Puhelin OnePlus 16
OnePlus 16 julkaistaan heinäkuu 2026 . Hinta, tiedot ja vuodot. Kaikki mitä tiedämme siitä.
Värit:
Kuvaus OnePlus 16
OnePlus 16: llä on kirkas ja selkeä (2772x1272: n resoluutio) 6.72 tuumaa-tuuman näyttö ja : n mitat. Se painaa myös vain . Tärkeimmät tekniset tiedot ovat Qualcomm-prosessori - Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro, 256GB-tallennus ja 12Gb-RAM.
OnePlus 16 -päivämäärä on heinäkuu 2026. Sony LYT-901-takakamera, jossa on 200MP-anturi, ottaa upeita kuvia, ja 32MP-etukamera on suunniteltu selfieille. Malli on loistava valinta ihmisille, jotka ovat tottuneet Android 17 OS: ään, mikä kannattaa ostaa juuri nyt, koska laitteen hinta on erittäin halpa.
OnePlus 16: ssä on kaksi SIM-korttipaikkaa, sinulla voi olla 2 numeroa eri operaattoreilta.
5G-tuella Internet toimii erittäin nopeasti, koska tämän verkon nopeudet saavuttavat 25 Gb / s.
OnePlus 16: n tallennustilaa ei ole mahdollista laajentaa, koska muistikortin asettamiseen ei ole microSD-paikkaa.
Jos haluat käyttää tavallisia 3,5 mm: n porttikuulokkeita, sinun on käytettävä sovitinta, koska siinä on vain USB Type-C -lähtö.
Voit maksaa OnePlus: llä 16, koska sillä on NFC.
Koska siinä on infrapunapuhallin (IR), voit käyttää sitä kaukosäätimenä.
OnePlus 16 ja sen 9000mAh-akku ovat yhteensopivia sekä nopean että langattoman latauksen kanssa, mikä parantaa sen käytettävyyttä.
Laite on vedenpitävä. Tämän ansiosta sitä voidaan käyttää sateessa ja lumessa sekä suihkussa ja kylpyhuoneessa.
OnePlus 16 hinnat:
OnePlus 16 julkaistaan pian.
Jätä sähköpostiosoitteesi , niin heti kun tavarat tulevat myyntiin, tiedät siitä ensimmäisenä
Vaihtoehdot kohteelle OnePlus 16 :
- Brändi: OnePlus
- Model: 16
- Paino:
- Mitat:
- Käyttöjärjestelmä: Android 17
- Näytön koko: 6.72 tuumaa
- Näytön tarkkuus: 2772x1272
- RAM: 12Gb
- Muisti (ROM): 256GB
- Kamera: 200MP Sony LYT-901
- Piirisarja (CPU): Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro
- Akku: 9000mAh
Ominaisuudet
| Käyttöjärjestelmä (OS) | Android 17 |
| Geekbench-vertailuarvo | 14178 (Multi-Core) - Vertaa muihin malleihin tässä |
| Valmistaja | OnePlus - Katso kaikki OnePlus-mallit täältä |
| Geekbench-vertailuarvo | 4377 (Single Core ) |
| Model | 16 |
| Esitys | testi antutu- vertailuarvo ~ 4571173. - Vertaa muihin täällä oleviin malleihin |
Näyttö
| Näytön tarkkuus | 2772x1272 - Lisää malleja, joissa on 2772x1272-tarkkuus, katso täältä |
| Lasityypit | Kaareva lasi |
| Paneelin tyyppi | AMOLED |
| Multi-touch | 10 |
| Kehyksetön | Joo - Lisää malleja, joissa on kehyksetön näyttö, katso täältä |
| Kehyksen koko | 2.9 mm |
| Näytön ja rungon suhdeluku | 90 % |
| Kirkkaus | 750 cd/m² |
| Näytön koko | 6.72 tuumaa |
Piirisarja (CPU)
| CPU-arkkitehtuuri | 2x High-Performance 5.2GHz + 3x High-Performance 4.1GHz + 3x High-Energy Efficiency 3GHz |
| Brändi | Qualcomm |
| Malli | Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro - Lisää malleja, joissa on Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro-suoritin, katso täältä |
| Julkaisupäivä | 06/20/2026 |
| Prosessorin ydin | 8 |
| Prosessorin taajuus | 5.2 GHz |
| Bitti | 64 bit |
| Prosessitekniikka | 2 nm |
| Muisti | 16 Gb |
| Grafiikkaprosessorimalli (GPU) | Adreno 850 |
| GPU-taajuus | 0 Mhz |
| GPU-ytimet | 0 |
| TDP | 10 W |
| Features | Snapdragon 5G modem |
| Upload Speed | 8000 Mbps |
Muisti
| RAM (muisti) | 12 Gb - Lisää malleja, joissa on 12 Gb RAM, katso täältä |
| Tallennustila (ROM) | 256 GB |
| Flash-muisti | Ei |
Kamera
| Pääkamera | |
| Resoluutio | 200 MP - Lisää malleja, joissa on 200 Mpx -kamera, katso täältä |
| Anturimalli | Sony LYT-901 - Lisää malleja, joissa on Sony LYT-901, katso täältä |
| Integroitu salama | Kaksois-LED-salama |
| Etukamera | |
| Resoluutio | 32 MP |
| Integroitu salama | Ei |
Yhteydet
| Taajuus | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Mobiililaajakaistan tyyppi | 5G |
| SIM-kortti | nanoSIM + nanoSIM |
Liitännät
| Wi-Fi | Joo |
| Bluetooth | Joo |
| NFC | Joo - Lisää NFC-malleja katso täältä |
Sijainti
| Verkkotuki | GPS, A-GPS, GLONAS |
Akku
| Akun kapasiteetti (mAh) | 9000 mAh |
| Akun/pariston tyyppi | Ei-poistettava |
| Nopea lataus | Joo |
| Valmiustila-aika | 6-7 päivää |
| Akun kesto | 2-3 päivää |
| Työajat kovassa tilassa | 14-15 tuntia |
| Puhumisaika | 30 tuntia |
| Langaton lataus | Joo |
Anturit
| Ilmoitukset Led | Ei |
| Sormenjälkitunnistin | Joo |
| Proximity | Joo |
| Ambient light | Joo |
| Gyroskooppi | Joo |
| Accelerometer | Joo |
| Kompassi | Joo |
| Barometri | Ei |
| IR | Joo |
Ääni
| Ääniprosessori | Integroitu |
| Kaiuttimien | Joo |
| Sisäiset mikrofonit | Joo |
| Kuulokkeet | Ei |
Design
| Materiaali | Metallirunko ja lasikotelo |
| Veden- ja pölynkestävä (IP68) | Joo - Lisää IP68-malleja katso täältä |
Kielituki
| Kieli (kielet | - Yksityiskohtainen luettelo tuetuista kielistä tässä |
Liitännät / liittimet
| USB Type-C -portit | 1 |
Ominaisuudet
| Muut tekniset tiedot | Näytön sisäinen sormenjälkitunnistin , Näytön virkistystaajuus 165 Hz , Sisäänrakennettu näytön etukamera , 3x optinen zoom |
Kuvaus
Maksut
- Pankki- / luottokortti (Visa. Mastercard)
laivaus
Tilauksen toimitus
Takuu
Tarvikkeet OnePlus 16
Nyt meillä ei ole varastoa tälle älypuhelimelle, mutta on olemassa vastaavia tuotteita, joita voit ostaa esimerkiksi alennuksella:Katso kaikki alennustuotteet