia |
Kamera
| Pääkamera | |
| Resoluutio | 50 MP - Lisää malleja, joissa on 50 Mpx -kamera, katso täältä |
| Anturimalli | Sony IMX882 - Lisää malleja, joissa on Sony IMX882, katso täältä |
| Integroitu salama | Kaksois-LED-salama |
| Etukamera | |
| Resoluutio | 50 MP |
| Integroitu salama | Ei |
Yhteydet
| Taajuus | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Mobiililaajakaistan tyyppi | 5G |
| SIM-kortti | nanoSIM + nanoSIM tai microSD (TF) |
Liitännät
| Wi-Fi | Joo |
| Bluetooth | Joo |
| NFC | Joo - Lisää NFC-malleja katso täältä |
Sijainti
| Verkkotuki | GPS, A-GPS, GLONAS |
Akku
| Akun kapasiteetti (mAh) | 7000 mAh |
| Akun/pariston tyyppi | Ei-poistettava |
| Nopea lataus | Joo |
| Valmiustila-aika | 6-7 päivää |
| Akun kesto | 3-4 päivää |
| Työajat kovassa tilassa | 10-12 tuntia |
| Puhumisaika | 30 tuntia |
| Langaton lataus | Ei |
Anturit
| Ilmoitukset Led | Ei |
| Sormenjälkitunnistin | Joo |
| Proximity | Joo |
| Ambient light | Joo |
| Gyroskooppi | Joo |
| Accelerometer | Joo |
| Kompassi | Joo |
| Barometri | Ei |
| IR | Ei |
Ääni
| Ääniprosessori | Integroitu |
| Kaiuttimien | Joo |
| Sisäiset mikrofonit | Joo |
| Kuulokkeet | Ei |
Design
| Mitat | 158.3 x 75.13 x 8. mm |
| Paino | 183 g |
| Materiaali | Muovi |
| Veden- ja pölynkestävä (IP68) | Joo - Lisää IP68-malleja katso täältä |
Kielituki
| Kieli (kielet | - Yksityiskohtainen luettelo tuetuista kielistä tässä |
Liitännät / liittimet
| USB Type-C -portit | 1 |
Ominaisuudet
| Muut tekniset tiedot | Näytön virkistystaajuus 120 Hz , Sisäänrakennettu näytön etukamera , Näytön sisäinen sormenjälkitunnistin |
Kuvaus
Maksut
- Pankki- / luottokortti (Visa. Mastercard)
Kaupan päivämäärät
- 04.14.2026 - 04.30.2026
Varasto
- Varastossa
laivaus
Tilauksen toimitus
Takuu
Tarvikkeet Realme 16
Realme 16 Käyttäjien mielipiteet ja arvostelut
($262.39)
Värit:
Katso kaikki alennustuotteet