Motorola Razr60 Ultra poäng i benchmarktest Geekbench
I Geekbench benchmark-testet fick Motorola Razr60 Ultra resultatet 3018 "Single-core" poäng och 9955 "Multi-core" poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Geekbench-testet.
Priser på Motorola Razr60 Ultra
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
Motorola Razr60 Ultra släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till Motorola Razr60 Ultra :
Geekbench benchmark rankning
Oppo Find N6
8.12 tum (2480x2248) Gorillaglas / Snapdragon 8 Elite Gen 5 / 16Gb / 512GB / 200Mp Samsung ISOCELL HP5 / 6000mAh
14911.64kr
$1612.25
Xiaomi Poco F8 Ultra 16/512GB
6.9 tum (2608x1200) Böjt glas / Snapdragon 8 Elite Gen 5 / 16Gb / 512GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6500mAh
5949.86kr
$643.30
Xiaomi Poco F8 Ultra 12/256GB
6.9 tum (2608x1200) Böjt glas / Snapdragon 8 Elite Gen 5 / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6500mAh
5508.68kr
$595.60
Apple iPhone 17 Pro eSIM + eSIM 12/256GB
6.3 tum (2622x1206) Glas / A19 Pro / 12Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX903 / 3988mAh
11605.50kr
$1254.79
Apple iPhone 17 eSIM + eSIM 8/256GB
6.3 tum (2622x1206) Glas / A19 / 8Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX904 / 3692mAh
7228.80kr
$781.58
ZTE Nubia Z70S Ultra
6.85 tum (2688x1216) Gorillaglas / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp Omnivision Light Master 990 / 6600mAh
5666.10kr
$612.62
Xiaomi Poco F8 Pro 12/512GB
6.59 tum (2510x1156) Böjt glas / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 512GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
4318.15kr
$466.88
Xiaomi Poco F8 Pro 12/256GB
6.59 tum (2510x1156) Böjt glas / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
3876.89kr
$419.17
Motorola Razr60 Ultra
6.9 tum (2670x1200) Gorillaglas / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 512GB / 50Mp / 4500mAh
Kommande
Kommande
Vivo X200 Pro
6.78 tum (2800 x 1260) Gorillaglas / Dimensity 9400 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony LYT-818 / 6000mAh
6148.43kr
$664.77
Vivo IQOO 12 Pro
6.78 tum (3200x1440) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 16Gb / 256GB / 50Mp OmniVision OV50H / 5100mAh
7720.66kr
$834.76
Vivo IQOO 12
6.78 tum (2800 x 1260) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision OV50H / 5000mAh
6128.18kr
$662.58
Asus ROG Phone 8
6.78 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 5500mAh
6842.20kr
$739.78
Xiaomi 14 12/256Gb
6.36 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 4610mAh
6896.95kr
$745.70
Xiaomi 14 8/256Gb
6.36 tum (2670x1200) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 8Gb / 256GB / 50Mp Omnivision OVX9000 (Light Hunter 900) / 4610mAh
6927.84kr
$749.04
Vivo X100
6.78 tum (2800 x 1260) Gorillaglas / Dimensity 9300 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX920 / 5000mAh
6105.42kr
$660.12
OnePlus 12
6.82 tum (3168x1440) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 16Gb / 512GB / 50Mp Sony LYTIA-T808 / 5400mAh
8314.82kr
$899.00
13490.72kr
$1458.62
10659.89kr
$1152.55
- Varumärke: Motorola
- Produkt: Razr60 Ultra
- Vikt: 199g
- Höjd, bredd, djup: 171.4 x 74 x 7.1mm
- Operativ system: Android 15
- Diagonal storlek (metrisk): 6.9 tum
- Skärmupplösning: 2670x1200
- RAM-minne: 12Gb
- Inbyggt minne (ROM): 512GB
- Kamera: 50Mp
- Processor (CPU): Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4)
- Batteri: 4500mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 15 |
| Geekbench-riktmärke | 9955 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | Motorola - Visa alla Motorola-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 3018 (Single Core) |
| Produkt | Razr60 Ultra |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 2917783. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 2670x1200 - Fler modeller med 2670x1200-upplösning se här |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Skärmtyp | AMOLED |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Ja - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ram storlek | 3.4 mm |
| Skärm-till-kropp | 85 % |
| Ljusstyrka | 750 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.9 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 2x Phoenix L 4.32GHz + 6x Phoenix M 3.53GHz |
| Varumärke | Qualcomm |
| Produkt | Snapdragon 8 Elite (Gen 4) - Fler modeller med Snapdragon 8 Elite (Gen 4) CPU se här |
| Utgivningsdatum | 10/21/2024 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 4.32 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 3 nm |
| Minne | 24 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | Adreno 830 |
| GPU-frekvens | 1100 Mhz |
| GPU-kärnor | 0 |
| TDP | 10 W |
| Features | Snapdragon X80 |
| Upload Speed | 3500 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 12 Gb - Fler modeller med 12 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 512 GB |
| Kompatibla minneskort | Nej |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 50 Mp - Fler modeller med en 50 Mp-kamera se här |
| Inbyggd blixt | Dubbel LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 50 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Typ | 5G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 4500 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 5-6 dagar |
| Batteri-liv | 2-3 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 7-8 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Ja |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Nej |
| IR | Nej |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Höjd, bredd, djup | 171.4 x 74 x 7.1 mm |
| Vikt | 199 g |
| Material | Metallram och glasfodral |
| IP-klassning (IP68) | Nej - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | Ytterligare skärm , Inbyggd frontkamera , 2x optisk zoom , Flexibel skärm , Skärmuppdateringsfrekvens 165Hz |