Realme 17 Pro+ Geekbench Benchmark Realme 17 Pro+
Geekbench -testauksessa Realme 17 Pro+ sai "yhden ytimen" pisteet 1289 pistettä ja "moniydin" pisteet 3588 . Alla voit verrata sen suorituskykyä muihin Geekbench-vertailuarvoon perustuviin malleihin.
Realme 17 Pro+ hinnat:
Realme 17 Pro+ julkaistaan pian.
Jätä sähköpostiosoitteesi , niin heti kun tavarat tulevat myyntiin, tiedät siitä ensimmäisenä
Vaihtoehdot kohteelle Realme 17 Pro+ :
Geekbench-vertailuarvo
Realme 17 Pro+
6.8 tuumaa (2800x1280) Gorilla-lasi / Snapdragon 7s Gen 5 / 8Gb / 256GB / 200MP Samsung ISOCELL HP5 / 8000mAh
Pian
Pian
OnePlus 11R 8/128GB
6.74 tuumaa (2772x1240) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 128GB / 50MP Sony IMX890 / 5000mAh
412.30€
$480.05
Xiaomi Redmi K60 16/512GB
6.67 tuumaa (3200x1400) Kaareva lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 16Gb / 512GB / 64MP OmniVision OV64B / 5500mAh
452.87€
$527.28
Xiaomi Redmi K60 12/256GB
6.67 tuumaa (3200x1400) Kaareva lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 256GB / 64MP OmniVision OV64B / 5500mAh
372.45€
$433.65
Xiaomi Redmi K60 8/256GB
6.67 tuumaa (3200x1400) Kaareva lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 256GB / 64MP OmniVision OV64B / 5500mAh
361.93€
$421.40
Honor Magic Vs
7.9 tuumaa (2272x1984) Kaareva lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 256GB / 54MP Sony IMX800 / 5000mAh
1212.12€
$1411.28
Oppo Reno 9 Pro+
6.7 tuumaa (2412x1080) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 256GB / 50MP Sony IMX890 / 4700mAh
430.98€
$501.80
Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256GB
7.6 tuumaa (2208x1768) Kaareva lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 256GB / 50MP Samsung GN3 / 4400mAh
598.39€
$696.71
Asus Zenfone 9 8/128GB
5.9 tuumaa (2400x1080) Kaareva lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 128GB / 50MP Sony IMX766 / 4300mAh
444.56€
$517.61
OnePlus Ace Pro 16/512GB
6.7 tuumaa (2412x1080) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 16Gb / 512GB / 50MP Sony IMX766 / 4800mAh
303.53€
$353.40
OnePlus Ace Pro 16/256GB
6.7 tuumaa (2412x1080) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 16Gb / 256GB / 50MP Sony IMX766 / 4800mAh
332.84€
$387.53
OnePlus Ace Pro 12/256GB
6.7 tuumaa (2412x1080) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 256GB / 50MP Sony IMX766 / 4800mAh
321.04€
$373.79
Vivo IQOO 10 Pro 12/512GB
6.78 tuumaa (3200x1440) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 512GB / 50MP Samsung GN5 / 4700mAh
643.69€
$749.46
Vivo IQOO 10 Pro 12/256GB
6.78 tuumaa (3200x1440) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 256GB / 50MP Samsung GN5 / 4700mAh
597.80€
$696.03
Vivo IQOO 10 Pro 8/256GB
6.78 tuumaa (3200x1440) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 256GB / 50MP Samsung GN5 / 4700mAh
773.07€
$900.09
ZTE Nubia Red Magic 7S 8/128GB
6.8 tuumaa (2400x1080) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 128GB / 64MP Samsung GW3 / 4500mAh
412.85€
$480.68
Vivo IQOO Neo7 12/512GB
6.78 tuumaa (2400x1080) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 512GB / 50MP Sony IMX766 / 5000mAh
421.65€
$490.93
Vivo IQOO Neo7 12/256GB
6.78 tuumaa (2400x1080) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 256GB / 50MP Sony IMX766 / 5000mAh
395.26€
$460.21
Vivo IQOO Neo7 8/256GB
6.78 tuumaa (2400x1080) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 256GB / 50MP Sony IMX766 / 5000mAh
380.77€
$443.33
Vivo IQOO Neo7 8/128GB
6.78 tuumaa (2400x1080) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 128GB / 50MP Sony IMX766 / 5000mAh
258.01€
$300.40
Asus ROG Phone 6 Pro 18/512GB
6.78 tuumaa (2340x1080) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 18Gb / 512GB / 50MP Sony IMX766 / 6000mAh
661.37€
$770.04
- Brändi: Realme
- Model: 17 Pro+
- Paino:
- Mitat:
- Käyttöjärjestelmä: Android 17
- Näytön koko: 6.8 tuumaa
- Näytön tarkkuus: 2800x1280
- RAM: 8Gb
- Muisti (ROM): 256GB
- Kamera: 200MP Samsung ISOCELL HP5
- Piirisarja (CPU): Qualcomm Snapdragon 7s Gen 5
- Akku: 8000mAh
Ominaisuudet
| Käyttöjärjestelmä (OS) | Android 17 |
| Geekbench-vertailuarvo | 3588 (Multi-Core) - Vertaa muihin malleihin tässä |
| Valmistaja | Realme - Katso kaikki Realme-mallit täältä |
| Geekbench-vertailuarvo | 1289 (Single Core ) |
| Model | 17 Pro+ |
| Esitys | testi antutu- vertailuarvo ~ 1089558. - Vertaa muihin täällä oleviin malleihin |
Näyttö
| Näytön tarkkuus | 2800x1280 - Lisää malleja, joissa on 2800x1280-tarkkuus, katso täältä |
| Lasityypit | Gorilla-lasi |
| Paneelin tyyppi | AMOLED |
| Multi-touch | 10 |
| Kehyksetön | Joo - Lisää malleja, joissa on kehyksetön näyttö, katso täältä |
| Kehyksen koko | 2.9 mm |
| Näytön ja rungon suhdeluku | 90 % |
| Kirkkaus | 750 cd/m² |
| Näytön koko | 6.8 tuumaa |
Piirisarja (CPU)
| CPU-arkkitehtuuri | 1x 2.9GHz Cortex-A720 + 3x 2.6GHz Cortex-A720 + 4x 1.8GHz Cortex-A510 |
| Brändi | Qualcomm |
| Malli | Snapdragon 7s Gen 5 - Lisää malleja, joissa on Snapdragon 7s Gen 5-suoritin, katso täältä |
| Julkaisupäivä | 06/20/2026 |
| Prosessorin ydin | 8 |
| Prosessorin taajuus | 2.9 GHz |
| Bitti | 64 bit |
| Prosessitekniikka | 4 nm |
| Muisti | 16 Gb |
| Grafiikkaprosessorimalli (GPU) | Adreno 810 |
| GPU-taajuus | 1250 Mhz |
| GPU-ytimet | 2 |
| TDP | 8 W |
| Features | Snapdragon X62 5G |
| Upload Speed | 1600 Mbps |
Muisti
| RAM (muisti) | 8 Gb - Lisää malleja, joissa on 8 Gb RAM, katso täältä |
| Tallennustila (ROM) | 256 GB |
| Flash-muisti | Ei |
Kamera
| Pääkamera | |
| Resoluutio | 200 MP - Lisää malleja, joissa on 200 Mpx -kamera, katso täältä |
| Anturimalli | Samsung ISOCELL HP5 - Lisää malleja, joissa on Samsung ISOCELL HP5, katso täältä |
| Integroitu salama | Kaksois-LED-salama |
| Etukamera | |
| Resoluutio | 50 MP |
| Integroitu salama | Ei |
Yhteydet
| Taajuus | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Mobiililaajakaistan tyyppi | 5G |
| SIM-kortti | nanoSIM + nanoSIM |
Liitännät
| Wi-Fi | Joo |
| Bluetooth | Joo |
| NFC | Joo - Lisää NFC-malleja katso täältä |
Sijainti
| Verkkotuki | GPS, A-GPS, GLONAS |
Akku
| Akun kapasiteetti (mAh) | 8000 mAh |
| Akun/pariston tyyppi | Ei-poistettava |
| Nopea lataus | Joo |
| Valmiustila-aika | 8-9 päivää |
| Akun kesto | 3-4 päivää |
| Työajat kovassa tilassa | 14-15 tuntia |
| Puhumisaika | 30 tuntia |
| Langaton lataus | Ei |
Anturit
| Ilmoitukset Led | Ei |
| Sormenjälkitunnistin | Joo |
| Proximity | Joo |
| Ambient light | Joo |
| Gyroskooppi | Joo |
| Accelerometer | Joo |
| Kompassi | Joo |
| Barometri | Ei |
| IR | Ei |
Ääni
| Ääniprosessori | Integroitu |
| Kaiuttimien | Joo |
| Sisäiset mikrofonit | Joo |
| Kuulokkeet | Ei |
Design
| Materiaali | Metallirunko ja lasikotelo |
| Veden- ja pölynkestävä (IP68) | Joo - Lisää IP68-malleja katso täältä |
Kielituki
| Kieli (kielet | - Yksityiskohtainen luettelo tuetuista kielistä tässä |
Liitännät / liittimet
| USB Type-C -portit | 1 |
Ominaisuudet
| Muut tekniset tiedot | Näytön virkistystaajuus 144 Hz , 3x optinen zoom , Näytön sisäinen sormenjälkitunnistin , Sisäänrakennettu näytön etukamera |