OnePlus 13S poäng i benchmarktest Antutu
I Antutu benchmark-testet fick OnePlus 13S resultatet 2968448 poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Antutu-testet.
Priser på OnePlus 13S
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
OnePlus 13S släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till OnePlus 13S :
Antutu benchmark rankning
Xiaomi Poco F7 Ultra
6.67 tum (3200x1440) Böjt glas / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6000mAh
80891.14kr
$8778.87
OnePlus 13S
6.32 tum (2640 x 1216) Gorillaglas / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony LYT700C / 5850mAh
Kommande
Kommande
Xiaomi Poco F8 Pro 12/512GB
6.59 tum (2510x1156) Böjt glas / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 512GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
4301.97kr
$466.88
Xiaomi Poco F8 Pro 12/256GB
6.59 tum (2510x1156) Böjt glas / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
3862.36kr
$419.17
Apple iPhone 17 Pro eSIM + eSIM 12/256GB
6.3 tum (2622x1206) Glas / A19 Pro / 12Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX903 / 3988mAh
11562.01kr
$1254.79
Apple iPhone 17 eSIM + eSIM 8/256GB
6.3 tum (2622x1206) Glas / A19 / 8Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX904 / 3692mAh
7201.71kr
$781.58
- Varumärke: OnePlus
- Produkt: 13S
- Vikt: 185g
- Höjd, bredd, djup: 150.8 x 71.7 x 8.2mm
- Operativ system: Android 15
- Diagonal storlek (metrisk): 6.32 tum
- Skärmupplösning: 2640 x 1216
- RAM-minne: 12Gb
- Inbyggt minne (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp Sony LYT700C
- Processor (CPU): Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4)
- Batteri: 5850mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 15 |
| Geekbench-riktmärke | 10011 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | OnePlus - Visa alla OnePlus-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 2995 (Single Core) |
| Produkt | 13S |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 2968448. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 2640 x 1216 - Fler modeller med 2640 x 1216-upplösning se här |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Skärmtyp | AMOLED |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Ja - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ram storlek | 3 mm |
| Skärm-till-kropp | 90 % |
| Ljusstyrka | 750 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.32 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 2x Phoenix L 4.32GHz + 6x Phoenix M 3.53GHz |
| Varumärke | Qualcomm |
| Produkt | Snapdragon 8 Elite (Gen 4) - Fler modeller med Snapdragon 8 Elite (Gen 4) CPU se här |
| Utgivningsdatum | 10/21/2024 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 4.32 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 3 nm |
| Minne | 24 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | Adreno 830 |
| GPU-frekvens | 1100 Mhz |
| GPU-kärnor | 0 |
| TDP | 10 W |
| Features | Snapdragon X80 |
| Upload Speed | 3500 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 12 Gb - Fler modeller med 12 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 256 GB |
| Kompatibla minneskort | Nej |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 50 Mp - Fler modeller med en 50 Mp-kamera se här |
| Sensorformat | Sony LYT700C - Fler modeller med Sony LYT700C se här |
| Inbyggd blixt | Dubbel LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 32 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Typ | 5G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 5850 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 6-7 dagar |
| Batteri-liv | 3-4 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 8-9 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Nej |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Nej |
| IR | Ja |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Höjd, bredd, djup | 150.8 x 71.7 x 8.2 mm |
| Vikt | 185 g |
| Material | Metallram och glasfodral |
| IP-klassning (IP68) | Nej - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | 2x optisk zoom , Skärmuppdateringsfrekvens 120Hz , Inbyggd frontkamera , Intradisplay fingeravtrycksläsare |