Vivo X200 Pro Mini poäng i benchmarktest Antutu
I Antutu benchmark-testet fick Vivo X200 Pro Mini resultatet 3228790 poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Antutu-testet.
Priser på Vivo X200 Pro Mini
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
Vivo X200 Pro Mini släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till Vivo X200 Pro Mini :
Antutu benchmark rankning
Oppo Find N6
8.12 tum (2480x2248) Gorillaglas / Snapdragon 8 Elite Gen 5 / 16Gb / 512GB / 200Mp Samsung ISOCELL HP5 / 6000mAh
14865.51kr
$1612.25
Xiaomi Poco F8 Ultra 12/256GB
6.9 tum (2608x1200) Böjt glas / Snapdragon 8 Elite Gen 5 / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6500mAh
5491.64kr
$595.60
Xiaomi Poco F8 Ultra 16/512GB
6.9 tum (2608x1200) Böjt glas / Snapdragon 8 Elite Gen 5 / 16Gb / 512GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6500mAh
5931.45kr
$643.30
Vivo X200 Pro Mini
6.3 tum (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 9400 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony LYT-818 / 5700mAh
Kommande
Kommande
ZTE Nubia Z70S Ultra
6.85 tum (2688x1216) Gorillaglas / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp Omnivision Light Master 990 / 6600mAh
5648.57kr
$612.62
Vivo X200 Pro
6.78 tum (2800 x 1260) Gorillaglas / Dimensity 9400 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony LYT-818 / 6000mAh
6129.41kr
$664.77
Xiaomi Poco F8 Pro 12/256GB
6.59 tum (2510x1156) Böjt glas / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
3864.89kr
$419.17
Xiaomi Poco F8 Pro 12/512GB
6.59 tum (2510x1156) Böjt glas / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 512GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
4304.80kr
$466.88
Apple iPhone 17 Pro eSIM + eSIM 12/256GB
6.3 tum (2622x1206) Glas / A19 Pro / 12Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX903 / 3988mAh
11569.60kr
$1254.79
Apple iPhone 17 eSIM + eSIM 8/256GB
6.3 tum (2622x1206) Glas / A19 / 8Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX904 / 3692mAh
7206.44kr
$781.58
- Varumärke: Vivo
- Produkt: X200 Pro Mini
- Vikt: 187g
- Höjd, bredd, djup: 150.83 x 71.76 x 8.15mm
- Operativ system: Android 15
- Diagonal storlek (metrisk): 6.3 tum
- Skärmupplösning: 2400x1080
- RAM-minne: 12Gb
- Inbyggt minne (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp Sony LYT-818
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 9400
- Batteri: 5700mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 15 |
| Geekbench-riktmärke | 9987 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | Vivo - Visa alla Vivo-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 2744 (Single Core) |
| Produkt | X200 Pro Mini |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 3228790. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 2400x1080 - Fler modeller med 2400x1080-upplösning se här |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Skärmtyp | AMOLED |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Ja - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ram storlek | 3 mm |
| Skärm-till-kropp | 89 % |
| Ljusstyrka | 750 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.3 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 1 x ARM Cortex-X925 3.63GHz + 3 x ARM Cortex-X4 3.3GHz + 4 x Cortex-A720 2.4GHz |
| Varumärke | MediaTek |
| Produkt | Dimensity 9400 - Fler modeller med Dimensity 9400 CPU se här |
| Utgivningsdatum | 10/09/2024 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 3.63 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 3 nm |
| Minne | 32 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | Mali-G925 Immortalis MP |
| GPU-frekvens | 1612 Mhz |
| GPU-kärnor | 12 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 3000 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 12 Gb - Fler modeller med 12 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 256 GB |
| Kompatibla minneskort | Nej |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 50 Mp - Fler modeller med en 50 Mp-kamera se här |
| Sensorformat | Sony LYT-818 - Fler modeller med Sony LYT-818 se här |
| Inbyggd blixt | Dubbel LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 32 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Typ | 5G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 5700 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 6-7 dagar |
| Batteri-liv | 2-3 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 8-9 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Ja |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Nej |
| IR | Nej |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Höjd, bredd, djup | 150.83 x 71.76 x 8.15 mm |
| Vikt | 187 g |
| Material | Metallram och glasfodral |
| IP-klassning (IP68) | Ja - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | Intradisplay fingeravtrycksläsare , Inbyggd frontkamera , Skärmuppdateringsfrekvens 120Hz , 3x optisk zoom |