Mobiltelefon OUKITEL WP66
OUKITEL WP66 frigives i April 2026 . Pris, specifikationer og lækager. Alt hvad vi ved om det.
Farver:
Beskrivelse OUKITEL WP66
OUKITEL WP66 har en lys og klar (opløsning på 2408x1080) 6.6 tomme-tommers skærm og dimensioner på 172.2 x 81 x 15.8mm. Det vejer også kun 359g. De vigtigste specifikationer er MediaTek CPU - Dimensity 7025, 256GB-lagring og 12Gb RAM.
Udgivelsesdatoen for OUKITEL WP66 er April 2026. Det Samsung HM6 bageste kamera med en 108Mp-sensor tager fantastiske billeder, og 32Mp-frontkameraet er designet til selfies. Prisen på iPhone er meget billig, og denne pris, er den bedste pris lige nu, dette køb vil være et godt køb for alle, der er vant til at bruge Android 16 OS.
OUKITEL WP66 har Dual SIM-kortspor, du kan have 2 numre fra forskellige operatører.
Med 5G-support fungerer Internettet meget hurtigt, fordi hastighederne på dette netværk når 25 Gb / s.
OUKITEL WP66 har understøttelse af udvidelig lagring, så du kan indsætte SD-kort, så snart du har brug for det.
Hvis du vil bruge standard 3,5 mm porthovedtelefoner, skal du bruge en adapter, fordi der kun er en USB Type-C-udgang.
Du kan betale med OUKITEL WP66, da den har NFC.
Du kan ikke bruge den som en fjernbetjening, fordi den ikke har en infrarød blaster (IR).
OUKITEL WP66 og dens 11000mAh-batteri fungerer med hurtig opladning. Der er ingen trådløs opladning, som de fleste konkurrenter.
Enheden er vandtæt. Dette gør det muligt at bruge det i regn og sne såvel som i brusebadet og badeværelset.
OUKITEL WP66 priser:
OUKITEL WP66 frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til OUKITEL WP66 :
- Mærke: OUKITEL
- Modell: WP66
- Vægt: 359g
- Mål: 172.2 x 81 x 15.8mm
- Operativ system: Android 16
- Skærmstørrelse: 6.6 tomme
- Opløsning: 2408x1080
- RAM: 12Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 108Mp Samsung HM6
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 7025
- Batteri: 11000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | 2457 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | OUKITEL - Se alle OUKITEL-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 1034 (Single Core) |
| Modell | WP66 |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 485838. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2408x1080 - Flere modeller med 2408x1080-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Type | IPS |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ingen - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 6 mm |
| Skærm til krop | 75 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.6 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 2 x ARM Cortex-A78 2.5GHz + 6 x ARM Cortex-A55 2GHz |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Dimensity 7025 - Flere modeller med Dimensity 7025 CPU se her |
| Udgivelses dato | 04/10/2024 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2.5 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 6 nm |
| Kapacitet | 16 Gb |
| GPU | IMG BXM-8-256 |
| GPU-frekvens | 950 Mhz |
| GPU-kerner | 8 |
| TDP | 8 W |
| Features | MediaTek 5G Modem |
| Upload Speed | 1250 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 12 Gb - Flere modeller med 12 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | MicroSD (TF), understøttelse af kort op til 2 TB |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 108 Mp - Flere modeller med et 108 Mp-kamera se her |
| Sensormodel | Samsung HM6 - Flere modeller med Samsung HM6 se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 32 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 11000 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 8-9 dage |
| Batteri liv | 5-6 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 14-15 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ja |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 172.2 x 81 x 15.8 mm |
| Vægt | 359 g |
| Kropstype | Plast og gummi |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Ekstra skærm , Skærm opdateringshastighed 120Hz |
Beskrivelse
Betalinger
- Debet- / kreditkort (Visa. Mastercard)
Forsendelse
Bestil levering
Garanti
Tilbehør til OUKITEL WP66
Se alle produkter med rabat