Βαθμολογία Realme 17 Pro+ Geekbench Benchmark
Στη δοκιμή Geekbench, το Realme 17 Pro+ πήρε εχει βαθμολογηθει με "Single-core" 1289 πόντους και "Multi-core" 3588. Παρακάτω μπορείτε να συγκρίνετε την απόδοσή του με άλλα μοντέλα που βασίζονται στο Geekbench Benchmark.
Τιμές για το Realme 17 Pro+
Το Realme 17 Pro+ θα κυκλοφορήσει σύντομα
Αφήστε την ηλεκτρονική σας διεύθυνση και μόλις τα προϊόντα που σας ενδιαφέρουν τεθούν προς πώληση θα είστε ο/η πρώτος/η που θα το μάθει
Εναλλακτικές λύσεις για το Realme 17 Pro+:
Geekbench Benchmark
Realme 17 Pro+
6.8 ίντσες (2800x1280) Gorilla glass / Snapdragon 7s Gen 5 / 8Gb / 256GB / 200Mp Samsung ISOCELL HP5 / 8000mAh
Θα κυκλοφορήσει σύντομα
Θα κυκλοφορήσει σύντομα
OnePlus 11R 8/128GB
6.74 ίντσες (2772x1240) Gorilla glass / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 128GB / 50Mp Sony IMX890 / 5000mAh
412.63€
$480.05
Xiaomi Redmi K60 16/512GB
6.67 ίντσες (3200x1400) Curved Glass / Snapdragon 8+ Gen 1 / 16Gb / 512GB / 64Mp OmniVision OV64B / 5500mAh
453.23€
$527.28
Xiaomi Redmi K60 12/256GB
6.67 ίντσες (3200x1400) Curved Glass / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 256GB / 64Mp OmniVision OV64B / 5500mAh
372.75€
$433.65
Xiaomi Redmi K60 8/256GB
6.67 ίντσες (3200x1400) Curved Glass / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 256GB / 64Mp OmniVision OV64B / 5500mAh
362.22€
$421.40
Honor Magic Vs
7.9 ίντσες (2272x1984) Curved Glass / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 256GB / 54Mp Sony IMX800 / 5000mAh
1213.08€
$1411.28
Oppo Reno 9 Pro+
6.7 ίντσες (2412x1080) Gorilla glass / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 4700mAh
431.33€
$501.80
Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256GB
7.6 ίντσες (2208x1768) Curved Glass / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 256GB / 50Mp Samsung GN3 / 4400mAh
598.86€
$696.71
Asus Zenfone 9 8/128GB
5.9 ίντσες (2400x1080) Curved Glass / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 128GB / 50Mp Sony IMX766 / 4300mAh
444.92€
$517.61
OnePlus Ace Pro 16/512GB
6.7 ίντσες (2412x1080) Gorilla glass / Snapdragon 8+ Gen 1 / 16Gb / 512GB / 50Mp Sony IMX766 / 4800mAh
303.77€
$353.40
OnePlus Ace Pro 16/256GB
6.7 ίντσες (2412x1080) Gorilla glass / Snapdragon 8+ Gen 1 / 16Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX766 / 4800mAh
333.10€
$387.53
OnePlus Ace Pro 12/256GB
6.7 ίντσες (2412x1080) Gorilla glass / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX766 / 4800mAh
321.29€
$373.79
Vivo IQOO 10 Pro 12/512GB
6.78 ίντσες (3200x1440) Gorilla glass / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 512GB / 50Mp Samsung GN5 / 4700mAh
644.20€
$749.46
Vivo IQOO 10 Pro 12/256GB
6.78 ίντσες (3200x1440) Gorilla glass / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 256GB / 50Mp Samsung GN5 / 4700mAh
598.28€
$696.03
Vivo IQOO 10 Pro 8/256GB
6.78 ίντσες (3200x1440) Gorilla glass / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 256GB / 50Mp Samsung GN5 / 4700mAh
773.68€
$900.09
ZTE Nubia Red Magic 7S 8/128GB
6.8 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 128GB / 64Mp Samsung GW3 / 4500mAh
413.17€
$480.68
Vivo IQOO Neo7 12/512GB
6.78 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 512GB / 50Mp Sony IMX766 / 5000mAh
421.98€
$490.93
Vivo IQOO Neo7 12/256GB
6.78 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX766 / 5000mAh
395.58€
$460.21
Vivo IQOO Neo7 8/256GB
6.78 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX766 / 5000mAh
381.07€
$443.33
Vivo IQOO Neo7 8/128GB
6.78 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 128GB / 50Mp Sony IMX766 / 5000mAh
258.21€
$300.40
Asus ROG Phone 6 Pro 18/512GB
6.78 ίντσες (2340x1080) Gorilla glass / Snapdragon 8+ Gen 1 / 18Gb / 512GB / 50Mp Sony IMX766 / 6000mAh
661.89€
$770.04
- Κατασκευαστής: Realme
- Μοντέλο: 17 Pro+
- Βάρος:
- Διαστάσεις:
- Λειτουργικό Σύστημα: Android 17
- Μέγεθος: 6.8 ίντσες
- Ανάλυση: 2800x1280
- RAM: 8Gb
- Μνήμη (ROM): 256GB
- Κάμερα: 200Mp Samsung ISOCELL HP5
- Επεξεργαστής: Qualcomm Snapdragon 7s Gen 5
- Μπαταρία: 8000mAh
Χαρακτηριστικά
| Λειτουργικό Σύστημα (OS) | Android 17 |
| Geekbench Benchmark | 3588 (Multi-Core) - Συγκρίνετε με τα άλλα μοντέλα εδώ |
| Κατασκευαστής | Realme - Δείτε όλα τα μοντέλα της Realme εδώ |
| Geekbench Benchmark | 1289 (Single Core) |
| Μοντέλο | 17 Pro+ |
| Απόδοση | antutu benchmark ~1089558. - Συγκρίνετε με τα άλλα μοντέλα εδώ |
Οθόνη
| Ανάλυση | 2800x1280 - Περισσότερα μοντέλα με 2800x1280 δείτε εδώ |
| Προστασία Οθόνης | Gorilla glass |
| Τεχνολογία | AMOLED |
| Οθόνη αφής | 10 |
| Bezelless | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με ατελείωτη οθόνη δείτε εδώ |
| Μέγεθος πλαισίου | 2.9 mm |
| ποσοστό της εμπρόσθιας επιφάνειας που καταλαμβάνει η οθόνη | 90 % |
| Φωτεινότητα | 750 cd/m² |
| Μέγεθος | 6.8 ίντσες |
Επεξεργαστής (CPU)
| CPU αρχιτεκτονική | 1x 2.9GHz Cortex-A720 + 3x 2.6GHz Cortex-A720 + 4x 1.8GHz Cortex-A510 |
| κατασκευαστή | Qualcomm |
| Μοντέλο Επεξεργαστή | Snapdragon 7s Gen 5 - Περισσότερα μοντέλα με Snapdragon 7s Gen 5 δείτε εδώ |
| Ημερομηνία κυκλοφορίας | 06/20/2026 |
| Πυρήνες CPU Smartphone | 8 |
| CPU συχνότητα | 2.9 GHz |
| 32 bit ή 64 bit | 64 bit |
| διαδικασία | 4 nm |
| Χωρητικότητα | 16 Gb |
| GPU | Adreno 810 |
| Ταχύτητα Επεξεργαστή | 1250 Mhz |
| Πυρήνες Επεξεργαστή (GPU) | 2 |
| TDP | 8 W |
| Features | Snapdragon X62 5G |
| Upload Speed | 1600 Mbps |
Χωρητικότητα
| RAM | 8 Gb - Περισσότερα μοντέλα με 8 Gb RAM δείτε εδώ |
| Χωρητικότητα (ROM) | 256 GB |
| Επέκταση μνήμης | Όχι |
Κάμερα
| Οπίσθια κάμερα | |
| Ανάλυση Βασικής Κάμερας | 200 Mp - Περισσότερα μοντέλα με 200 Mp δείτε εδώ |
| Αισθητήρα | Samsung ISOCELL HP5 - Περισσότερα μοντέλα με Samsung ISOCELL HP5 δείτε εδώ |
| Φλας | Flash - Διπλή λυχνία LED |
| Εμπρόσθια κάμερα | |
| Ανάλυση Selfie Κάμερας | 50 MP |
| Φλας | Όχι |
Κινητά Δίκτυα
| Συχνότητες δικτύου | 2G (GSM): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz 3G (WCDMA): 800 / 850 / 1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1(2100) / B3 (1800) / B7(2600) 5G |
| τύπος δικτύου | 5G |
| Κάρτα SIM | nanoSIM + nanoSIM |
Ασύρματα Δίκτυα
| Wi-Fi | Ναι |
| Bluetooth | Ναι |
| NFC | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με NFC δείτε εδώ |
Υπηρεσίες τοποθεσίας
| Υπηρεσίες τοποθεσίας | GPS, A-GPS, GLONAS |
μπαταρία
| Χωρητικότητα | 8000 mAh |
| Τεχνολογία Μπαταρίας | Μη αφαιρούμενο |
| Γρήγορη Φόρτιση | Ναι |
| Διάρκεια Αναμονής | 8-9 ημέρες |
| Χρόνος κανονικής χρήσης | 3-4 ημέρες |
| Χρόνος χρήσης | 14-15 ώρες |
| Διάρκεια Ομιλίας | 30 ώρες |
| Ασύρματη Φόρτιση | Όχι |
Αισθητήρες
| Led notification | Όχι |
| Δακτυλικό αποτύπωμα κάτω από την οθόνη οπτικό | Ναι |
| Αισθητήρας εγγύτητας | Ναι |
| Αισθητήρας φωτισμού περιβάλλοντος | Όχι |
| Γυροσκόπιο | Ναι |
| Αξελερόμετρο | Ναι |
| Ψηφιακή πυξίδα | Ναι |
| Βαρόμετρο | Όχι |
| Χρήση ως τηλεχειριστήριο | Όχι |
Υποστήριξη πολυμέσων
| DAC | Ολοκληρωμένο |
| Ηχεία | Ναι |
| Μικρόφωνο | Ναι |
| βύσμα ακουστικών | Όχι |
Διαστάσεις
| Υλικό | Μεταλλικό πλαίσιο, γυάλινη θήκη |
| Ανθεκτικό στο νερό και στη σκόνη (IP68) | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με IP68 δείτε εδώ |
Υποστηριζόμενες γλώσσες
| Γλώσσες | Ελληνικά, αγγλικά, ισπανικά, γερμανικά, πορτογαλικά, ιταλικά, γαλλικά, δανικά, απλοποιημένα κινέζικα, παραδοσιακά κινέζικα, κλπ. - Μια λεπτομερής λίστα υποστηριζόμενων γλωσσών εδώ |
Διεπαφή
| USB Type-C | 1 |
Πρόσθετα Χαρακτηριστικά
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | Φωτεινότητα ανανέωσης οθόνης 144Hz , Intradisplay fingerprint scanner , Ενσωματωμένη κάμερα μπροστινής οθόνης , 3x optical zoom |