Βαθμολογία Realme 14 Pro 8/256GB Geekbench Benchmark
Στη δοκιμή Geekbench, το Realme 14 Pro 8/256GB πήρε εχει βαθμολογηθει με "Single-core" 1011 πόντους και "Multi-core" 3012. Παρακάτω μπορείτε να συγκρίνετε την απόδοσή του με άλλα μοντέλα που βασίζονται στο Geekbench Benchmark.
Τιμές για το Realme 14 Pro 8/256GB
| Κατάστημα | τιμή | Πήγαινε στην προσφορά |
|---|---|---|
|
Τιμές για το Realme 14 Pro 8/256GB: Temall |
234.35€ ($272.45) | Στο κατάστημα |
Geekbench Benchmark
Realme GT Neo 3T 8/128GB
6.62 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 870 / 8Gb / 128GB / 64Mp Samsung GW1 / 5000mAh
254.95€
$296.40
OUKITEL WP60 16/512GB
7.2 ίντσες (1560x720) Gorilla glass / Dimensity 7025 / 16Gb / 512GB / 108Mp Samsung HM6 / 10000mAh
264.96€
$308.04
OUKITEL WP60 12/256Gb
7.2 ίντσες (1560x720) Gorilla glass / Dimensity 7025 / 12Gb / 256GB / 108Mp Samsung HM6 / 10000mAh
216.75€
$251.99
OUKITEL WP55 Pro
6.58 ίντσες (2408x1080) Gorilla glass / Dimensity 7025 / 16Gb / 512GB / 108Mp Samsung HM6 / 11000mAh
209.93€
$244.06
FOSSiBOT F107 PRO
6.95 ίντσες (2460x1080) Gorilla glass / Dimensity 7300 / 16Gb / 512GB / 200Mp Samsung ISOCELL HP3 / 28000mAh
417.07€
$484.89
OUKITEL WP62 8/256Gb
6.58 ίντσες (2408x1080) Gorilla glass / Dimensity 7025 / 8Gb / 256GB / 108Mp Samsung HM6 / 11000mAh
187.73€
$218.26
Xiaomi Black Shark 4S 12/128GB
6.67 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 870 / 12Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX582 / 4500mAh
470.53€
$547.04
Xiaomi Black Shark 4S 12/256GB
6.67 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 870 / 12Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX582 / 4500mAh
507.27€
$589.75
Realme GT Master Explorer Edition 12/256GB
6.55 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 870 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX766 / 4500mAh
419.80€
$488.06
Oppo Reno 9 Pro 5G
6.7 ίντσες (2412x1080) Gorilla glass / Dimensity 8100 / 16Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 4500mAh
382.98€
$445.25
Realme 14 Pro 8/256GB
6.7 ίντσες (2392x1080) Gorilla glass / Dimensity 7300 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX882 / 6000mAh
234.35€
$272.45
Xiaomi Redmi Note 11T Pro+ 8/512Gb
6.6 ίντσες (2460x1080) Gorilla glass / Dimensity 8100 / 8Gb / 512GB / 64Mp Samsung GW1 / 4400mAh
370.07€
$430.24
Xiaomi Redmi Note 11T Pro+ 8/256Gb
6.6 ίντσες (2460x1080) Gorilla glass / Dimensity 8100 / 8Gb / 256GB / 64Mp Samsung GW1 / 4400mAh
339.30€
$394.47
Xiaomi Redmi Note 11T Pro+ 8/128Gb
6.6 ίντσες (2460x1080) Gorilla glass / Dimensity 8100 / 8Gb / 128GB / 64Mp Samsung GW1 / 4400mAh
311.69€
$362.37
333.33€
$387.53
Realme 14 Pro 12/512GB
6.7 ίντσες (2392x1080) Gorilla glass / Dimensity 7300 / 12Gb / 512GB / 50Mp Sony IMX882 / 6000mAh
273.41€
$317.87
Xiaomi Black Shark 4S 8/128GB
6.67 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 870 / 8Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX582 / 4500mAh
419.60€
$487.83
Xiaomi Black Shark 4 12/128GB
6.67 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 870 / 12Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX582 / 4500mAh
380.03€
$441.82
Xiaomi 12T 8/256GB
6.67 ίντσες (2712x1220) Curved Glass / Dimensity 8100 / 8Gb / 256GB / 108Mp Samsung HM2 / 5000mAh
330.46€
$384.19
Xiaomi Black Shark 4 8/128GB
6.67 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 870 / 8Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX582 / 4500mAh
344.48€
$400.49
Xiaomi Black Shark 4 6/128GB
6.67 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 870 / 6Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX582 / 4500mAh
354.64€
$412.30
- Κατασκευαστής: Realme
- Μοντέλο: 14 Pro
- Βάρος: 188g
- Διαστάσεις: 161.3 x 73.9 x 8.2mm
- Λειτουργικό Σύστημα: Android 15
- Μέγεθος: 6.7 ίντσες
- Ανάλυση: 2392x1080
- RAM: 8Gb
- Μνήμη (ROM): 256GB
- Κάμερα: 50Mp Sony IMX882
- Επεξεργαστής: MediaTek Dimensity 7300
- Μπαταρία: 6000mAh
Χαρακτηριστικά
| Λειτουργικό Σύστημα (OS) | Android 15 |
| Geekbench Benchmark | 3012 (Multi-Core) - Συγκρίνετε με τα άλλα μοντέλα εδώ |
| Κατασκευαστής | Realme - Δείτε όλα τα μοντέλα της Realme εδώ |
| Geekbench Benchmark | 1011 (Single Core) |
| Μοντέλο | 14 Pro |
| Απόδοση | antutu benchmark ~678115. - Συγκρίνετε με τα άλλα μοντέλα εδώ |
Οθόνη
| Ανάλυση | 2392x1080 - Περισσότερα μοντέλα με 2392x1080 δείτε εδώ |
| Προστασία Οθόνης | Gorilla glass |
| Τεχνολογία | AMOLED |
| Οθόνη αφής | 10 |
| Bezelless | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με ατελείωτη οθόνη δείτε εδώ |
| Μέγεθος πλαισίου | 2.9 mm |
| ποσοστό της εμπρόσθιας επιφάνειας που καταλαμβάνει η οθόνη | 90 % |
| Φωτεινότητα | 750 cd/m² |
| Μέγεθος | 6.7 ίντσες |
Επεξεργαστής (CPU)
| CPU αρχιτεκτονική | 4 x ARM Cortex-A78 2.5GHz + 4 x ARM Cortex-A55 2GHz |
| κατασκευαστή | MediaTek |
| Μοντέλο Επεξεργαστή | Dimensity 7300 - Περισσότερα μοντέλα με Dimensity 7300 δείτε εδώ |
| Ημερομηνία κυκλοφορίας | 06/18/2024 |
| Πυρήνες CPU Smartphone | 8 |
| CPU συχνότητα | 2.5 GHz |
| 32 bit ή 64 bit | 64 bit |
| διαδικασία | 4 nm |
| Χωρητικότητα | 16 Gb |
| GPU | Mali-G615 MP |
| Ταχύτητα Επεξεργαστή | 0 Mhz |
| Πυρήνες Επεξεργαστή (GPU) | 2 |
| TDP | 7 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 1400 Mbps |
Χωρητικότητα
| RAM | 8 Gb - Περισσότερα μοντέλα με 8 Gb RAM δείτε εδώ |
| Χωρητικότητα (ROM) | 256 GB |
| Επέκταση μνήμης | Όχι |
Κάμερα
| Οπίσθια κάμερα | |
| Ανάλυση Βασικής Κάμερας | 50 Mp - Περισσότερα μοντέλα με 50 Mp δείτε εδώ |
| Αισθητήρα | Sony IMX882 - Περισσότερα μοντέλα με Sony IMX882 δείτε εδώ |
| Φλας | Flash - Διπλή λυχνία LED |
| Εμπρόσθια κάμερα | |
| Ανάλυση Selfie Κάμερας | 16 MP |
| Φλας | Όχι |
Κινητά Δίκτυα
| Συχνότητες δικτύου | 2G (GSM): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz 3G (WCDMA): 800 / 850 / 1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1(2100) / B3 (1800) / B7(2600) 5G |
| τύπος δικτύου | 5G |
| Κάρτα SIM | nanoSIM + nanoSIM |
Ασύρματα Δίκτυα
| Wi-Fi | Ναι |
| Bluetooth | Ναι |
| NFC | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με NFC δείτε εδώ |
Υπηρεσίες τοποθεσίας
| Υπηρεσίες τοποθεσίας | GPS, A-GPS, GLONAS |
μπαταρία
| Χωρητικότητα | 6000 mAh |
| Τεχνολογία Μπαταρίας | Μη αφαιρούμενο |
| Γρήγορη Φόρτιση | Ναι |
| Διάρκεια Αναμονής | 6-7 ημέρες |
| Χρόνος κανονικής χρήσης | 3-4 ημέρες |
| Χρόνος χρήσης | 10-12 ώρες |
| Διάρκεια Ομιλίας | 30 ώρες |
| Ασύρματη Φόρτιση | Όχι |
Αισθητήρες
| Led notification | Όχι |
| Δακτυλικό αποτύπωμα κάτω από την οθόνη οπτικό | Ναι |
| Αισθητήρας εγγύτητας | Ναι |
| Αισθητήρας φωτισμού περιβάλλοντος | Όχι |
| Γυροσκόπιο | Ναι |
| Αξελερόμετρο | Ναι |
| Ψηφιακή πυξίδα | Ναι |
| Βαρόμετρο | Όχι |
| Χρήση ως τηλεχειριστήριο | Όχι |
Υποστήριξη πολυμέσων
| DAC | Ολοκληρωμένο |
| Ηχεία | Ναι |
| Μικρόφωνο | Ναι |
| βύσμα ακουστικών | Όχι |
Διαστάσεις
| Διαστάσεις | 161.3 x 73.9 x 8.2 mm |
| Βάρος | 188 g |
| Υλικό | Πλαστικό πλαίσιο, γυάλινο σώμα |
| Ανθεκτικό στο νερό και στη σκόνη (IP68) | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με IP68 δείτε εδώ |
Υποστηριζόμενες γλώσσες
| Γλώσσες | Ελληνικά, αγγλικά, ισπανικά, γερμανικά, πορτογαλικά, ιταλικά, γαλλικά, δανικά, απλοποιημένα κινέζικα, παραδοσιακά κινέζικα, κλπ. - Μια λεπτομερής λίστα υποστηριζόμενων γλωσσών εδώ |
Διεπαφή
| USB Type-C | 1 |
Πρόσθετα Χαρακτηριστικά
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | Ενσωματωμένη κάμερα μπροστινής οθόνης , Φωτεινότητα ανανέωσης οθόνης 120Hz , Intradisplay fingerprint scanner |