Realme 14 Pro 8/256GB antutu benchmark
Στο AnTuTu τεστ το Realme 14 Pro 8/256GB αξιολογήθηκε με 678115 βαθμούς. Παρακάτω μπορείτε να συγκρίνετε τις επιδόσεις του σε σχέση με άλλα μοντέλα σύμφωνα με το τεστ Antutu.
Τιμές για το Realme 14 Pro 8/256GB
| Κατάστημα | τιμή | Πήγαινε στην προσφορά |
|---|---|---|
|
Τιμές για το Realme 14 Pro 8/256GB: Temall |
233.71€ ($271.31) | Στο κατάστημα |
AnTuTu Benchmark
Realme GT Neo 2T 12/256GB
6.43 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Dimensity 1200 / 12Gb / 256GB / 64Mp OmniVision OV64B / 4500mAh
246.45€
$286.10
Huawei Mate X2 8/256GB
8 ίντσες (2480x1148) Glass / Kirin 9000 / 8Gb / 256GB / 52Mp Sony IMX700 / 4500mAh
2508.03€
$2911.51
Huawei Mate X2 8/512GB
8 ίντσες (2480x1148) Glass / Kirin 9000 / 8Gb / 512GB / 52Mp Sony IMX700 / 4500mAh
2611.68€
$3031.83
Huawei Mate X2 12/512GB
8 ίντσες (2480x1148) Glass / Kirin 9000 / 12Gb / 512GB / 52Mp Sony IMX700 / 4500mAh
2695.88€
$3129.58
Realme GT Master Explorer Edition 12/256GB
6.55 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 870 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX766 / 4500mAh
420.42€
$488.06
Realme 14 Pro 8/256GB
6.7 ίντσες (2392x1080) Gorilla glass / Dimensity 7300 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX882 / 6000mAh
233.71€
$271.31
Realme 14 Pro 12/512GB
6.7 ίντσες (2392x1080) Gorilla glass / Dimensity 7300 / 12Gb / 512GB / 50Mp Sony IMX882 / 6000mAh
272.67€
$316.54
Xiaomi Mi 10S 8/256Gb
6.67 ίντσες (2340x1080) Gorilla glass / Snapdragon 870 / 8Gb / 256GB / 108Mp Samsung ISOCELL Bright HMX / 4780mAh
491.00€
$569.99
Xiaomi Mi 10S 12/256Gb
6.67 ίντσες (2340x1080) Gorilla glass / Snapdragon 870 / 12Gb / 256GB / 108Mp Samsung ISOCELL Bright HMX / 4780mAh
530.63€
$615.99
Meizu 18x 8/128GB
6.67 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 870 / 8Gb / 128GB / 64Mp Samsung GW3 / 4300mAh
386.42€
$448.59
Meizu 18x 12/256GB
6.67 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 870 / 12Gb / 256GB / 64Mp Samsung GW3 / 4300mAh
459.41€
$533.32
- Κατασκευαστής: Realme
- Μοντέλο: 14 Pro
- Βάρος: 188g
- Διαστάσεις: 161.3 x 73.9 x 8.2mm
- Λειτουργικό Σύστημα: Android 15
- Μέγεθος: 6.7 ίντσες
- Ανάλυση: 2392x1080
- RAM: 8Gb
- Μνήμη (ROM): 256GB
- Κάμερα: 50Mp Sony IMX882
- Επεξεργαστής: MediaTek Dimensity 7300
- Μπαταρία: 6000mAh
Χαρακτηριστικά
| Λειτουργικό Σύστημα (OS) | Android 15 |
| Geekbench Benchmark | 3012 (Multi-Core) - Συγκρίνετε με τα άλλα μοντέλα εδώ |
| Κατασκευαστής | Realme - Δείτε όλα τα μοντέλα της Realme εδώ |
| Geekbench Benchmark | 1011 (Single Core) |
| Μοντέλο | 14 Pro |
| Απόδοση | antutu benchmark ~678115. - Συγκρίνετε με τα άλλα μοντέλα εδώ |
Οθόνη
| Ανάλυση | 2392x1080 - Περισσότερα μοντέλα με 2392x1080 δείτε εδώ |
| Προστασία Οθόνης | Gorilla glass |
| Τεχνολογία | AMOLED |
| Οθόνη αφής | 10 |
| Bezelless | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με ατελείωτη οθόνη δείτε εδώ |
| Μέγεθος πλαισίου | 2.9 mm |
| ποσοστό της εμπρόσθιας επιφάνειας που καταλαμβάνει η οθόνη | 90 % |
| Φωτεινότητα | 750 cd/m² |
| Μέγεθος | 6.7 ίντσες |
Επεξεργαστής (CPU)
| CPU αρχιτεκτονική | 4 x ARM Cortex-A78 2.5GHz + 4 x ARM Cortex-A55 2GHz |
| κατασκευαστή | MediaTek |
| Μοντέλο Επεξεργαστή | Dimensity 7300 - Περισσότερα μοντέλα με Dimensity 7300 δείτε εδώ |
| Ημερομηνία κυκλοφορίας | 06/18/2024 |
| Πυρήνες CPU Smartphone | 8 |
| CPU συχνότητα | 2.5 GHz |
| 32 bit ή 64 bit | 64 bit |
| διαδικασία | 4 nm |
| Χωρητικότητα | 16 Gb |
| GPU | Mali-G615 MP |
| Ταχύτητα Επεξεργαστή | 0 Mhz |
| Πυρήνες Επεξεργαστή (GPU) | 2 |
| TDP | 7 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 1400 Mbps |
Χωρητικότητα
| RAM | 8 Gb - Περισσότερα μοντέλα με 8 Gb RAM δείτε εδώ |
| Χωρητικότητα (ROM) | 256 GB |
| Επέκταση μνήμης | Όχι |
Κάμερα
| Οπίσθια κάμερα | |
| Ανάλυση Βασικής Κάμερας | 50 Mp - Περισσότερα μοντέλα με 50 Mp δείτε εδώ |
| Αισθητήρα | Sony IMX882 - Περισσότερα μοντέλα με Sony IMX882 δείτε εδώ |
| Φλας | Flash - Διπλή λυχνία LED |
| Εμπρόσθια κάμερα | |
| Ανάλυση Selfie Κάμερας | 16 MP |
| Φλας | Όχι |
Κινητά Δίκτυα
| Συχνότητες δικτύου | 2G (GSM): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz 3G (WCDMA): 800 / 850 / 1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1(2100) / B3 (1800) / B7(2600) 5G |
| τύπος δικτύου | 5G |
| Κάρτα SIM | nanoSIM + nanoSIM |
Ασύρματα Δίκτυα
| Wi-Fi | Ναι |
| Bluetooth | Ναι |
| NFC | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με NFC δείτε εδώ |
Υπηρεσίες τοποθεσίας
| Υπηρεσίες τοποθεσίας | GPS, A-GPS, GLONAS |
μπαταρία
| Χωρητικότητα | 6000 mAh |
| Τεχνολογία Μπαταρίας | Μη αφαιρούμενο |
| Γρήγορη Φόρτιση | Ναι |
| Διάρκεια Αναμονής | 6-7 ημέρες |
| Χρόνος κανονικής χρήσης | 3-4 ημέρες |
| Χρόνος χρήσης | 10-12 ώρες |
| Διάρκεια Ομιλίας | 30 ώρες |
| Ασύρματη Φόρτιση | Όχι |
Αισθητήρες
| Led notification | Όχι |
| Δακτυλικό αποτύπωμα κάτω από την οθόνη οπτικό | Ναι |
| Αισθητήρας εγγύτητας | Ναι |
| Αισθητήρας φωτισμού περιβάλλοντος | Όχι |
| Γυροσκόπιο | Ναι |
| Αξελερόμετρο | Ναι |
| Ψηφιακή πυξίδα | Ναι |
| Βαρόμετρο | Όχι |
| Χρήση ως τηλεχειριστήριο | Όχι |
Υποστήριξη πολυμέσων
| DAC | Ολοκληρωμένο |
| Ηχεία | Ναι |
| Μικρόφωνο | Ναι |
| βύσμα ακουστικών | Όχι |
Διαστάσεις
| Διαστάσεις | 161.3 x 73.9 x 8.2 mm |
| Βάρος | 188 g |
| Υλικό | Πλαστικό πλαίσιο, γυάλινο σώμα |
| Ανθεκτικό στο νερό και στη σκόνη (IP68) | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με IP68 δείτε εδώ |
Υποστηριζόμενες γλώσσες
| Γλώσσες | Ελληνικά, αγγλικά, ισπανικά, γερμανικά, πορτογαλικά, ιταλικά, γαλλικά, δανικά, απλοποιημένα κινέζικα, παραδοσιακά κινέζικα, κλπ. - Μια λεπτομερής λίστα υποστηριζόμενων γλωσσών εδώ |
Διεπαφή
| USB Type-C | 1 |
Πρόσθετα Χαρακτηριστικά
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | Ενσωματωμένη κάμερα μπροστινής οθόνης , Φωτεινότητα ανανέωσης οθόνης 120Hz , Intradisplay fingerprint scanner |