Infinix Hot 70 Pro antutu benchmark test
I AnTuTu-testen fik Infinix Hot 70 Pro en score på 487894 point. Nedenfor kan du sammenligne dens ydeevne med andre modeller baseret på Antutu-testen.
Infinix Hot 70 Pro priser:
Infinix Hot 70 Pro frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til Infinix Hot 70 Pro :
AnTuTu-benchmark
Honor 60 SE 8/128Gb
6.67 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 900 / 8Gb / 128GB / 64Mp OmniVision OV64B / 4800mAh
1944.60kr
$301.98
OUKITEL WP55 Pro
6.58 tomme (2408x1080) Gorillaglas / Dimensity 7025 / 16Gb / 512GB / 108Mp Samsung HM6 / 11000mAh
1552.11kr
$241.03
OUKITEL WP61 Ultra 5G
6.8 tomme (2460x1080) Gorillaglas / Dimensity 7025 / 12Gb / 512GB / 108Mp Samsung HM6 / 20000mAh
2701.43kr
$419.51
Oppo Reno 9 5G
6.7 tomme (2412x1080) Gorillaglas / Snapdragon 778G / 8Gb / 256GB / 64Mp OmniVision OV64B / 4500mAh
2196.13kr
$341.04
OUKITEL WP62 8/256Gb
6.58 tomme (2408x1080) Gorillaglas / Dimensity 7025 / 8Gb / 256GB / 108Mp Samsung HM6 / 11000mAh
1388.10kr
$215.56
Infinix Hot 70 Pro
6.78 tomme (2720x1224) Bøjet glas / Dimensity 7025 / 6Gb / 128GB / 50Mp / 5500mAh
Snart
Snart
1766.55kr
$274.33
Doogee V30 5G
6.58 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 900 / 8Gb / 256GB / 108Mp Samsung HM2 / 10800mAh
1926.57kr
$299.18
Huawei P50E 8/256GB
6.5 tomme (2700x1224) Bøjet glas / Snapdragon 778G / 8Gb / 256GB / 50Mp Omnivision OV50A / 4100mAh
3244.41kr
$503.83
Huawei P50E 8/128GB
6.5 tomme (2700x1224) Bøjet glas / Snapdragon 778G / 8Gb / 128GB / 50Mp Omnivision OV50A / 4100mAh
2854.82kr
$443.33
OUKITEL WP60 12/256Gb
7.2 tomme (1560x720) Gorillaglas / Dimensity 7025 / 12Gb / 256GB / 108Mp Samsung HM6 / 10000mAh
1602.53kr
$248.86
- Mærke: Infinix
- Modell: Hot 70 Pro
- Vægt:
- Mål:
- Operativ system: Android 17
- Skærmstørrelse: 6.78 tomme
- Opløsning: 2720x1224
- RAM: 6Gb
- Hukommelse (ROM): 128GB
- Kamera: 50Mp
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 7025
- Batteri: 5500mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 17 |
| Geekbench-benchmark | 2438 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Infinix - Se alle Infinix-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 1045 (Single Core) |
| Modell | Hot 70 Pro |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 487894. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2720x1224 - Flere modeller med 2720x1224-opløsning se her |
| Glastyper | Bøjet glas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 3.3 mm |
| Skærm til krop | 87 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.78 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 2 x ARM Cortex-A78 2.5GHz + 6 x ARM Cortex-A55 2GHz |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Dimensity 7025 - Flere modeller med Dimensity 7025 CPU se her |
| Udgivelses dato | 04/10/2024 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2.5 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 6 nm |
| Kapacitet | 16 Gb |
| GPU | IMG BXM-8-256 |
| GPU-frekvens | 950 Mhz |
| GPU-kerner | 8 |
| TDP | 8 W |
| Features | MediaTek 5G Modem |
| Upload Speed | 1250 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 6 Gb - Flere modeller med 6 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 128 GB |
| Kortspor | MicroSD (TF), understøttelse af kort op til 2 TB |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 50 Mp - Flere modeller med et 50 Mp-kamera se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 13 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Netværkstype | 4G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 5500 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 2-3 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 8-9 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Kropstype | Plast |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ingen - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Indbygget display foran kamera , Skærm opdateringshastighed 120Hz |