Puhelin Xiaomi Redmi K90 Max
Xiaomi Redmi K90 Max julkaistaan huhtikuu 2026 . Hinta, tiedot ja vuodot. Kaikki mitä tiedämme siitä.
Värit:
Kuvaus Xiaomi Redmi K90 Max
Xiaomi Redmi K90 Max: llä on kirkas ja selkeä (2772x1280: n resoluutio) 6.83 tuumaa-tuuman näyttö ja 162.91 x 77.93 x 8.18mm: n mitat. Se painaa myös vain 227g. Tärkeimmät tekniset tiedot ovat MediaTek-prosessori - Dimensity 9500, 256GB-tallennus ja 12Gb-RAM.
Xiaomi Redmi K90 Max -päivämäärä on huhtikuu 2026. OmniVision Light Hunter 800-takakamera, jossa on 50MP-anturi, ottaa upeita kuvia, ja 20MP-etukamera on suunniteltu selfieille. Malli on loistava valinta ihmisille, jotka ovat tottuneet Android 16 OS: ään, mikä kannattaa ostaa juuri nyt, koska laitteen hinta on erittäin halpa.
Xiaomi Redmi K90 Max: ssä on kaksi SIM-korttipaikkaa, sinulla voi olla 2 numeroa eri operaattoreilta.
5G-tuella Internet toimii erittäin nopeasti, koska tämän verkon nopeudet saavuttavat 25 Gb / s.
Xiaomi Redmi K90 Max: n tallennustilaa ei ole mahdollista laajentaa, koska muistikortin asettamiseen ei ole microSD-paikkaa.
Jos haluat käyttää tavallisia 3,5 mm: n porttikuulokkeita, sinun on käytettävä sovitinta, koska siinä on vain USB Type-C -lähtö.
Voit maksaa Xiaomi: llä Redmi K90 Max, koska sillä on NFC.
Koska siinä on infrapunapuhallin (IR), voit käyttää sitä kaukosäätimenä.
Xiaomi Redmi K90 Max ja sen 8550mAh-akku toimivat nopeasti lataamalla. Langatonta latausta ei ole, kuten useimmat kilpailijat.
Laite on vedenpitävä. Tämän ansiosta sitä voidaan käyttää sateessa ja lumessa sekä suihkussa ja kylpyhuoneessa.
Xiaomi Redmi K90 Max hinnat:
Xiaomi Redmi K90 Max julkaistaan pian.
Jätä sähköpostiosoitteesi , niin heti kun tavarat tulevat myyntiin, tiedät siitä ensimmäisenä
Vaihtoehdot kohteelle Xiaomi Redmi K90 Max :
- Brändi: Xiaomi
- Model: Redmi K90 Max
- Paino: 227g
- Mitat: 162.91 x 77.93 x 8.18mm
- Käyttöjärjestelmä: Android 16
- Näytön koko: 6.83 tuumaa
- Näytön tarkkuus: 2772x1280
- RAM: 12Gb
- Muisti (ROM): 256GB
- Kamera: 50MP OmniVision Light Hunter 800
- Piirisarja (CPU): MediaTek Dimensity 9500
- Akku: 8550mAh
Ominaisuudet
| Käyttöjärjestelmä (OS) | Android 16 |
| Geekbench-vertailuarvo | 10355 (Multi-Core) - Vertaa muihin malleihin tässä |
| Valmistaja | Xiaomi - Katso kaikki Xiaomi-mallit täältä |
| Geekbench-vertailuarvo | 3422 (Single Core ) |
| Model | Redmi K90 Max |
| Esitys | testi antutu- vertailuarvo ~ 3218848. - Vertaa muihin täällä oleviin malleihin |
Näyttö
| Näytön tarkkuus | 2772x1280 - Lisää malleja, joissa on 2772x1280-tarkkuus, katso täältä |
| Lasityypit | Kaareva lasi |
| Paneelin tyyppi | AMOLED |
| Multi-touch | 10 |
| Kehyksetön | Joo - Lisää malleja, joissa on kehyksetön näyttö, katso täältä |
| Kehyksen koko | 2.9 mm |
| Näytön ja rungon suhdeluku | 90 % |
| Kirkkaus | 750 cd/m² |
| Näytön koko | 6.83 tuumaa |
Piirisarja (CPU)
| CPU-arkkitehtuuri | 1 x C1-Ultra 4.21GHz + 3 x C1-Premium 3.5GHz + 4 x C1-Pro 2.7GHz |
| Brändi | MediaTek |
| Malli | Dimensity 9500 - Lisää malleja, joissa on Dimensity 9500-suoritin, katso täältä |
| Julkaisupäivä | 10/15/2025 |
| Prosessorin ydin | 8 |
| Prosessorin taajuus | 4.21 GHz |
| Bitti | 64 bit |
| Prosessitekniikka | 3 nm |
| Muisti | 32 Gb |
| Grafiikkaprosessorimalli (GPU) | Mali G1-Ultra MC12 |
| GPU-taajuus | 1716 Mhz |
| GPU-ytimet | 12 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 10700 Mbps |
Muisti
| RAM (muisti) | 12 Gb - Lisää malleja, joissa on 12 Gb RAM, katso täältä |
| Tallennustila (ROM) | 256 GB |
| Flash-muisti | Ei |
Kamera
| Pääkamera | |
| Resoluutio | 50 MP - Lisää malleja, joissa on 50 Mpx -kamera, katso täältä |
| Anturimalli | OmniVision Light Hunter 800 - Lisää malleja, joissa on OmniVision Light Hunter 800, katso täältä |
| Integroitu salama | Kaksois-LED-salama |
| Etukamera | |
| Resoluutio | 20 MP |
| Integroitu salama | Ei |
Yhteydet
| Taajuus | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Mobiililaajakaistan tyyppi | 5G |
| SIM-kortti | nanoSIM + nanoSIM |
Liitännät
| Wi-Fi | Joo |
| Bluetooth | Joo |
| NFC | Joo - Lisää NFC-malleja katso täältä |
Sijainti
| Verkkotuki | GPS, A-GPS, GLONAS |
Akku
| Akun kapasiteetti (mAh) | 8550 mAh |
| Akun/pariston tyyppi | Ei-poistettava |
| Nopea lataus | Joo |
| Valmiustila-aika | 8-9 päivää |
| Akun kesto | 2-3 päivää |
| Työajat kovassa tilassa | 14-15 tuntia |
| Puhumisaika | 30 tuntia |
| Langaton lataus | Ei |
Anturit
| Ilmoitukset Led | Ei |
| Sormenjälkitunnistin | Joo |
| Proximity | Joo |
| Ambient light | Joo |
| Gyroskooppi | Joo |
| Accelerometer | Joo |
| Kompassi | Joo |
| Barometri | Ei |
| IR | Joo |
Ääni
| Ääniprosessori | Integroitu |
| Kaiuttimien | Joo |
| Sisäiset mikrofonit | Joo |
| Kuulokkeet | Ei |
Design
| Mitat | 162.91 x 77.93 x 8.18 mm |
| Paino | 227 g |
| Materiaali | Metallirunko ja lasikotelo |
| Veden- ja pölynkestävä (IP68) | Joo - Lisää IP68-malleja katso täältä |
Kielituki
| Kieli (kielet | - Yksityiskohtainen luettelo tuetuista kielistä tässä |
Liitännät / liittimet
| USB Type-C -portit | 1 |
Ominaisuudet
| Muut tekniset tiedot | Näytön sisäinen sormenjälkitunnistin , Aktiivinen jäähdytysjärjestelmä , Sisäänrakennettu näytön etukamera , Näytön virkistystaajuus 165 Hz |
Kuvaus
Maksut
- Pankki- / luottokortti (Visa. Mastercard)
laivaus
Tilauksen toimitus
Takuu
Tarvikkeet Xiaomi Redmi K90 Max
Katso kaikki alennustuotteet