Ecovacs Y1 Pro specs
Ecovacs Y1 Pro Specifications
Specs
| Model name | Y1 Pro |
| Performance | test antutu benchmark ~. - Compare to the other models here |
Display
| LCD Display | No |
Network Connectivity
| Smartphone App | Yes |
| Remote Control | No |
Battery
| Battery capacity (mAh) | 5200 mAh |
| Battery Life | 2.5 hours |
| Battery Type | li-ion |
Design
| Dimensions | 325 x 325 x 101 mm |
| Weight | 2950 g |
Cleaning
| Suction Power | 6500 Pa |
| Noise Level | 61.5 dB |
| Сleaning Area | 250 m² |
| Virtual Wall | Yes |
| Wet Mopping | Yes |
| Dust Collector Capacity | 400 ml |