Puhelin Oppo Reno 16
Oppo Reno 16 julkaistaan saattaa 2026 . Hinta, tiedot ja vuodot. Kaikki mitä tiedämme siitä.
Värit:
Kuvaus Oppo Reno 16
Oppo Reno 16: llä on kirkas ja selkeä (2640 x 1216: n resoluutio) 6.32 tuumaa-tuuman näyttö ja 151.21 x 72.42 x 8.2mm: n mitat. Se painaa myös vain 188g. Tärkeimmät tekniset tiedot ovat MediaTek-prosessori - Dimensity 8550, 256GB-tallennus ja 12Gb-RAM.
Oppo Reno 16 -päivämäärä on saattaa 2026. Samsung ISOCELL HP5-takakamera, jossa on 200MP-anturi, ottaa upeita kuvia, ja 50MP-etukamera on suunniteltu selfieille. Malli on loistava valinta ihmisille, jotka ovat tottuneet Android 16 OS: ään, mikä kannattaa ostaa juuri nyt, koska laitteen hinta on erittäin halpa.
Oppo Reno 16: ssä on kaksi SIM-korttipaikkaa, sinulla voi olla 2 numeroa eri operaattoreilta.
5G-tuella Internet toimii erittäin nopeasti, koska tämän verkon nopeudet saavuttavat 25 Gb / s.
Oppo Reno 16: n tallennustilaa ei ole mahdollista laajentaa, koska muistikortin asettamiseen ei ole microSD-paikkaa.
Jos haluat käyttää tavallisia 3,5 mm: n porttikuulokkeita, sinun on käytettävä sovitinta, koska siinä on vain USB Type-C -lähtö.
Voit maksaa Oppo: llä Reno 16, koska sillä on NFC.
Et voi käyttää sitä kaukosäätimenä, koska siinä ei ole infrapunapuhallinta.
Oppo Reno 16 ja sen 6700mAh-akku toimivat nopeasti lataamalla. Langatonta latausta ei ole, kuten useimmat kilpailijat.
Laite on vedenpitävä. Tämän ansiosta sitä voidaan käyttää sateessa ja lumessa sekä suihkussa ja kylpyhuoneessa.
Oppo Reno 16 hinnat:
Oppo Reno 16 julkaistaan pian.
Jätä sähköpostiosoitteesi , niin heti kun tavarat tulevat myyntiin, tiedät siitä ensimmäisenä
Vaihtoehdot kohteelle Oppo Reno 16 :
- Brändi: Oppo
- Model: Reno 16
- Paino: 188g
- Mitat: 151.21 x 72.42 x 8.2mm
- Käyttöjärjestelmä: Android 16
- Näytön koko: 6.32 tuumaa
- Näytön tarkkuus: 2640 x 1216
- RAM: 12Gb
- Muisti (ROM): 256GB
- Kamera: 200MP Samsung ISOCELL HP5
- Piirisarja (CPU): MediaTek Dimensity 8550
- Akku: 6700mAh
Ominaisuudet
| Käyttöjärjestelmä (OS) | Android 16 |
| Geekbench-vertailuarvo | 7166 (Multi-Core) - Vertaa muihin malleihin tässä |
| Valmistaja | Oppo - Katso kaikki Oppo-mallit täältä |
| Geekbench-vertailuarvo | 2009 (Single Core ) |
| Model | Reno 16 |
| Esitys | testi antutu- vertailuarvo ~ 1990875. - Vertaa muihin täällä oleviin malleihin |
Näyttö
| Näytön tarkkuus | 2640 x 1216 - Lisää malleja, joissa on 2640 x 1216-tarkkuus, katso täältä |
| Lasityypit | Gorilla-lasi |
| Paneelin tyyppi | AMOLED |
| Multi-touch | 10 |
| Kehyksetön | Joo - Lisää malleja, joissa on kehyksetön näyttö, katso täältä |
| Kehyksen koko | 2.9 mm |
| Näytön ja rungon suhdeluku | 89 % |
| Kirkkaus | 750 cd/m² |
| Näytön koko | 6.32 tuumaa |
Piirisarja (CPU)
| CPU-arkkitehtuuri | 1 x Cortex-A725 3.4GHz + 3 x Cortex-A725 3.2GHz + 4 x Cortex-A725 2.2GHz |
| Brändi | MediaTek |
| Malli | Dimensity 8550 - Lisää malleja, joissa on Dimensity 8550-suoritin, katso täältä |
| Julkaisupäivä | 05/07/2026 |
| Prosessorin ydin | 8 |
| Prosessorin taajuus | 3.4 GHz |
| Bitti | 64 bit |
| Prosessitekniikka | 4 nm |
| Muisti | 16 Gb |
| Grafiikkaprosessorimalli (GPU) | Mali-G720 MC |
| GPU-taajuus | 1300 Mhz |
| GPU-ytimet | 8 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 5170 Mbps |
Muisti
| RAM (muisti) | 12 Gb - Lisää malleja, joissa on 12 Gb RAM, katso täältä |
| Tallennustila (ROM) | 256 GB |
| Flash-muisti | Ei |
Kamera
| Pääkamera | |
| Resoluutio | 200 MP - Lisää malleja, joissa on 200 Mpx -kamera, katso täältä |
| Anturimalli | Samsung ISOCELL HP5 - Lisää malleja, joissa on Samsung ISOCELL HP5, katso täältä |
| Integroitu salama | Kaksois-LED-salama |
| Etukamera | |
| Resoluutio | 50 MP |
| Integroitu salama | Ei |
Yhteydet
| Taajuus | 2G (GSM): 900/1800 MHz 3G (WCDMA) 2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) 5G |
| Mobiililaajakaistan tyyppi | 5G |
| SIM-kortti | nanoSIM + nanoSIM |
Liitännät
| Wi-Fi | Joo |
| Bluetooth | Joo |
| NFC | Joo - Lisää NFC-malleja katso täältä |
Sijainti
| Verkkotuki | GPS, A-GPS, GLONAS |
Akku
| Akun kapasiteetti (mAh) | 6700 mAh |
| Akun/pariston tyyppi | Ei-poistettava |
| Nopea lataus | Joo |
| Valmiustila-aika | 6-7 päivää |
| Akun kesto | 3-4 päivää |
| Työajat kovassa tilassa | 10-12 tuntia |
| Puhumisaika | 30 tuntia |
| Langaton lataus | Ei |
Anturit
| Ilmoitukset Led | Ei |
| Sormenjälkitunnistin | Joo |
| Proximity | Joo |
| Ambient light | Joo |
| Gyroskooppi | Joo |
| Accelerometer | Joo |
| Kompassi | Joo |
| Barometri | Ei |
| IR | Ei |
Ääni
| Ääniprosessori | Integroitu |
| Kaiuttimien | Joo |
| Sisäiset mikrofonit | Joo |
| Kuulokkeet | Ei |
Design
| Mitat | 151.21 x 72.42 x 8.2 mm |
| Paino | 188 g |
| Materiaali | Metallirunko ja lasikotelo |
| Veden- ja pölynkestävä (IP68) | Joo - Lisää IP68-malleja katso täältä |
Kielituki
| Kieli (kielet | - Yksityiskohtainen luettelo tuetuista kielistä tässä |
Liitännät / liittimet
| USB Type-C -portit | 1 |
Ominaisuudet
| Muut tekniset tiedot | Näytön sisäinen sormenjälkitunnistin , 3x optinen zoom , Näytön virkistystaajuus 120 Hz , Sisäänrakennettu näytön etukamera |
Kuvaus
Maksut
- Pankki- / luottokortti (Visa. Mastercard)
laivaus
Tilauksen toimitus
Takuu
Tarvikkeet Oppo Reno 16
Katso kaikki alennustuotteet