Mobiltelefon OnePlus 16
OnePlus 16 frigives i juli 2026 . Pris, specifikationer og lækager. Alt hvad vi ved om det.
Farver:
Beskrivelse OnePlus 16
OnePlus 16 har en lys og klar (opløsning på 2772x1272) 6.72 tomme-tommers skærm og dimensioner på . Det vejer også kun . De vigtigste specifikationer er Qualcomm CPU - Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro, 256GB-lagring og 12Gb RAM.
Udgivelsesdatoen for OnePlus 16 er juli 2026. Det Sony LYT-901 bageste kamera med en 200Mp-sensor tager fantastiske billeder, og 32Mp-frontkameraet er designet til selfies. Prisen på iPhone er meget billig, og denne pris, er den bedste pris lige nu, dette køb vil være et godt køb for alle, der er vant til at bruge Android 17 OS.
OnePlus 16 har Dual SIM-kortspor, du kan have 2 numre fra forskellige operatører.
Med 5G-support fungerer Internettet meget hurtigt, fordi hastighederne på dette netværk når 25 Gb / s.
For OnePlus 16 er det ikke muligt at udvide din lagerplads, fordi der ikke er noget microSD-stik til at indsætte et hukommelseskort.
Hvis du vil bruge standard 3,5 mm porthovedtelefoner, skal du bruge en adapter, fordi der kun er en USB Type-C-udgang.
Du kan betale med OnePlus 16, da den har NFC.
Da den har en infrarød (IR) blaster, kan du bruge den som en fjernbetjening.
OnePlus 16 og dens 9000mAh-batteri er kompatible med hurtig opladning såvel som trådløs opladning, hvilket forbedrer dens anvendelighed.
Enheden er vandtæt. Dette gør det muligt at bruge det i regn og sne såvel som i brusebadet og badeværelset.
OnePlus 16 priser:
OnePlus 16 frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til OnePlus 16 :
- Mærke: OnePlus
- Modell: 16
- Vægt:
- Mål:
- Operativ system: Android 17
- Skærmstørrelse: 6.72 tomme
- Opløsning: 2772x1272
- RAM: 12Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 200Mp Sony LYT-901
- Processor (CPU): Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro
- Batteri: 9000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 17 |
| Geekbench-benchmark | 14178 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | OnePlus - Se alle OnePlus-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 4377 (Single Core) |
| Modell | 16 |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 4571173. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2772x1272 - Flere modeller med 2772x1272-opløsning se her |
| Glastyper | Bøjet glas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 2.9 mm |
| Skærm til krop | 90 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.72 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 2x High-Performance 5.2GHz + 3x High-Performance 4.1GHz + 3x High-Energy Efficiency 3GHz |
| Mærke | Qualcomm |
| Modell | Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro - Flere modeller med Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro CPU se her |
| Udgivelses dato | 06/20/2026 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 5.2 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 2 nm |
| Kapacitet | 16 Gb |
| GPU | Adreno 850 |
| GPU-frekvens | 0 Mhz |
| GPU-kerner | 0 |
| TDP | 10 W |
| Features | Snapdragon 5G modem |
| Upload Speed | 8000 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 12 Gb - Flere modeller med 12 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 200 Mp - Flere modeller med et 200 Mp-kamera se her |
| Sensormodel | Sony LYT-901 - Flere modeller med Sony LYT-901 se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 32 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 9000 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 2-3 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 14-15 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ja |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ja |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Kropstype | Metalstel og glaskasse |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Indbygget display foran kamera , Skærm opdateringshastighed 165Hz , Intradisplay fingeraftryksscanner , 3x optisk zoom |
Beskrivelse
Betalinger
- Debet- / kreditkort (Visa. Mastercard)
Forsendelse
Bestil levering
Garanti
Tilbehør til OnePlus 16
Nu har vi ikke lager til denne smartphone, men der er lignende produkter, som du kan købe med rabat, for eksempel:Se alle produkter med rabat