Doogee M30 Geekbench-benchmark scorer
I Geekbench-test fik Doogee M30 en "Single-core" score på 401 point og "Multi-core" score på 1432 . Nedenfor kan du sammenligne dens ydeevne med andre modeller baseret på Geekbench Benchmark.
Doogee M30 priser:
Doogee M30 frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til Doogee M30 :
Geekbench-benchmark
Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/64Gb
6.53 tomme (2340x1080) Gorillaglas / Helio G90T / 6Gb / 64GB / 64Mp Samsung GW1 / 4500mAh
1471.83kr
$229.60
1121.76kr
$174.99
Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128Gb
6.53 tomme (2340x1080) Gorillaglas / Helio G90T / 6Gb / 128GB / 64Mp Samsung GW1 / 4500mAh
1339.65kr
$208.98
958.55kr
$149.53
Infinix Hot 11S
6.78 tomme (2460x1080) Gorillaglas / Helio G88 / 4Gb / 64GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1018.87kr
$158.94
Motorola Moto G42 6/128GB
6.4 tomme (2400x1080) Bøjet glas / Snapdragon 680 / 6Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1184.97kr
$184.85
Motorola Moto G42 4/64GB
6.4 tomme (2400x1080) Bøjet glas / Snapdragon 680 / 4Gb / 64GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
827.97kr
$129.16
Motorola Moto G42 4/128GB
6.4 tomme (2400x1080) Bøjet glas / Snapdragon 680 / 4Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
947.08kr
$147.74
Xiaomi Redmi 12 4/128GB NFC
6.79 tomme (2400x1080) Bøjet glas / Helio G88 / 4Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
830.02kr
$129.48
Xiaomi Redmi 12 8/256GB non-NFC
6.79 tomme (2400x1080) Bøjet glas / Helio G88 / 8Gb / 256GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1004.00kr
$156.62
Snart
Snart
Hotwav Cyber 13 Pro
6.6 tomme (2408x1080) Bøjet glas / Tiger T619 / 12Gb / 256GB / 64Mp Sony IMX686 / 10800mAh
1329.33kr
$207.37
Realme C33 4/64GB
6.5 tomme (1600x720) Bøjet glas / Tiger T612 / 4Gb / 64GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
720.98kr
$112.47
Realme C33 4/128GB
6.5 tomme (1600x720) Bøjet glas / Tiger T612 / 4Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
785.47kr
$122.53
Ulefone Armor 7E
6.3 tomme (2340x1080) Gorillaglas / Helio P90 / 4Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX586 / 5500mAh
1440.42kr
$224.70
Motorola Moto G23
6.5 tomme (1600x720) Gorillaglas / Helio G85 / 4Gb / 64GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
943.36kr
$147.16
1033.30kr
$161.19
Xiaomi Mi Mix 2s 6/128Gb
5.99 tomme (2160x1080) Bøjet glas / Snapdragon 845 / 6Gb / 128GB / 12Mp Sony IMX363 / 3400mAh
2743.72kr
$428.01
Xiaomi Redmi Note 9 4/128Gb
6.53 tomme (2340x1080) Gorillaglas / Helio G85 / 4Gb / 128GB / 48Mp Samsung GM2 / 4920mAh
1263.49kr
$197.10
Xiaomi Redmi Note 9 3/64Gb
6.53 tomme (2340x1080) Gorillaglas / Helio G85 / 3Gb / 64GB / 48Mp Samsung GM2 / 4920mAh
1116.31kr
$174.14
Xiaomi Redmi Note 9 4/128Gb NFC
6.53 tomme (2340x1080) Gorillaglas / Helio G85 / 4Gb / 128GB / 48Mp Samsung GM2 / 4920mAh
1195.80kr
$186.54
- Mærke: Doogee
- Modell: M30
- Vægt: 375g
- Mål: 178.5 x 83.1 x 17.9mm
- Operativ system: Android 16
- Skærmstørrelse: 6.88 tomme
- Opløsning: 2408x1080
- RAM: 6Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 64Mp
- Processor (CPU): UNISOC Tiger T620
- Batteri: 8000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | 1432 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Doogee - Se alle Doogee-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 401 (Single Core) |
| Modell | M30 |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 259883. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2408x1080 - Flere modeller med 2408x1080-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Type | OGS |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ingen - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 6.5 mm |
| Skærm til krop | 70 % |
| Lysstyrke | 500 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.88 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 2 x Cortex-A75 2.2GHz + 6 x Cortex-A55 1.8GHz |
| Mærke | UNISOC |
| Modell | Tiger T620 - Flere modeller med Tiger T620 CPU se her |
| Udgivelses dato | 07/15/2024 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2.2 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 12 nm |
| Kapacitet | 12 Gb |
| GPU | Mali-G57MC |
| GPU-frekvens | 850 Mhz |
| GPU-kerner | 1 |
| TDP | 10 W |
| Features | Unisoc modem |
| Upload Speed | 150 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 6 Gb - Flere modeller med 6 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | MicroSD (TF), understøttelse af kort op til 2 TB |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 64 Mp - Flere modeller med et 64 Mp-kamera se her |
| Blitz | Fire lysdioder |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 20 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Netværkstype | 4G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 8000 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 3-4 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 10-12 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ingen |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ja |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ja |
Design
| Mål | 178.5 x 83.1 x 17.9 mm |
| Vægt | 375 g |
| Kropstype | Plast og gummi |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Skærm opdateringshastighed 120Hz |