Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4): specificaties, telefoonlijst, benchmarks and gaming prestaties
De Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) is een 4.32 GHz-GHz kloksnelheid processor met 8 kernen die gebruik maakt van de 2x Phoenix L 4.32GHz + 6x Phoenix M 3.53GHz architectuur. De GPU is Adreno 830 en de CPU ondersteunt tot 24 GB geheugen. De releasedatum is 10/21/2024. Hij maakt gebruik van 3 nm technologie, dus heeft hij goede specificaties met een TDP van 10. De gegevensoverdrachtsnelheid is tot 3500 Mbps dankzij de ingebouwde modem. Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) presteert beter dan MediaTek Dimensity 9400+ in benchmarktests, waardoor hij qua prestaties gelijk is aan MediaTek Dimensity 9500. Smartphones die de chip gebruiken zijn onder andere de ZTE Nubia Z70S Ultra en Xiaomi Poco F8 Pro. Meer details kunt u zien in het specificatieblad hieronder.
Specificaties
| Model | Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) |
|---|---|
| Releasedatum | 10/21/2024 |
| CPU-architectuur | 2x Phoenix L 4.32GHz + 6x Phoenix M 3.53GHz |
| CPU cores | 8 |
| CPU snelheid | 4.32 GHz |
| Technisch proces | 3 nm |
| Grafische processor (GPU) | Adreno 830 |
| TDP | 10 |
| Geheugencapaciteit | 24 GB |
| Features | Snapdragon X80 |
| Upload Speed | 3500 Mbps |
De beste telefoons met Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) in 2026:
- ZTE Nubia Z70S Ultra
- Oppo Find N5
- ZTE Nubia Red Magic 10 Pro
- ZTE Nubia Red Magic 10 Pro Plus
- Xiaomi Poco F7 Ultra
- Realme GT 7 Pro 12/256Gb
- Samsung Galaxy S25 Ultra
- Vivo IQOO Neo10 Pro Plus
- Xiaomi Poco F8 Pro 12 512GB
- Xiaomi Poco F8 Pro
- Bekijk hier onze smartphones aangedreven door de Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) en hun prijzen en specificaties.
Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) gaming prestatietest
De Adreno 830 GPU in de Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) biedt goede prestaties voor gaming, met een gemiddelde snelheid van 60 tot 120 fps. Hier zijn de snelheidstests en benchmarks voor de gerecenseerde games zoals PUBG en Genshin Impact.
| Gaming prestatietest | Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) |
|---|---|
| PUBG: Mobile | 120 fps |
| PUBG: New State | 120 fps |
| Call of Duty: Mobile | 120 fps |
| Fortnite | 60 fps |
| Genshin Impact | 60 fps |
| Mobile Legends: Bang Bang | 120 fps |
Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) CPU Prestaties - Benchmarks en Testresultaten
De Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) heeft een Antutu benchmark score van rond de 3109884 punten, GeekBench test score 10111 / 3211, en 3Dmark ranking van 19883 . Deze zijn te danken aan de Adreno 830 GPU.
| Benchmark | Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) |
|---|---|
| Antutu | 3109884 |
| Geekbench | 10111/3211 |
| 3DMark | 19883 |
Antutu
De Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) heeft een benchmarkscore van rond de 3109884 punten, wat beter is dan de MediaTek Dimensity 9400+ (2955837 punten) en lager dan de MediaTek Dimensity 9500 (3168848 punten). Om de prestaties van deze chip te testen en deze resultaten te verkrijgen, hebben we telefoons met de Adreno 830 GPU gebruikt, zoals de ZTE Nubia Z70S Ultra en de Xiaomi Poco F8 Pro. Zie in de tabel hieronder hoe hij zich verhoudt tot andere CPU's.
Geekbench
De Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) CPU scoort ongeveer 10111 / 3211 op Geekbench benchmarktests, wat betekent dat hij beter scoort dan de Qualcomm Snapdragon 8 Gen 5 (9894 / 2744 punten) maar lager dan de MediaTek Dimensity 9500 (10155 / 3451 punten). We hebben telefoons met een Adreno 830 GPU zoals ZTE Nubia Z70S Ultra en Xiaomi Poco F8 Pro gebruikt om de prestaties van deze chip te testen. Zie in de tabel hieronder hoe hij zich verhoudt.
3DMark
De Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) heeft een benchmark score van 19883 punten op 3DMark Benchmark. Hij presteert beter dan de Xiaomi Xring O1 (19673 punten) en slechter dan de Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (23833 punten). We hebben deze chip getest in telefoons met een Adreno 830 GPU zoals de ZTE Nubia Z70S Ultra en de Xiaomi Poco F8 Pro. Bekijk in de tabel hieronder hoe deze zich verhoudt tot andere CPU's.