Honor 200 8/256GB poäng i benchmarktest Antutu
I Antutu benchmark-testet fick Honor 200 8/256GB resultatet 911783 poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Antutu-testet.
Priser på Honor 200 8/256GB
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
Honor 200 8/256GB släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till Honor 200 8/256GB :
Antutu benchmark rankning
Xiaomi Redmi Note 12T Pro
6.6 tum (2460x1080) Gorillaglas / Dimensity 8200 / 8Gb / 128GB / 64Mp OmniVision OV64B / 5080mAh
2704.96kr
$290.78
Xiaomi 13T
6.67 tum (2712x1220) Böjt glas / Dimensity 8200 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX707 / 5000mAh
4164.33kr
$447.66
OUKITEL WP200 Pro
6.7 tum (2460x1080) Gorillaglas / Dimensity 8200 / 24Gb / 1024GB / 108Mp Samsung HM6 / 8800mAh
4441.73kr
$477.48
OUKITEL WP210 5G
6.7 tum (2412x1080) Gorillaglas / Dimensity 8200 / 12Gb / 512GB / 108Mp Samsung HM6 / 8800mAh
3170.46kr
$340.82
Xiaomi CIVI 3
6.55 tum (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 8200 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX800 / 4500mAh
4369.91kr
$469.76
Honor 200 8/256GB
6.7 tum (2664x1200) Gorillaglas / Snapdragon 7 Gen 3 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX906 / 5200mAh
Kommande
Kommande
Honor 200 12/256GB
6.7 tum (2664x1200) Gorillaglas / Snapdragon 7 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX906 / 5200mAh
2505.42kr
$269.33
Motorola Moto S30 Pro 12/512GB
6.55 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 888 Plus / 12Gb / 512GB / 50Mp Omnivision OV50A / 4400mAh
3758.74kr
$404.06
Motorola Edge 30 Fusion 12/256GB
6.55 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 888 Plus / 12Gb / 256GB / 50Mp Omnivision OV50A / 4400mAh
5052.71kr
$543.16
Motorola Edge 30 Fusion 8/128GB
6.55 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 888 Plus / 8Gb / 128GB / 50Mp Omnivision OV50A / 4400mAh
2583.19kr
$277.69
Motorola Moto Edge S30 12/256GB
6.8 tum (2460x1080) Gorillaglas / Snapdragon 888 Plus / 12Gb / 256GB / 108Mp Samsung HM2 / 5000mAh
2748.31kr
$295.44
- Varumärke: Honor
- Produkt: 200
- Vikt: 187g
- Höjd, bredd, djup: 161.5 x 75.1 x 8.65mm
- Operativ system: Android 14
- Diagonal storlek (metrisk): 6.7 tum
- Skärmupplösning: 2664x1200
- RAM-minne: 8Gb
- Inbyggt minne (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp Sony IMX906
- Processor (CPU): Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3
- Batteri: 5200mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 14 |
| Geekbench-riktmärke | 3611 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | Honor - Visa alla Honor-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 1227 (Single Core) |
| Produkt | 200 |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 911783. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 2664x1200 - Fler modeller med 2664x1200-upplösning se här |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Skärmtyp | AMOLED |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Ja - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ram storlek | 3 mm |
| Skärm-till-kropp | 90 % |
| Ljusstyrka | 750 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.7 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 1x 2.63GHz Cortex-A715 + 3x 2.GHz Cortex-A715 + 4x 1.8GHz Cortex-A510 |
| Varumärke | Qualcomm |
| Produkt | Snapdragon 7 Gen 3 - Fler modeller med Snapdragon 7 Gen 3 CPU se här |
| Utgivningsdatum | 11/17/2023 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 2.63 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 4 nm |
| Minne | 16 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | Adreno 720 |
| GPU-frekvens | 0 Mhz |
| GPU-kärnor | 0 |
| TDP | 6 W |
| Features | Snapdragon X63 |
| Upload Speed | 5000 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 8 Gb - Fler modeller med 8 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 256 GB |
| Kompatibla minneskort | Nej |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 50 Mp - Fler modeller med en 50 Mp-kamera se här |
| Sensorformat | Sony IMX906 - Fler modeller med Sony IMX906 se här |
| Inbyggd blixt | Dubbel LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 50 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Typ | 5G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 5200 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 6-7 dagar |
| Batteri-liv | 2-3 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 8-9 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Nej |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Ja |
| IR | Nej |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Höjd, bredd, djup | 161.5 x 75.1 x 8.65 mm |
| Vikt | 187 g |
| Material | Plastram och glasfodral |
| IP-klassning (IP68) | Nej - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | 3x optisk zoom , Intradisplay fingeravtrycksläsare , Inbyggd frontkamera , Skärmuppdateringsfrekvens 120Hz |