Honor Pad 20 specifikationer
Honor Pad 20 Specifikationer
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Modell | Pad 20 |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 1084372. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 3000x1872 - Flere modeller med 3000x1872-opløsning se her |
| Glastyper | Glas |
| Type | IPS |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Ramme størrelse | 5 mm |
| Skærm til krop | 83 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 12.1 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 1x 2.63GHz Cortex-A715 + 3x 2.GHz Cortex-A715 + 4x 1.8GHz Cortex-A510 |
| Mærke | Qualcomm |
| Modell | Snapdragon 7 Gen 3 - Flere modeller med Snapdragon 7 Gen 3 CPU se her |
| Udgivelses dato | 11/17/2023 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2.63 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 4 nm |
| Kapacitet | 16 Gb |
| GPU | Adreno 720 |
| GPU-frekvens | 0 Mhz |
| GPU-kerner | 0 |
| TDP | 6 W |
| Features | Snapdragon X63 |
| Upload Speed | 5000 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 6 Gb - Flere modeller med 6 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 128 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 8 Mp - Flere modeller med et 8 Mp-kamera se her |
| Blitz | Ingen |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 8 Mp |
| Blitz | Ingen |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 10100 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 2-3 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 8-9 timer |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ingen |
| Afstandssensor | Ingen |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ingen |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 277.07 x 179.28 x 6.29 mm |
| Vægt | 525 g |
| Kropstype | Metal |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Funktioner
| Andre specifikationer | Skærm opdateringshastighed 120Hz |