OnePlus 16 farver
- Sort
- hvid
- Rød
- Gul
- Grøn
- Blå
-
- Hvad er den bedste OnePlus 16 farve?
-
OnePlus 16 tilbyder disse farver:
- Sort: bedste klassiske farve, godt for de fleste fyre
- hvid: et godt valg damer, eller hvis du vil have noget, der er let og frisk
- Rød: få dig til at skille sig ud fra resten
- Gul: den bedre måde at få opmærksomhed på
- Grøn: hvis du vil have noget nyt
- Blå: hvis du vil være på toppen
-
- Hvilke farver kommer OnePlus 16 i?
-
- Hvilken OnePlus 16 farve er den mest populære?
-
De mest populære og almindelige farver til OnePlus 16 er hvide og sorte. De sælger det bedste og genererer masser af indtægter for virksomheden. De efterfølges af rød, gul og blå, som også er i de øverste farvevalg og sælger godt.
-
- Hvilken OnePlus 16 farve skal jeg få?
-
Du skal købe OnePlus 16 i hvid eller sort, hvis du vil have en af de mest populære og bedst sælgende farver. Hvis du leder efter noget nyt, anbefaler vi, at du får en rigtig frisk telefon ved at se på gul og rød.
- Mærke: OnePlus
- Modell: 16
- Vægt:
- Mål:
- Operativ system: Android 17
- Skærmstørrelse: 6.72 tomme
- Opløsning: 2772x1272
- RAM: 12Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 200Mp Sony LYT-901
- Processor (CPU): Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro
- Batteri: 9000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 17 |
| Geekbench-benchmark | 14178 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | OnePlus - Se alle OnePlus-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 4377 (Single Core) |
| Modell | 16 |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 4571173. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2772x1272 - Flere modeller med 2772x1272-opløsning se her |
| Glastyper | Bøjet glas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 2.9 mm |
| Skærm til krop | 90 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.72 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 2x High-Performance 5.2GHz + 3x High-Performance 4.1GHz + 3x High-Energy Efficiency 3GHz |
| Mærke | Qualcomm |
| Modell | Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro - Flere modeller med Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro CPU se her |
| Udgivelses dato | 06/20/2026 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 5.2 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 2 nm |
| Kapacitet | 16 Gb |
| GPU | Adreno 850 |
| GPU-frekvens | 0 Mhz |
| GPU-kerner | 0 |
| TDP | 10 W |
| Features | Snapdragon 5G modem |
| Upload Speed | 8000 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 12 Gb - Flere modeller med 12 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 200 Mp - Flere modeller med et 200 Mp-kamera se her |
| Sensormodel | Sony LYT-901 - Flere modeller med Sony LYT-901 se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 32 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 9000 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 2-3 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 14-15 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ja |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ja |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Kropstype | Metalstel og glaskasse |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Indbygget display foran kamera , Skærm opdateringshastighed 165Hz , Intradisplay fingeraftryksscanner , 3x optisk zoom |