Puhelin Oppo Reno 16 Pro
Oppo Reno 16 Pro julkaistaan saattaa 2026 . Hinta, tiedot ja vuodot. Kaikki mitä tiedämme siitä.
Värit:
Kuvaus Oppo Reno 16 Pro
Oppo Reno 16 Pro: llä on kirkas ja selkeä (2772x1272: n resoluutio) 6.78 tuumaa-tuuman näyttö ja 161.31 x 76.46 x 7.7mm: n mitat. Se painaa myös vain 205g. Tärkeimmät tekniset tiedot ovat MediaTek-prosessori - Dimensity 9500s, 256GB-tallennus ja 12Gb-RAM.
Oppo Reno 16 Pro -päivämäärä on saattaa 2026. Samsung ISOCELL HP5-takakamera, jossa on 200MP-anturi, ottaa upeita kuvia, ja 50MP-etukamera on suunniteltu selfieille. Malli on loistava valinta ihmisille, jotka ovat tottuneet Android 16 OS: ään, mikä kannattaa ostaa juuri nyt, koska laitteen hinta on erittäin halpa.
Oppo Reno 16 Pro: ssä on kaksi SIM-korttipaikkaa, sinulla voi olla 2 numeroa eri operaattoreilta.
5G-tuella Internet toimii erittäin nopeasti, koska tämän verkon nopeudet saavuttavat 25 Gb / s.
Oppo Reno 16 Pro: n tallennustilaa ei ole mahdollista laajentaa, koska muistikortin asettamiseen ei ole microSD-paikkaa.
Jos haluat käyttää tavallisia 3,5 mm: n porttikuulokkeita, sinun on käytettävä sovitinta, koska siinä on vain USB Type-C -lähtö.
Voit maksaa Oppo: llä Reno 16 Pro, koska sillä on NFC.
Et voi käyttää sitä kaukosäätimenä, koska siinä ei ole infrapunapuhallinta.
Oppo Reno 16 Pro ja sen 7000mAh-akku ovat yhteensopivia sekä nopean että langattoman latauksen kanssa, mikä parantaa sen käytettävyyttä.
Laite on vedenpitävä. Tämän ansiosta sitä voidaan käyttää sateessa ja lumessa sekä suihkussa ja kylpyhuoneessa.
Oppo Reno 16 Pro hinnat:
Oppo Reno 16 Pro julkaistaan pian.
Jätä sähköpostiosoitteesi , niin heti kun tavarat tulevat myyntiin, tiedät siitä ensimmäisenä
Vaihtoehdot kohteelle Oppo Reno 16 Pro :
- Brändi: Oppo
- Model: Reno 16 Pro
- Paino: 205g
- Mitat: 161.31 x 76.46 x 7.7mm
- Käyttöjärjestelmä: Android 16
- Näytön koko: 6.78 tuumaa
- Näytön tarkkuus: 2772x1272
- RAM: 12Gb
- Muisti (ROM): 256GB
- Kamera: 200MP Samsung ISOCELL HP5
- Piirisarja (CPU): MediaTek Dimensity 9500s
- Akku: 7000mAh
Ominaisuudet
| Käyttöjärjestelmä (OS) | Android 16 |
| Geekbench-vertailuarvo | 8977 (Multi-Core) - Vertaa muihin malleihin tässä |
| Valmistaja | Oppo - Katso kaikki Oppo-mallit täältä |
| Geekbench-vertailuarvo | 2811 (Single Core ) |
| Model | Reno 16 Pro |
| Esitys | testi antutu- vertailuarvo ~ 2788615. - Vertaa muihin täällä oleviin malleihin |
Näyttö
| Näytön tarkkuus | 2772x1272 - Lisää malleja, joissa on 2772x1272-tarkkuus, katso täältä |
| Lasityypit | Gorilla-lasi |
| Paneelin tyyppi | AMOLED |
| Multi-touch | 10 |
| Kehyksetön | Joo - Lisää malleja, joissa on kehyksetön näyttö, katso täältä |
| Kehyksen koko | 2.9 mm |
| Näytön ja rungon suhdeluku | 89 % |
| Kirkkaus | 750 cd/m² |
| Näytön koko | 6.78 tuumaa |
Piirisarja (CPU)
| CPU-arkkitehtuuri | 1 x ARM Cortex-X925 3.73GHz + 3 x ARM Cortex-X4 3.3GHz + 4 x Cortex-A720 2.4GHz |
| Brändi | MediaTek |
| Malli | Dimensity 9500s - Lisää malleja, joissa on Dimensity 9500s-suoritin, katso täältä |
| Julkaisupäivä | 01/15/2026 |
| Prosessorin ydin | 8 |
| Prosessorin taajuus | 3.73 GHz |
| Bitti | 64 bit |
| Prosessitekniikka | 3 nm |
| Muisti | 32 Gb |
| Grafiikkaprosessorimalli (GPU) | Mali-G925 Immortalis MP |
| GPU-taajuus | 1612 Mhz |
| GPU-ytimet | 12 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 7000 Mbps |
Muisti
| RAM (muisti) | 12 Gb - Lisää malleja, joissa on 12 Gb RAM, katso täältä |
| Tallennustila (ROM) | 256 GB |
| Flash-muisti | Ei |
Kamera
| Pääkamera | |
| Resoluutio | 200 MP - Lisää malleja, joissa on 200 Mpx -kamera, katso täältä |
| Anturimalli | Samsung ISOCELL HP5 - Lisää malleja, joissa on Samsung ISOCELL HP5, katso täältä |
| Integroitu salama | Kaksois-LED-salama |
| Etukamera | |
| Resoluutio | 50 MP |
| Integroitu salama | Ei |
Yhteydet
| Taajuus | 2G (GSM): 900/1800 MHz 3G (WCDMA) 2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) 5G |
| Mobiililaajakaistan tyyppi | 5G |
| SIM-kortti | nanoSIM + nanoSIM |
Liitännät
| Wi-Fi | Joo |
| Bluetooth | Joo |
| NFC | Joo - Lisää NFC-malleja katso täältä |
Sijainti
| Verkkotuki | GPS, A-GPS, GLONAS |
Akku
| Akun kapasiteetti (mAh) | 7000 mAh |
| Akun/pariston tyyppi | Ei-poistettava |
| Nopea lataus | Joo |
| Valmiustila-aika | 6-7 päivää |
| Akun kesto | 3-4 päivää |
| Työajat kovassa tilassa | 10-12 tuntia |
| Puhumisaika | 30 tuntia |
| Langaton lataus | Joo |
Anturit
| Ilmoitukset Led | Ei |
| Sormenjälkitunnistin | Joo |
| Proximity | Joo |
| Ambient light | Joo |
| Gyroskooppi | Joo |
| Accelerometer | Joo |
| Kompassi | Joo |
| Barometri | Ei |
| IR | Ei |
Ääni
| Ääniprosessori | Integroitu |
| Kaiuttimien | Joo |
| Sisäiset mikrofonit | Joo |
| Kuulokkeet | Ei |
Design
| Mitat | 161.31 x 76.46 x 7.7 mm |
| Paino | 205 g |
| Materiaali | Metallirunko ja lasikotelo |
| Veden- ja pölynkestävä (IP68) | Joo - Lisää IP68-malleja katso täältä |
Kielituki
| Kieli (kielet | - Yksityiskohtainen luettelo tuetuista kielistä tässä |
Liitännät / liittimet
| USB Type-C -portit | 1 |
Ominaisuudet
| Muut tekniset tiedot | Sisäänrakennettu näytön etukamera , Näytön sisäinen sormenjälkitunnistin , 3x optinen zoom , Näytön virkistystaajuus 120 Hz |
Kuvaus
Maksut
- Pankki- / luottokortti (Visa. Mastercard)
laivaus
Tilauksen toimitus
Takuu
Tarvikkeet Oppo Reno 16 Pro
Katso kaikki alennustuotteet