Oppo Reno 16 väriä
- Musta
- Valkoinen
- Punainen
- Keltainen
- Vihreä
- Sininen
-
- Mikä on Oppo Reno 16 paras väri?
-
Oppo Reno 16 tarjoaa nämä värit:
- Musta: paras klassinen väri, hyvä useimmille kavereille
- Valkoinen: loistava valinta hyvät, tai jos haluat jotain kevyttä ja raikasta
- Punainen: saada sinut erottumaan muista
- Keltainen: parempi tapa saada huomiota
- Vihreä: jos haluat jotain uutta
- Sininen: jos haluat olla päällä
-
- Mitä värejä Oppo Reno 16 tulee?
-
- Mikä Oppo Reno 16 väri on suosituin?
-
Tunnuksen Oppo Reno 16 suosituimmat ja yleisimmät värit ovat valkoinen ja musta. He myyvät parhaiten ja tuottavat yritykselle paljon tuloja. Niitä seuraa punainen, keltainen ja sininen, jotka ovat myös huippuvärivaihtoehdoissa ja myyvät hyvin.
-
- Mikä Oppo Reno 16 väri minun pitäisi saada?
-
Osta Oppo Reno 16 valkoisena tai mustana, jos haluat saada yhden suosituimmista ja myydyimmistä väreistä. Jos etsit jotain uutta, suosittelemme hankkimaan todella uuden puhelimen katsomalla keltaista ja punaista.
- Brändi: Oppo
- Model: Reno 16
- Paino: 188g
- Mitat: 151.21 x 72.42 x 8.2mm
- Käyttöjärjestelmä: Android 16
- Näytön koko: 6.32 tuumaa
- Näytön tarkkuus: 2640 x 1216
- RAM: 12Gb
- Muisti (ROM): 256GB
- Kamera: 200MP Samsung ISOCELL HP5
- Piirisarja (CPU): MediaTek Dimensity 8550
- Akku: 6700mAh
Ominaisuudet
| Käyttöjärjestelmä (OS) | Android 16 |
| Geekbench-vertailuarvo | 7166 (Multi-Core) - Vertaa muihin malleihin tässä |
| Valmistaja | Oppo - Katso kaikki Oppo-mallit täältä |
| Geekbench-vertailuarvo | 2009 (Single Core ) |
| Model | Reno 16 |
| Esitys | testi antutu- vertailuarvo ~ 1990875. - Vertaa muihin täällä oleviin malleihin |
Näyttö
| Näytön tarkkuus | 2640 x 1216 - Lisää malleja, joissa on 2640 x 1216-tarkkuus, katso täältä |
| Lasityypit | Gorilla-lasi |
| Paneelin tyyppi | AMOLED |
| Multi-touch | 10 |
| Kehyksetön | Joo - Lisää malleja, joissa on kehyksetön näyttö, katso täältä |
| Kehyksen koko | 2.9 mm |
| Näytön ja rungon suhdeluku | 89 % |
| Kirkkaus | 750 cd/m² |
| Näytön koko | 6.32 tuumaa |
Piirisarja (CPU)
| CPU-arkkitehtuuri | 1 x Cortex-A725 3.4GHz + 3 x Cortex-A725 3.2GHz + 4 x Cortex-A725 2.2GHz |
| Brändi | MediaTek |
| Malli | Dimensity 8550 - Lisää malleja, joissa on Dimensity 8550-suoritin, katso täältä |
| Julkaisupäivä | 05/07/2026 |
| Prosessorin ydin | 8 |
| Prosessorin taajuus | 3.4 GHz |
| Bitti | 64 bit |
| Prosessitekniikka | 4 nm |
| Muisti | 16 Gb |
| Grafiikkaprosessorimalli (GPU) | Mali-G720 MC |
| GPU-taajuus | 1300 Mhz |
| GPU-ytimet | 8 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 5170 Mbps |
Muisti
| RAM (muisti) | 12 Gb - Lisää malleja, joissa on 12 Gb RAM, katso täältä |
| Tallennustila (ROM) | 256 GB |
| Flash-muisti | Ei |
Kamera
| Pääkamera | |
| Resoluutio | 200 MP - Lisää malleja, joissa on 200 Mpx -kamera, katso täältä |
| Anturimalli | Samsung ISOCELL HP5 - Lisää malleja, joissa on Samsung ISOCELL HP5, katso täältä |
| Integroitu salama | Kaksois-LED-salama |
| Etukamera | |
| Resoluutio | 50 MP |
| Integroitu salama | Ei |
Yhteydet
| Taajuus | 2G (GSM): 900/1800 MHz 3G (WCDMA) 2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) 5G |
| Mobiililaajakaistan tyyppi | 5G |
| SIM-kortti | nanoSIM + nanoSIM |
Liitännät
| Wi-Fi | Joo |
| Bluetooth | Joo |
| NFC | Joo - Lisää NFC-malleja katso täältä |
Sijainti
| Verkkotuki | GPS, A-GPS, GLONAS |
Akku
| Akun kapasiteetti (mAh) | 6700 mAh |
| Akun/pariston tyyppi | Ei-poistettava |
| Nopea lataus | Joo |
| Valmiustila-aika | 6-7 päivää |
| Akun kesto | 3-4 päivää |
| Työajat kovassa tilassa | 10-12 tuntia |
| Puhumisaika | 30 tuntia |
| Langaton lataus | Ei |
Anturit
| Ilmoitukset Led | Ei |
| Sormenjälkitunnistin | Joo |
| Proximity | Joo |
| Ambient light | Joo |
| Gyroskooppi | Joo |
| Accelerometer | Joo |
| Kompassi | Joo |
| Barometri | Ei |
| IR | Ei |
Ääni
| Ääniprosessori | Integroitu |
| Kaiuttimien | Joo |
| Sisäiset mikrofonit | Joo |
| Kuulokkeet | Ei |
Design
| Mitat | 151.21 x 72.42 x 8.2 mm |
| Paino | 188 g |
| Materiaali | Metallirunko ja lasikotelo |
| Veden- ja pölynkestävä (IP68) | Joo - Lisää IP68-malleja katso täältä |
Kielituki
| Kieli (kielet | - Yksityiskohtainen luettelo tuetuista kielistä tässä |
Liitännät / liittimet
| USB Type-C -portit | 1 |
Ominaisuudet
| Muut tekniset tiedot | Näytön sisäinen sormenjälkitunnistin , 3x optinen zoom , Näytön virkistystaajuus 120 Hz , Sisäänrakennettu näytön etukamera |