IIIF150 Air3 poäng i benchmarktest Geekbench
I Geekbench benchmark-testet fick IIIF150 Air3 resultatet 563 "Single-core" poäng och 1857 "Multi-core" poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Geekbench-testet.
Priser på IIIF150 Air3
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
IIIF150 Air3 släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till IIIF150 Air3 :
Geekbench benchmark rankning
Xiaomi Poco M5 4/64GB
6.58 tum (2408x1080) Böjt glas / Helio G99 / 4Gb / 64GB / 50Mp Samsung JN2 / 5000mAh
871.46kr
$94.06
Realme 7 Pro
6.4 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 720G / 8Gb / 128GB / 64Mp Sony IMX682 / 4500mAh
2686.73kr
$289.99
Xiaomi Poco M5 6/128GB
6.58 tum (2408x1080) Böjt glas / Helio G99 / 6Gb / 128GB / 50Mp Samsung JN2 / 5000mAh
1112.34kr
$120.06
Samsung Galaxy A22s 5G 4/128GB
6.6 tum (2408x1080) Gorillaglas / Dimensity 700 / 4Gb / 128GB / 48Mp Samsung GM2 / 5000mAh
2434.07kr
$262.72
Xiaomi Poco M6 Pro
6.67 tum (2400x1080) Gorillaglas / Helio G99 / 8Gb / 256GB / 64Mp OmniVision OV64B / 5000mAh
1565.21kr
$168.94
Samsung Galaxy A22s 5G 4/64GB
6.6 tum (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 700 / 4Gb / 64GB / 48Mp Samsung GM2 / 5000mAh
2446.40kr
$264.05
Xiaomi Poco M5s 6/128GB
6.43 tum (2400x1080) Böjt glas / Helio G96 / 6Gb / 128GB / 64Mp OmniVision OV64B / 5000mAh
1204.16kr
$129.97
Xiaomi Poco M5s 4/64GB
6.43 tum (2400x1080) Böjt glas / Helio G96 / 4Gb / 64GB / 64Mp OmniVision OV64B / 5000mAh
1202.40kr
$129.78
Xiaomi Poco M5s 4/128GB
6.43 tum (2400x1080) Böjt glas / Helio G96 / 4Gb / 128GB / 64Mp OmniVision OV64B / 5000mAh
1146.35kr
$123.73
Xiaomi Redmi Note 9s 6/128Gb
6.67 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 720G / 6Gb / 128GB / 48Mp Samsung GM2 / 5020mAh
1769.60kr
$191.00
Kommande
Kommande
Ulefone Power Armor 19
6.58 tum (2408x1080) Gorillaglas / Helio G99 / 12Gb / 256GB / 108Mp Samsung HM2 / 9600mAh
2977.74kr
$321.40
Realme Narzo 50 5G 4/128GB
6.6 tum (2408x1080) Böjt glas / Dimensity 810 / 4Gb / 128GB / 48Mp Samsung GM1 / 5000mAh
5142.02kr
$555.00
Realme Narzo 50 5G 4/64GB
6.6 tum (2408x1080) Böjt glas / Dimensity 810 / 4Gb / 64GB / 48Mp Samsung GM1 / 5000mAh
1391.12kr
$150.15
Realme Narzo 50 5G 6/128GB
6.6 tum (2408x1080) Böjt glas / Dimensity 810 / 6Gb / 128GB / 48Mp Samsung GM1 / 5000mAh
1673.98kr
$180.68
Honor Play 6T 8/128GB
6.74 tum (1600x720) Gorillaglas / Dimensity 700 / 8Gb / 128GB / 13Mp / 5000mAh
2266.94kr
$244.68
Blackview BV8800
6.58 tum (2408x1080) Gorillaglas / Helio G96 / 8Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 8380mAh
2174.94kr
$234.75
Blackview BL8800 Pro 5G
6.58 tum (2408x1080) Gorillaglas / Dimensity 700 / 8Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 8380mAh
3195.37kr
$344.89
Samsung Galaxy S10e
5.8 tum (2280x1080) Gorillaglas / Exynos 9820 / 6Gb / 128GB / 12Mp Samsung SAK2L4 / 3100mAh
3705.87kr
$399.99
2000.01kr
$215.87
- Varumärke: IIIF150
- Produkt: Air3
- Vikt:
- Höjd, bredd, djup:
- Operativ system: Android 14
- Diagonal storlek (metrisk): 6.6 tum
- Skärmupplösning: 2400x1080
- RAM-minne: 12Gb
- Inbyggt minne (ROM): 512GB
- Kamera: 100Mp
- Processor (CPU): MediaTek Helio G96
- Batteri: 5000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 14 |
| Geekbench-riktmärke | 1857 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | IIIF150 - Visa alla IIIF150-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 563 (Single Core) |
| Produkt | Air3 |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 353998. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 2400x1080 - Fler modeller med 2400x1080-upplösning se här |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Skärmtyp | OGS |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Nej - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ljusstyrka | 750 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.6 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 2x Cortex-A76 (2.05 GHz) + 6x Cortex-A55 (2 GHz) |
| Varumärke | MediaTek |
| Produkt | Helio G96 - Fler modeller med Helio G96 CPU se här |
| Utgivningsdatum | 6/20/2021 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 2.05 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 12 nm |
| Minne | 10 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | Mali G57MC |
| GPU-frekvens | 850 Mhz |
| GPU-kärnor | 2 |
| TDP | 5 W |
| Features | MediaTek modem |
| Upload Speed | 150 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 12 Gb - Fler modeller med 12 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 512 GB |
| Kompatibla minneskort | MicroSD (TF), stöd för kort upp till 2 TB |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 100 Mp - Fler modeller med en 100 Mp-kamera se här |
| Inbyggd blixt | Dubbel LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 32 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 850/900/2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) |
| Typ | 4G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 5000 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 6-7 dagar |
| Batteri-liv | 3-4 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 8-9 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Nej |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Nej |
| IR | Nej |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Material | Plast och gummi |
| IP-klassning (IP68) | Ja - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | Nattkamera |