Mobiltelefon Huawei Pura X Max
Huawei Pura X Max kommer att släppas under April 2026. Pris och spec, här är allt vi vet.
Färg:
Beskrivning Huawei Pura X Max
Huawei Pura X Max har en ljus och tydlig (upplösning på 2584 × 1828) 7.7 tum-tums skärm och måtten på 166.5 x 120 x 5.2mm. Det väger också bara 229g. De viktigaste specifikationerna är HiSilicon CPU - Kirin 9030 Pro, 256GB-lagring och 12Gb RAM.
Släppdatumet Huawei Pura X Max är April 2026. -bakkamera med en 50Mp-sensor tar fantastiska bilder, och den främre kameran 8Mp är designad för selfies. Priset på smarttelefonen är mycket billig och detta priset är den bästa på affären just nu, vilket gör det värt att köpa. Det är ett bra köp för alla som är vana vid att använda HarmonyOS 6.0 OS.
Huawei Pura X Max har dubbla SIM-kortplatser, du kan ha 2 nummer från olika operatörer.
Med 5G-stöd fungerar Internet väldigt snabbt, eftersom hastigheterna i detta nätverk når 25 Gb / s.
För Huawei Pura X Max är det inte möjligt att utöka din lagring eftersom det inte finns någon microSD-kortplats för att sätta in ett minneskort.
Om du vill använda standardhörlurar med 3,5 mm-port måste du använda en adapter eftersom det bara finns en USB Type-C-utgång.
Du kan betala med Huawei Pura X Max, eftersom den har NFC.
Eftersom den har en infraröd blaster kan du använda den som fjärrkontroll.
Huawei Pura X Max och dess 5300mAh-batteri är kompatibla med snabb laddning och trådlös laddning, vilket förbättrar användbarheten.
Enheten är vattentät. Detta gör att den kan användas i regn och snö, liksom i duschen och badrummet.
Priser på Huawei Pura X Max
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
Huawei Pura X Max släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till Huawei Pura X Max :
- Varumärke: Huawei
- Produkt: Pura X Max
- Vikt: 229g
- Höjd, bredd, djup: 166.5 x 120 x 5.2mm
- Operativ system: HarmonyOS 6.0
- Diagonal storlek (metrisk): 7.7 tum
- Skärmupplösning: 2584 × 1828
- RAM-minne: 12Gb
- Inbyggt minne (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp
- Processor (CPU): HiSilicon Kirin 9030 Pro
- Batteri: 5300mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | HarmonyOS 6.0 |
| Geekbench-riktmärke | 5785 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | Huawei - Visa alla Huawei-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 1669 (Single Core) |
| Produkt | Pura X Max |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 2017865. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 2584 × 1828 - Fler modeller med 2584 × 1828-upplösning se här |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Skärmtyp | AMOLED |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Ja - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ram storlek | 3.4 mm |
| Skärm-till-kropp | 86 % |
| Ljusstyrka | 750 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 7.7 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 1x 2.75GHz Taishan Big + 4x 2.27GHz Taishan Mid + 4x 1.72GHz Taishan Little |
| Varumärke | HiSilicon |
| Produkt | Kirin 9030 Pro - Fler modeller med Kirin 9030 Pro CPU se här |
| Utgivningsdatum | 11/25/2025 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 2.75 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 5 nm |
| Minne | 16 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | Maleoon 935 |
| GPU-frekvens | 933 Mhz |
| GPU-kärnor | 6 |
| TDP | 10 W |
| Features | Balong 6000 |
| Upload Speed | 3500 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 12 Gb - Fler modeller med 12 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 256 GB |
| Kompatibla minneskort | Nej |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 50 Mp - Fler modeller med en 50 Mp-kamera se här |
| Inbyggd blixt | Dubbel LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 8 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Typ | 5G |
| Antal SIM-kortplatser | 1: NanoSIM 2: eSIM |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 5300 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 5-6 dagar |
| Batteri-liv | 2-3 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 8-9 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Ja |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Nej |
| IR | Ja |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Höjd, bredd, djup | 166.5 x 120 x 5.2 mm |
| Vikt | 229 g |
| Material | Metallram och glasfodral |
| IP-klassning (IP68) | Ja - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | Intradisplay fingeravtrycksläsare , Inbyggd frontkamera , 4x optisk zoom , Flexibel skärm , Ytterligare skärm |
Betalsätt
Betalningar
- Paypal, kredit- eller betalkort (Visa, Mastercard, American Express, Diners Club, Discover, JCB, UnionPay)
Frakt
Leverans
Garanti och retur
Huawei Pura X Max tillbehör
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp. Vi har för närvarande inte denna produkt på vårt lager, men det finns liknande produkter som du kan köpa till bästa pris, till exempel:Visa alla produkter