Realme 17 Pro+ antutu-vertailutesti
AnTuTu-testissä Realme 17 Pro+ sai 1089558 pistettä. Alla voit verrata sen suorituskykyä muihin Antutu-testiin perustuviin malleihin.
Realme 17 Pro+ hinnat:
Realme 17 Pro+ julkaistaan pian.
Jätä sähköpostiosoitteesi , niin heti kun tavarat tulevat myyntiin, tiedät siitä ensimmäisenä
Vaihtoehdot kohteelle Realme 17 Pro+ :
AnTuTu-vertailuarvo
Xiaomi Mix Fold 2 12/1024GB
8.02 tuumaa (2160x1914 ) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 1024GB / 50MP Sony IMX766 / 4500mAh
2378.75€
$2765.62
Asus ROG Phone 6 16/512GB GLOBAL ROM
6.78 tuumaa (2448x1080) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 16Gb / 512GB / 50MP Sony IMX766 / 6000mAh
463.31€
$538.66
Asus ROG Phone 6 12/128GB GLOBAL ROM
6.78 tuumaa (2448x1080) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 128GB / 50MP Sony IMX766 / 6000mAh
359.67€
$418.17
Asus ROG Phone 6 8/128GB GLOBAL ROM
6.78 tuumaa (2448x1080) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 128GB / 50MP Sony IMX766 / 6000mAh
422.55€
$491.27
Asus ROG Phone 6 12/256GB GLOBAL ROM
6.78 tuumaa (2448x1080) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 256GB / 50MP Sony IMX766 / 6000mAh
399.61€
$464.60
Realme 17 Pro+
6.8 tuumaa (2800x1280) Gorilla-lasi / Snapdragon 7s Gen 5 / 8Gb / 256GB / 200MP Samsung ISOCELL HP5 / 8000mAh
Pian
Pian
Honor 80 Pro
6.78 tuumaa (2700x1224) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 256GB / 160MP Samsung ISOCELL HP3 / 4800mAh
347.10€
$403.55
Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256GB
7.6 tuumaa (2208x1768) Kaareva lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 256GB / 50MP Samsung GN3 / 4400mAh
599.25€
$696.71
Oppo Reno 9 Pro+
6.7 tuumaa (2412x1080) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 12Gb / 256GB / 50MP Sony IMX890 / 4700mAh
431.60€
$501.80
Oppo Reno 10 Pro+
6.74 tuumaa (2772x1240) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 16Gb / 256GB / 50MP Sony IMX890 / 4700mAh
462.38€
$537.58
OnePlus 11R 8/128GB
6.74 tuumaa (2772x1240) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 1 / 8Gb / 128GB / 50MP Sony IMX890 / 5000mAh
412.90€
$480.05
- Brändi: Realme
- Model: 17 Pro+
- Paino:
- Mitat:
- Käyttöjärjestelmä: Android 17
- Näytön koko: 6.8 tuumaa
- Näytön tarkkuus: 2800x1280
- RAM: 8Gb
- Muisti (ROM): 256GB
- Kamera: 200MP Samsung ISOCELL HP5
- Piirisarja (CPU): Qualcomm Snapdragon 7s Gen 5
- Akku: 8000mAh
Ominaisuudet
| Käyttöjärjestelmä (OS) | Android 17 |
| Geekbench-vertailuarvo | 3588 (Multi-Core) - Vertaa muihin malleihin tässä |
| Valmistaja | Realme - Katso kaikki Realme-mallit täältä |
| Geekbench-vertailuarvo | 1289 (Single Core ) |
| Model | 17 Pro+ |
| Esitys | testi antutu- vertailuarvo ~ 1089558. - Vertaa muihin täällä oleviin malleihin |
Näyttö
| Näytön tarkkuus | 2800x1280 - Lisää malleja, joissa on 2800x1280-tarkkuus, katso täältä |
| Lasityypit | Gorilla-lasi |
| Paneelin tyyppi | AMOLED |
| Multi-touch | 10 |
| Kehyksetön | Joo - Lisää malleja, joissa on kehyksetön näyttö, katso täältä |
| Kehyksen koko | 2.9 mm |
| Näytön ja rungon suhdeluku | 90 % |
| Kirkkaus | 750 cd/m² |
| Näytön koko | 6.8 tuumaa |
Piirisarja (CPU)
| CPU-arkkitehtuuri | 1x 2.9GHz Cortex-A720 + 3x 2.6GHz Cortex-A720 + 4x 1.8GHz Cortex-A510 |
| Brändi | Qualcomm |
| Malli | Snapdragon 7s Gen 5 - Lisää malleja, joissa on Snapdragon 7s Gen 5-suoritin, katso täältä |
| Julkaisupäivä | 06/20/2026 |
| Prosessorin ydin | 8 |
| Prosessorin taajuus | 2.9 GHz |
| Bitti | 64 bit |
| Prosessitekniikka | 4 nm |
| Muisti | 16 Gb |
| Grafiikkaprosessorimalli (GPU) | Adreno 810 |
| GPU-taajuus | 1250 Mhz |
| GPU-ytimet | 2 |
| TDP | 8 W |
| Features | Snapdragon X62 5G |
| Upload Speed | 1600 Mbps |
Muisti
| RAM (muisti) | 8 Gb - Lisää malleja, joissa on 8 Gb RAM, katso täältä |
| Tallennustila (ROM) | 256 GB |
| Flash-muisti | Ei |
Kamera
| Pääkamera | |
| Resoluutio | 200 MP - Lisää malleja, joissa on 200 Mpx -kamera, katso täältä |
| Anturimalli | Samsung ISOCELL HP5 - Lisää malleja, joissa on Samsung ISOCELL HP5, katso täältä |
| Integroitu salama | Kaksois-LED-salama |
| Etukamera | |
| Resoluutio | 50 MP |
| Integroitu salama | Ei |
Yhteydet
| Taajuus | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Mobiililaajakaistan tyyppi | 5G |
| SIM-kortti | nanoSIM + nanoSIM |
Liitännät
| Wi-Fi | Joo |
| Bluetooth | Joo |
| NFC | Joo - Lisää NFC-malleja katso täältä |
Sijainti
| Verkkotuki | GPS, A-GPS, GLONAS |
Akku
| Akun kapasiteetti (mAh) | 8000 mAh |
| Akun/pariston tyyppi | Ei-poistettava |
| Nopea lataus | Joo |
| Valmiustila-aika | 8-9 päivää |
| Akun kesto | 3-4 päivää |
| Työajat kovassa tilassa | 14-15 tuntia |
| Puhumisaika | 30 tuntia |
| Langaton lataus | Ei |
Anturit
| Ilmoitukset Led | Ei |
| Sormenjälkitunnistin | Joo |
| Proximity | Joo |
| Ambient light | Joo |
| Gyroskooppi | Joo |
| Accelerometer | Joo |
| Kompassi | Joo |
| Barometri | Ei |
| IR | Ei |
Ääni
| Ääniprosessori | Integroitu |
| Kaiuttimien | Joo |
| Sisäiset mikrofonit | Joo |
| Kuulokkeet | Ei |
Design
| Materiaali | Metallirunko ja lasikotelo |
| Veden- ja pölynkestävä (IP68) | Joo - Lisää IP68-malleja katso täältä |
Kielituki
| Kieli (kielet | - Yksityiskohtainen luettelo tuetuista kielistä tässä |
Liitännät / liittimet
| USB Type-C -portit | 1 |
Ominaisuudet
| Muut tekniset tiedot | Näytön virkistystaajuus 144 Hz , 3x optinen zoom , Näytön sisäinen sormenjälkitunnistin , Sisäänrakennettu näytön etukamera |