OnePlus 16 väriä
- Musta
- Valkoinen
- Punainen
- Keltainen
- Vihreä
- Sininen
-
- Mikä on OnePlus 16 paras väri?
-
OnePlus 16 tarjoaa nämä värit:
- Musta: paras klassinen väri, hyvä useimmille kavereille
- Valkoinen: loistava valinta hyvät, tai jos haluat jotain kevyttä ja raikasta
- Punainen: saada sinut erottumaan muista
- Keltainen: parempi tapa saada huomiota
- Vihreä: jos haluat jotain uutta
- Sininen: jos haluat olla päällä
-
- Mitä värejä OnePlus 16 tulee?
-
- Mikä OnePlus 16 väri on suosituin?
-
Tunnuksen OnePlus 16 suosituimmat ja yleisimmät värit ovat valkoinen ja musta. He myyvät parhaiten ja tuottavat yritykselle paljon tuloja. Niitä seuraa punainen, keltainen ja sininen, jotka ovat myös huippuvärivaihtoehdoissa ja myyvät hyvin.
-
- Mikä OnePlus 16 väri minun pitäisi saada?
-
Osta OnePlus 16 valkoisena tai mustana, jos haluat saada yhden suosituimmista ja myydyimmistä väreistä. Jos etsit jotain uutta, suosittelemme hankkimaan todella uuden puhelimen katsomalla keltaista ja punaista.
- Brändi: OnePlus
- Model: 16
- Paino:
- Mitat:
- Käyttöjärjestelmä: Android 17
- Näytön koko: 6.72 tuumaa
- Näytön tarkkuus: 2772x1272
- RAM: 12Gb
- Muisti (ROM): 256GB
- Kamera: 200MP Sony LYT-901
- Piirisarja (CPU): Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro
- Akku: 9000mAh
Ominaisuudet
| Käyttöjärjestelmä (OS) | Android 17 |
| Geekbench-vertailuarvo | 14178 (Multi-Core) - Vertaa muihin malleihin tässä |
| Valmistaja | OnePlus - Katso kaikki OnePlus-mallit täältä |
| Geekbench-vertailuarvo | 4377 (Single Core ) |
| Model | 16 |
| Esitys | testi antutu- vertailuarvo ~ 4571173. - Vertaa muihin täällä oleviin malleihin |
Näyttö
| Näytön tarkkuus | 2772x1272 - Lisää malleja, joissa on 2772x1272-tarkkuus, katso täältä |
| Lasityypit | Kaareva lasi |
| Paneelin tyyppi | AMOLED |
| Multi-touch | 10 |
| Kehyksetön | Joo - Lisää malleja, joissa on kehyksetön näyttö, katso täältä |
| Kehyksen koko | 2.9 mm |
| Näytön ja rungon suhdeluku | 90 % |
| Kirkkaus | 750 cd/m² |
| Näytön koko | 6.72 tuumaa |
Piirisarja (CPU)
| CPU-arkkitehtuuri | 2x High-Performance 5.2GHz + 3x High-Performance 4.1GHz + 3x High-Energy Efficiency 3GHz |
| Brändi | Qualcomm |
| Malli | Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro - Lisää malleja, joissa on Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro-suoritin, katso täältä |
| Julkaisupäivä | 06/20/2026 |
| Prosessorin ydin | 8 |
| Prosessorin taajuus | 5.2 GHz |
| Bitti | 64 bit |
| Prosessitekniikka | 2 nm |
| Muisti | 16 Gb |
| Grafiikkaprosessorimalli (GPU) | Adreno 850 |
| GPU-taajuus | 0 Mhz |
| GPU-ytimet | 0 |
| TDP | 10 W |
| Features | Snapdragon 5G modem |
| Upload Speed | 8000 Mbps |
Muisti
| RAM (muisti) | 12 Gb - Lisää malleja, joissa on 12 Gb RAM, katso täältä |
| Tallennustila (ROM) | 256 GB |
| Flash-muisti | Ei |
Kamera
| Pääkamera | |
| Resoluutio | 200 MP - Lisää malleja, joissa on 200 Mpx -kamera, katso täältä |
| Anturimalli | Sony LYT-901 - Lisää malleja, joissa on Sony LYT-901, katso täältä |
| Integroitu salama | Kaksois-LED-salama |
| Etukamera | |
| Resoluutio | 32 MP |
| Integroitu salama | Ei |
Yhteydet
| Taajuus | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Mobiililaajakaistan tyyppi | 5G |
| SIM-kortti | nanoSIM + nanoSIM |
Liitännät
| Wi-Fi | Joo |
| Bluetooth | Joo |
| NFC | Joo - Lisää NFC-malleja katso täältä |
Sijainti
| Verkkotuki | GPS, A-GPS, GLONAS |
Akku
| Akun kapasiteetti (mAh) | 9000 mAh |
| Akun/pariston tyyppi | Ei-poistettava |
| Nopea lataus | Joo |
| Valmiustila-aika | 6-7 päivää |
| Akun kesto | 2-3 päivää |
| Työajat kovassa tilassa | 14-15 tuntia |
| Puhumisaika | 30 tuntia |
| Langaton lataus | Joo |
Anturit
| Ilmoitukset Led | Ei |
| Sormenjälkitunnistin | Joo |
| Proximity | Joo |
| Ambient light | Joo |
| Gyroskooppi | Joo |
| Accelerometer | Joo |
| Kompassi | Joo |
| Barometri | Ei |
| IR | Joo |
Ääni
| Ääniprosessori | Integroitu |
| Kaiuttimien | Joo |
| Sisäiset mikrofonit | Joo |
| Kuulokkeet | Ei |
Design
| Materiaali | Metallirunko ja lasikotelo |
| Veden- ja pölynkestävä (IP68) | Joo - Lisää IP68-malleja katso täältä |
Kielituki
| Kieli (kielet | - Yksityiskohtainen luettelo tuetuista kielistä tässä |
Liitännät / liittimet
| USB Type-C -portit | 1 |
Ominaisuudet
| Muut tekniset tiedot | Näytön sisäinen sormenjälkitunnistin , Näytön virkistystaajuus 165 Hz , Sisäänrakennettu näytön etukamera , 3x optinen zoom |