Oppo Reno 16 poeng for Geekbench-referanse
I Geekbench-testing fikk Oppo Reno 16 en "Single-core" score på 2009 poeng og "Multi-core" score på 7166 . Nedenfor kan du sammenligne ytelsen med andre modeller basert på Geekbench Benchmark.
Oppo Reno 16 priser:
Oppo Reno 16 blir snart utgitt.
Legg igjen e-posten din , og så snart varene blir solgt, vil du være den første som får vite om den
Alternativer til Oppo Reno 16 :
Geekbench Benchmark
Asus ROG Phone 8
6.78 tommer (2400x1080) Gorillaglass / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 5500mAh
7177.12kr
$774.37
Xiaomi 14 8/256Gb
6.36 tommer (2670x1200) Gorillaglass / Snapdragon 8 Gen 3 / 8Gb / 256GB / 50Mp Omnivision OVX9000 (Light Hunter 900) / 4610mAh
6942.35kr
$749.04
Xiaomi 14 12/256Gb
6.36 tommer (2400x1080) Gorillaglass / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 4610mAh
6911.40kr
$745.70
Vivo X100
6.78 tommer (2800 x 1260) Gorillaglass / Dimensity 9300 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX920 / 5000mAh
6118.21kr
$660.12
Honor 400 Pro 12/512GB
6.7 tommer (2800x1280) Gorillaglass / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 512GB / 200Mp Samsung ISOCELL HP3 / 6000mAh
5618.74kr
$606.23
OnePlus Nord 6
6.78 tommer (2772x1272) Gorillaglass / Snapdragon 8s Gen 4 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony LYT600 / 9000mAh
4891.64kr
$527.78
OnePlus 12
6.82 tommer (3168x1440) Gorillaglass / Snapdragon 8 Gen 3 / 16Gb / 512GB / 50Mp Sony LYTIA-T808 / 5400mAh
8332.23kr
$899.00
Apple iPhone 15 Pro Max 8/256GB
6.7 tommer (2796x1290) Glass / A17 Pro / 8Gb / 256GB / 48Mp / 4850mAh
13518.98kr
$1458.62
10682.22kr
$1152.55
Xiaomi 13T Pro
6.67 tommer (2712x1220) Buet glass / Dimensity 9200+ / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX707 / 5000mAh
5625.04kr
$606.91
Oppo Reno 16
6.32 tommer (2640 x 1216) Gorillaglass / Dimensity 8550 / 12Gb / 256GB / 200Mp Samsung ISOCELL HP5 / 6700mAh
Snart
Snart
Vivo IQOO Neo 8 Pro
6.78 tommer (2800 x 1260) Gorillaglass / Dimensity 9200+ / 16Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX866 / 5000mAh
3819.48kr
$412.10
Vivo X90s
6.78 tommer (2800 x 1260) Gorillaglass / Dimensity 9200+ / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX866 / 4810mAh
5095.27kr
$549.75
Realme 15 Pro 12/256GB
6.8 tommer (2800x1280) Gorillaglass / Snapdragon 7 Gen 4 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX896 / 7000mAh
3761.55kr
$405.85
Realme 15 Pro 8/256GB
6.8 tommer (2800x1280) Gorillaglass / Snapdragon 7 Gen 4 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX896 / 7000mAh
2609.41kr
$281.54
Realme 15 Pro 12/512GB
6.8 tommer (2800x1280) Gorillaglass / Snapdragon 7 Gen 4 / 12Gb / 512GB / 50Mp Sony IMX896 / 7000mAh
3017.12kr
$325.53
Apple iPhone 14 Pro Max 6/1024GB
6.7 tommer (2796x1290) Glass / A16 Bionic / 6Gb / 1024GB / 48Mp / 4323mAh
12860.92kr
$1387.62
Apple iPhone 14 Pro Max 6/512GB
6.7 tommer (2796x1290) Glass / A16 Bionic / 6Gb / 512GB / 48Mp / 4323mAh
9407.27kr
$1014.99
Apple iPhone 14 Pro Max 6/256GB
6.7 tommer (2796x1290) Glass / A16 Bionic / 6Gb / 256GB / 48Mp / 4323mAh
8450.12kr
$911.72
Apple iPhone 14 Pro Max 6/128GB
6.7 tommer (2796x1290) Glass / A16 Bionic / 6Gb / 128GB / 48Mp / 4323mAh
8057.43kr
$869.35
Apple iPhone 15 Plus 6/128GB
6.7 tommer (2796x1290) Glass / A16 Bionic / 6Gb / 128GB / 48Mp / 4910mAh
8155.85kr
$879.97
- Merke: Oppo
- Model: Reno 16
- Vekt: 188g
- Størrelse: 151.21 x 72.42 x 8.2mm
- Operativsystem: Android 16
- Størrelse: 6.32 tommer
- Oppløsning: 2640 x 1216
- RAM: 12Gb
- Internminne (ROM): 256GB
- Kamera: 200Mp Samsung ISOCELL HP5
- Prosessor (CPU): MediaTek Dimensity 8550
- Batteri: 6700mAh
Kjennetegn
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-referanse | 7166 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modellene her |
| Produsent | Oppo - Vis alle Oppo-modeller her |
| Geekbench-referanse | 2009 (Single Core) |
| Model | Reno 16 |
| Opptreden | test antutu referanse ~ 1990875. - Sammenlign med de andre modellene her |
Skjerm
| Oppløsning | 2640 x 1216 - Flere modeller med 2640 x 1216 oppløsning se her |
| Glasstyper | Gorillaglass |
| Teknologi | AMOLED |
| Flerpunktsberøring | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med rammeløs skjerm se her |
| Rammestørrelse | 2.9 mm |
| Skjerm til kropp | 89 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Størrelse | 6.32 tommer |
Prosessor (CPU)
| CPU-type | 1 x Cortex-A725 3.4GHz + 3 x Cortex-A725 3.2GHz + 4 x Cortex-A725 2.2GHz |
| Merke | MediaTek |
| Model | Dimensity 8550 - Flere modeller med Dimensity 8550 CPU se her |
| Utgivelsesdato | 05/07/2026 |
| Kjerner | 8 |
| CPU-hastighet | 3.4 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Prosess teknologi | 4 nm |
| Minne | 16 Gb |
| GPU | Mali-G720 MC |
| GPU-frekvens | 1300 Mhz |
| GPU-kjerner | 8 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 5170 Mbps |
Minne
| RAM (minne) | 12 Gb - Flere modeller med 12 Gb RAM se her |
| Internminne (ROM) | 256 GB |
| Støtte for eksternt minne | Nei |
Kamera
| Hovedkamera | |
| Oppløsning | 200 Mp - Flere modeller med et 200 Mp-kamera, se her |
| Model | Samsung ISOCELL HP5 - Flere modeller med Samsung ISOCELL HP5 se her |
| Blits | Dobbel LED-blits |
| Frontkamera | |
| Oppløsning | 50 Mp |
| Blits | Nei |
Mobilnettverk
| Frekvens | 2G (GSM): 900/1800 MHz 3G (WCDMA) 2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) 5G |
| Nettverkstype | 5G |
| Antall SIM-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløsteknologi
| Wi-Fi Direct | Ja |
| Bluetooth-versjon | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Stedstjeneste
| Nettverksstøtte | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapasitet (mAh) | 6700 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Kan hurtiglades | Ja |
| Standby-tid | 6-7 dager |
| Batteritid | 3-4 dager |
| Arbeidstid i hard modus | 10-12 timer |
| Samtaletid | 30 timer |
| Trådløs lading | Nei |
Sensorer
| Varsler ledet | Nei |
| Fingeravtrykksensor | Ja |
| Nærhetssensor | Ja |
| Lyssensor | Ja |
| Gyrosensor | Ja |
| Akselerometer | Ja |
| Geo-magnetisk | Ja |
| Barometer | Nei |
| IR | Nei |
Lyd
| Audioprosessor | Integrert |
| Innebygd høyttaler | Ja |
| Innebygde mikrofoner | Ja |
| Øretelefon | Nei |
Design
| Størrelse | 151.21 x 72.42 x 8.2 mm |
| Vekt | 188 g |
| Kroppstype | Metallramme og glassveske |
| Sprut-, vann- og støvbestandig (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Språkstøtte
| Språk | - En detaljert liste over støttede språk her |
Grensesnitt / kontakter
| USB Type-C-porter | 1 |
Funksjoner
| Funksjoner | Skjermoppdateringsfrekvens 120Hz , Intradisplay fingeravtrykkskanner , Innebygd skjermkamera foran , 3x optisk zoom |