Motorola Razr 70 Ultra antutu-vertailutesti
AnTuTu-testissä Motorola Razr 70 Ultra sai 2917443 pistettä. Alla voit verrata sen suorituskykyä muihin Antutu-testiin perustuviin malleihin.
Motorola Razr 70 Ultra hinnat:
Motorola Razr 70 Ultra julkaistaan pian.
Jätä sähköpostiosoitteesi , niin heti kun tavarat tulevat myyntiin, tiedät siitä ensimmäisenä
Vaihtoehdot kohteelle Motorola Razr 70 Ultra :
AnTuTu-vertailuarvo
Xiaomi Poco F7 Ultra
6.67 tuumaa (3200x1440) Kaareva lasi / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50MP OmniVision Light Hunter 800 / 6000mAh
529.91€
$615.61
Xiaomi Poco F8 Pro 12/256GB
6.59 tuumaa (2510x1156) Kaareva lasi / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50MP OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
360.81€
$419.17
Xiaomi Poco F8 Pro 12/512GB
6.59 tuumaa (2510x1156) Kaareva lasi / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 512GB / 50MP OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
401.88€
$466.88
Motorola Razr 70 Ultra
7 tuumaa (2992x1224) Gorilla-lasi / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 16Gb / 512GB / 50MP / 5000mAh
Pian
Pian
Apple iPhone 17 Pro eSIM + eSIM 12/256GB
6.3 tuumaa (2622x1206) Lasi / A19 Pro / 12Gb / 256GB / 48MP Sony IMX903 / 3988mAh
1080.10€
$1254.79
Apple iPhone 17 eSIM + eSIM 8/256GB
6.3 tuumaa (2622x1206) Lasi / A19 / 8Gb / 256GB / 48MP Sony IMX904 / 3692mAh
672.77€
$781.58
Vivo X100
6.78 tuumaa (2800 x 1260) Gorilla-lasi / Dimensity 9300 / 12Gb / 256GB / 50MP Sony IMX920 / 5000mAh
568.22€
$660.12
OnePlus Nord 6
6.78 tuumaa (2772x1272) Gorilla-lasi / Snapdragon 8s Gen 4 / 8Gb / 256GB / 50MP Sony LYT600 / 9000mAh
459.41€
$533.71
Asus ROG Phone 8
6.78 tuumaa (2400x1080) Gorilla-lasi / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50MP Sony IMX890 / 5500mAh
674.05€
$783.07
- Brändi: Motorola
- Model: Razr 70 Ultra
- Paino: 199g
- Mitat: 171.48 x 73.99 x 7.19mm
- Käyttöjärjestelmä: Android 16
- Näytön koko: 7 tuumaa
- Näytön tarkkuus: 2992x1224
- RAM: 16Gb
- Muisti (ROM): 512GB
- Kamera: 50MP
- Piirisarja (CPU): Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4)
- Akku: 5000mAh
Ominaisuudet
| Käyttöjärjestelmä (OS) | Android 16 |
| Geekbench-vertailuarvo | 9958 (Multi-Core) - Vertaa muihin malleihin tässä |
| Valmistaja | Motorola - Katso kaikki Motorola-mallit täältä |
| Geekbench-vertailuarvo | 3015 (Single Core ) |
| Model | Razr 70 Ultra |
| Esitys | testi antutu- vertailuarvo ~ 2917443. - Vertaa muihin täällä oleviin malleihin |
Näyttö
| Näytön tarkkuus | 2992x1224 - Lisää malleja, joissa on 2992x1224-tarkkuus, katso täältä |
| Lasityypit | Gorilla-lasi |
| Paneelin tyyppi | AMOLED |
| Multi-touch | 10 |
| Kehyksetön | Joo - Lisää malleja, joissa on kehyksetön näyttö, katso täältä |
| Kehyksen koko | 3.3 mm |
| Näytön ja rungon suhdeluku | 86 % |
| Kirkkaus | 750 cd/m² |
| Näytön koko | 7 tuumaa |
Piirisarja (CPU)
| CPU-arkkitehtuuri | 2x Phoenix L 4.32GHz + 6x Phoenix M 3.53GHz |
| Brändi | Qualcomm |
| Malli | Snapdragon 8 Elite (Gen 4) - Lisää malleja, joissa on Snapdragon 8 Elite (Gen 4)-suoritin, katso täältä |
| Julkaisupäivä | 10/21/2024 |
| Prosessorin ydin | 8 |
| Prosessorin taajuus | 4.32 GHz |
| Bitti | 64 bit |
| Prosessitekniikka | 3 nm |
| Muisti | 24 Gb |
| Grafiikkaprosessorimalli (GPU) | Adreno 830 |
| GPU-taajuus | 1100 Mhz |
| GPU-ytimet | 0 |
| TDP | 10 W |
| Features | Snapdragon X80 |
| Upload Speed | 3500 Mbps |
Muisti
| RAM (muisti) | 16 Gb - Lisää malleja, joissa on 16 Gb RAM, katso täältä |
| Tallennustila (ROM) | 512 GB |
| Flash-muisti | Ei |
Kamera
| Pääkamera | |
| Resoluutio | 50 MP - Lisää malleja, joissa on 50 Mpx -kamera, katso täältä |
| Integroitu salama | Kaksois-LED-salama |
| Etukamera | |
| Resoluutio | 50 MP |
| Integroitu salama | Ei |
Yhteydet
| Taajuus | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Mobiililaajakaistan tyyppi | 5G |
| SIM-kortti | nanoSIM + nanoSIM |
Liitännät
| Wi-Fi | Joo |
| Bluetooth | Joo |
| NFC | Joo - Lisää NFC-malleja katso täältä |
Sijainti
| Verkkotuki | GPS, A-GPS, GLONAS |
Akku
| Akun kapasiteetti (mAh) | 5000 mAh |
| Akun/pariston tyyppi | Ei-poistettava |
| Nopea lataus | Joo |
| Valmiustila-aika | 5-6 päivää |
| Akun kesto | 2-3 päivää |
| Työajat kovassa tilassa | 7-8 tuntia |
| Puhumisaika | 30 tuntia |
| Langaton lataus | Joo |
Anturit
| Ilmoitukset Led | Ei |
| Sormenjälkitunnistin | Joo |
| Proximity | Joo |
| Ambient light | Joo |
| Gyroskooppi | Joo |
| Accelerometer | Joo |
| Kompassi | Joo |
| Barometri | Ei |
| IR | Ei |
Ääni
| Ääniprosessori | Integroitu |
| Kaiuttimien | Joo |
| Sisäiset mikrofonit | Joo |
| Kuulokkeet | Ei |
Design
| Mitat | 171.48 x 73.99 x 7.19 mm |
| Paino | 199 g |
| Materiaali | Metallirunko ja lasikotelo |
| Veden- ja pölynkestävä (IP68) | Ei - Lisää IP68-malleja katso täältä |
Kielituki
| Kieli (kielet | - Yksityiskohtainen luettelo tuetuista kielistä tässä |
Liitännät / liittimet
| USB Type-C -portit | 1 |
Ominaisuudet
| Muut tekniset tiedot | Sisäänrakennettu näytön etukamera , Lisänäyttö , Joustava näyttö , Näytön virkistystaajuus 165 Hz |