Infinix Hot 70 Pro Geekbench-benchmark scorer
I Geekbench-test fik Infinix Hot 70 Pro en "Single-core" score på 1045 point og "Multi-core" score på 2438 . Nedenfor kan du sammenligne dens ydeevne med andre modeller baseret på Geekbench Benchmark.
Infinix Hot 70 Pro priser:
Infinix Hot 70 Pro frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til Infinix Hot 70 Pro :
Geekbench-benchmark
Samsung Galaxy S21 8/128GB
6.2 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Exynos 2100 / 8Gb / 128GB / 12Mp / 4000mAh
4483.63kr
$699.00
Samsung Galaxy S21 8/256GB
6.2 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Exynos 2100 / 8Gb / 256GB / 12Mp / 4000mAh
5452.13kr
$849.99
Huawei P50 Pocket 12/512Gb
6.9 tomme (2636x1080) Bøjet glas / Snapdragon 888 / 12Gb / 512GB / 40Mp / 4000mAh
4852.07kr
$756.44
Huawei P50 Pocket 8/256Gb
6.9 tomme (2636x1080) Bøjet glas / Snapdragon 888 / 8Gb / 256GB / 40Mp / 4000mAh
3177.80kr
$495.42
Realme GT
6.43 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 888 / 8Gb / 128GB / 64Mp Sony IMX682 / 4500mAh
2228.67kr
$347.45
10256.55kr
$1599.00
Google Pixel 7a 8/128GB
6.1 tomme (2400x1080) Bøjet glas / Tensor G2 / 8Gb / 128GB / 64Mp Sony IMX787 / 4385mAh
2002.82kr
$312.24
Realme P4 Power 12/256GB
6.8 tomme (2800x1280) Gorillaglas / Dimensity 7400 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX882 / 10000mAh
2144.32kr
$334.30
Realme P4 Power 8/256GB
6.8 tomme (2800x1280) Gorillaglas / Dimensity 7400 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX882 / 10000mAh
1965.68kr
$306.45
OUKITEL WP100 Titan
6.8 tomme (2460x1080) Gorillaglas / Dimensity 7300 / 16Gb / 512GB / 200Mp Samsung ISOCELL HP3 / 33000mAh
3492.61kr
$544.50
Infinix Hot 70 Pro
6.78 tomme (2720x1224) Bøjet glas / Dimensity 7025 / 6Gb / 128GB / 50Mp / 5500mAh
Snart
Snart
8195.68kr
$1277.71
Huawei Mate 40 Pro 8/512Gb
6.76 tomme (2772x1344) Gorillaglas / Kirin 9000 / 8Gb / 512GB / 52Mp Sony IMX700 / 4400mAh
9783.10kr
$1525.19
Huawei Mate 40 Pro 8/128Gb
6.76 tomme (2772x1344) Gorillaglas / Kirin 9000 / 8Gb / 128GB / 52Mp Sony IMX700 / 4400mAh
6264.96kr
$976.71
Huawei Mate 40 Pro 8/256Gb
6.76 tomme (2772x1344) Gorillaglas / Kirin 9000 / 8Gb / 256GB / 52Mp Sony IMX700 / 4400mAh
6812.04kr
$1062.00
OnePlus 9R 8/256Gb
6.55 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 865 / 8Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX586 / 4500mAh
2915.19kr
$454.48
OnePlus 9R 8/256Gb
6.55 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 870 / 8Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX586 / 4500mAh
2777.16kr
$432.96
OUKITEL WP61 Ultra 5G
6.8 tomme (2460x1080) Gorillaglas / Dimensity 7025 / 12Gb / 512GB / 108Mp Samsung HM6 / 20000mAh
2726.61kr
$425.08
OnePlus 9R 12/256Gb
6.55 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 865 / 12Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX586 / 4500mAh
3250.54kr
$506.76
OnePlus 9R 8/128Gb
6.55 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 865 / 8Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX586 / 4500mAh
2808.72kr
$437.88
OnePlus 9R 8/128Gb
6.55 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 865 / 8Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX586 / 4500mAh
2938.48kr
$458.11
- Mærke: Infinix
- Modell: Hot 70 Pro
- Vægt:
- Mål:
- Operativ system: Android 17
- Skærmstørrelse: 6.78 tomme
- Opløsning: 2720x1224
- RAM: 6Gb
- Hukommelse (ROM): 128GB
- Kamera: 50Mp
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 7025
- Batteri: 5500mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 17 |
| Geekbench-benchmark | 2438 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Infinix - Se alle Infinix-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 1045 (Single Core) |
| Modell | Hot 70 Pro |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 487894. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2720x1224 - Flere modeller med 2720x1224-opløsning se her |
| Glastyper | Bøjet glas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 3.3 mm |
| Skærm til krop | 87 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.78 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 2 x ARM Cortex-A78 2.5GHz + 6 x ARM Cortex-A55 2GHz |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Dimensity 7025 - Flere modeller med Dimensity 7025 CPU se her |
| Udgivelses dato | 04/10/2024 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2.5 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 6 nm |
| Kapacitet | 16 Gb |
| GPU | IMG BXM-8-256 |
| GPU-frekvens | 950 Mhz |
| GPU-kerner | 8 |
| TDP | 8 W |
| Features | MediaTek 5G Modem |
| Upload Speed | 1250 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 6 Gb - Flere modeller med 6 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 128 GB |
| Kortspor | MicroSD (TF), understøttelse af kort op til 2 TB |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 50 Mp - Flere modeller med et 50 Mp-kamera se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 13 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Netværkstype | 4G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 5500 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 2-3 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 8-9 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Kropstype | Plast |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ingen - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Indbygget display foran kamera , Skærm opdateringshastighed 120Hz |