OnePlus 16 antutu benchmark
Στο AnTuTu τεστ το OnePlus 16 αξιολογήθηκε με 4571173 βαθμούς. Παρακάτω μπορείτε να συγκρίνετε τις επιδόσεις του σε σχέση με άλλα μοντέλα σύμφωνα με το τεστ Antutu.
Τιμές για το OnePlus 16
Το OnePlus 16 θα κυκλοφορήσει σύντομα
Αφήστε την ηλεκτρονική σας διεύθυνση και μόλις τα προϊόντα που σας ενδιαφέρουν τεθούν προς πώληση θα είστε ο/η πρώτος/η που θα το μάθει
Εναλλακτικές λύσεις για το OnePlus 16:
AnTuTu Benchmark
OnePlus 16
6.72 ίντσες (2772x1272) Curved Glass / Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro / 12Gb / 256GB / 200Mp Sony LYT-901 / 9000mAh
Θα κυκλοφορήσει σύντομα
Θα κυκλοφορήσει σύντομα
Oppo Find N6
8.12 ίντσες (2480x2248) Gorilla glass / Snapdragon 8 Elite Gen 5 / 16Gb / 512GB / 200Mp Samsung ISOCELL HP5 / 6000mAh
1386.72€
$1612.25
Xiaomi Poco F8 Ultra 12/256GB
6.9 ίντσες (2608x1200) Curved Glass / Snapdragon 8 Elite Gen 5 / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6500mAh
512.28€
$595.60
Xiaomi Poco F8 Ultra 16/512GB
6.9 ίντσες (2608x1200) Curved Glass / Snapdragon 8 Elite Gen 5 / 16Gb / 512GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6500mAh
553.31€
$643.30
ZTE Nubia Z70S Ultra
6.85 ίντσες (2688x1216) Gorilla glass / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp Omnivision Light Master 990 / 6600mAh
526.92€
$612.62
Vivo X200 Pro
6.78 ίντσες (2800 x 1260) Gorilla glass / Dimensity 9400 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony LYT-818 / 6000mAh
571.78€
$664.77
Xiaomi Poco F7 Ultra
6.67 ίντσες (3200x1440) Curved Glass / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6000mAh
529.46€
$615.57
Xiaomi Poco F8 Pro 12/512GB
6.59 ίντσες (2510x1156) Curved Glass / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 512GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
401.57€
$466.88
Xiaomi Poco F8 Pro 12/256GB
6.59 ίντσες (2510x1156) Curved Glass / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
360.53€
$419.17
Apple iPhone 17 Pro eSIM + eSIM 12/256GB
6.3 ίντσες (2622x1206) Glass / A19 Pro / 12Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX903 / 3988mAh
1079.26€
$1254.79
Apple iPhone 17 eSIM + eSIM 8/256GB
6.3 ίντσες (2622x1206) Glass / A19 / 8Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX904 / 3692mAh
672.25€
$781.58
- Κατασκευαστής: OnePlus
- Μοντέλο: 16
- Βάρος:
- Διαστάσεις:
- Λειτουργικό Σύστημα: Android 17
- Μέγεθος: 6.72 ίντσες
- Ανάλυση: 2772x1272
- RAM: 12Gb
- Μνήμη (ROM): 256GB
- Κάμερα: 200Mp Sony LYT-901
- Επεξεργαστής: Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro
- Μπαταρία: 9000mAh
Χαρακτηριστικά
| Λειτουργικό Σύστημα (OS) | Android 17 |
| Geekbench Benchmark | 14178 (Multi-Core) - Συγκρίνετε με τα άλλα μοντέλα εδώ |
| Κατασκευαστής | OnePlus - Δείτε όλα τα μοντέλα της OnePlus εδώ |
| Geekbench Benchmark | 4377 (Single Core) |
| Μοντέλο | 16 |
| Απόδοση | antutu benchmark ~4571173. - Συγκρίνετε με τα άλλα μοντέλα εδώ |
Οθόνη
| Ανάλυση | 2772x1272 - Περισσότερα μοντέλα με 2772x1272 δείτε εδώ |
| Προστασία Οθόνης | Curved Glass |
| Τεχνολογία | AMOLED |
| Οθόνη αφής | 10 |
| Bezelless | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με ατελείωτη οθόνη δείτε εδώ |
| Μέγεθος πλαισίου | 2.9 mm |
| ποσοστό της εμπρόσθιας επιφάνειας που καταλαμβάνει η οθόνη | 90 % |
| Φωτεινότητα | 750 cd/m² |
| Μέγεθος | 6.72 ίντσες |
Επεξεργαστής (CPU)
| CPU αρχιτεκτονική | 2x High-Performance 5.2GHz + 3x High-Performance 4.1GHz + 3x High-Energy Efficiency 3GHz |
| κατασκευαστή | Qualcomm |
| Μοντέλο Επεξεργαστή | Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro - Περισσότερα μοντέλα με Snapdragon 8 Elite Gen 6 Pro δείτε εδώ |
| Ημερομηνία κυκλοφορίας | 06/20/2026 |
| Πυρήνες CPU Smartphone | 8 |
| CPU συχνότητα | 5.2 GHz |
| 32 bit ή 64 bit | 64 bit |
| διαδικασία | 2 nm |
| Χωρητικότητα | 16 Gb |
| GPU | Adreno 850 |
| Ταχύτητα Επεξεργαστή | 0 Mhz |
| Πυρήνες Επεξεργαστή (GPU) | 0 |
| TDP | 10 W |
| Features | Snapdragon 5G modem |
| Upload Speed | 8000 Mbps |
Χωρητικότητα
| RAM | 12 Gb - Περισσότερα μοντέλα με 12 Gb RAM δείτε εδώ |
| Χωρητικότητα (ROM) | 256 GB |
| Επέκταση μνήμης | Όχι |
Κάμερα
| Οπίσθια κάμερα | |
| Ανάλυση Βασικής Κάμερας | 200 Mp - Περισσότερα μοντέλα με 200 Mp δείτε εδώ |
| Αισθητήρα | Sony LYT-901 - Περισσότερα μοντέλα με Sony LYT-901 δείτε εδώ |
| Φλας | Flash - Διπλή λυχνία LED |
| Εμπρόσθια κάμερα | |
| Ανάλυση Selfie Κάμερας | 32 MP |
| Φλας | Όχι |
Κινητά Δίκτυα
| Συχνότητες δικτύου | 2G (GSM): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz 3G (WCDMA): 800 / 850 / 1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1(2100) / B3 (1800) / B7(2600) 5G |
| τύπος δικτύου | 5G |
| Κάρτα SIM | nanoSIM + nanoSIM |
Ασύρματα Δίκτυα
| Wi-Fi | Ναι |
| Bluetooth | Ναι |
| NFC | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με NFC δείτε εδώ |
Υπηρεσίες τοποθεσίας
| Υπηρεσίες τοποθεσίας | GPS, A-GPS, GLONAS |
μπαταρία
| Χωρητικότητα | 9000 mAh |
| Τεχνολογία Μπαταρίας | Μη αφαιρούμενο |
| Γρήγορη Φόρτιση | Ναι |
| Διάρκεια Αναμονής | 6-7 ημέρες |
| Χρόνος κανονικής χρήσης | 2-3 ημέρες |
| Χρόνος χρήσης | 14-15 ώρες |
| Διάρκεια Ομιλίας | 30 ώρες |
| Ασύρματη Φόρτιση | Ναι |
Αισθητήρες
| Led notification | Όχι |
| Δακτυλικό αποτύπωμα κάτω από την οθόνη οπτικό | Ναι |
| Αισθητήρας εγγύτητας | Ναι |
| Αισθητήρας φωτισμού περιβάλλοντος | Όχι |
| Γυροσκόπιο | Ναι |
| Αξελερόμετρο | Ναι |
| Ψηφιακή πυξίδα | Ναι |
| Βαρόμετρο | Όχι |
| Χρήση ως τηλεχειριστήριο | Ναι |
Υποστήριξη πολυμέσων
| DAC | Ολοκληρωμένο |
| Ηχεία | Ναι |
| Μικρόφωνο | Ναι |
| βύσμα ακουστικών | Όχι |
Διαστάσεις
| Υλικό | Μεταλλικό πλαίσιο, γυάλινη θήκη |
| Ανθεκτικό στο νερό και στη σκόνη (IP68) | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με IP68 δείτε εδώ |
Υποστηριζόμενες γλώσσες
| Γλώσσες | Ελληνικά, αγγλικά, ισπανικά, γερμανικά, πορτογαλικά, ιταλικά, γαλλικά, δανικά, απλοποιημένα κινέζικα, παραδοσιακά κινέζικα, κλπ. - Μια λεπτομερής λίστα υποστηριζόμενων γλωσσών εδώ |
Διεπαφή
| USB Type-C | 1 |
Πρόσθετα Χαρακτηριστικά
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | 3x optical zoom , Intradisplay fingerprint scanner , Φωτεινότητα ανανέωσης οθόνης 165Hz , Ενσωματωμένη κάμερα μπροστινής οθόνης |