Motorola Razr 70 Ultra poäng i benchmarktest Antutu
I Antutu benchmark-testet fick Motorola Razr 70 Ultra resultatet 2917443 poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Antutu-testet.
Priser på Motorola Razr 70 Ultra
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
Motorola Razr 70 Ultra släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till Motorola Razr 70 Ultra :
Antutu benchmark rankning
Xiaomi Poco F7 Ultra
6.67 tum (3200x1440) Böjt glas / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6000mAh
5719.45kr
$610.55
Xiaomi Poco F8 Pro 12/256GB
6.59 tum (2510x1156) Böjt glas / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
3926.66kr
$419.17
Xiaomi Poco F8 Pro 12/512GB
6.59 tum (2510x1156) Böjt glas / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 512GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
4373.59kr
$466.88
Motorola Razr 70 Ultra
7 tum (2992x1224) Gorillaglas / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 16Gb / 512GB / 50Mp / 5000mAh
Kommande
Kommande
Apple iPhone 17 Pro eSIM + eSIM 12/256GB
6.3 tum (2622x1206) Glas / A19 Pro / 12Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX903 / 3988mAh
11754.50kr
$1254.79
Apple iPhone 17 eSIM + eSIM 8/256GB
6.3 tum (2622x1206) Glas / A19 / 8Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX904 / 3692mAh
7321.61kr
$781.58
Vivo X100
6.78 tum (2800 x 1260) Gorillaglas / Dimensity 9300 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX920 / 5000mAh
6183.81kr
$660.12
OnePlus Nord 6
6.78 tum (2772x1272) Gorillaglas / Snapdragon 8s Gen 4 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony LYT600 / 9000mAh
4958.51kr
$529.32
Asus ROG Phone 8
6.78 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 5500mAh
7275.24kr
$776.63
- Varumärke: Motorola
- Produkt: Razr 70 Ultra
- Vikt: 199g
- Höjd, bredd, djup: 171.48 x 73.99 x 7.19mm
- Operativ system: Android 16
- Diagonal storlek (metrisk): 7 tum
- Skärmupplösning: 2992x1224
- RAM-minne: 16Gb
- Inbyggt minne (ROM): 512GB
- Kamera: 50Mp
- Processor (CPU): Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4)
- Batteri: 5000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-riktmärke | 9958 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | Motorola - Visa alla Motorola-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 3015 (Single Core) |
| Produkt | Razr 70 Ultra |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 2917443. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 2992x1224 - Fler modeller med 2992x1224-upplösning se här |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Skärmtyp | AMOLED |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Ja - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ram storlek | 3.3 mm |
| Skärm-till-kropp | 86 % |
| Ljusstyrka | 750 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 7 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 2x Phoenix L 4.32GHz + 6x Phoenix M 3.53GHz |
| Varumärke | Qualcomm |
| Produkt | Snapdragon 8 Elite (Gen 4) - Fler modeller med Snapdragon 8 Elite (Gen 4) CPU se här |
| Utgivningsdatum | 10/21/2024 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 4.32 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 3 nm |
| Minne | 24 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | Adreno 830 |
| GPU-frekvens | 1100 Mhz |
| GPU-kärnor | 0 |
| TDP | 10 W |
| Features | Snapdragon X80 |
| Upload Speed | 3500 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 16 Gb - Fler modeller med 16 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 512 GB |
| Kompatibla minneskort | Nej |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 50 Mp - Fler modeller med en 50 Mp-kamera se här |
| Inbyggd blixt | Dubbel LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 50 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Typ | 5G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 5000 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 5-6 dagar |
| Batteri-liv | 2-3 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 7-8 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Ja |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Nej |
| IR | Nej |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Höjd, bredd, djup | 171.48 x 73.99 x 7.19 mm |
| Vikt | 199 g |
| Material | Metallram och glasfodral |
| IP-klassning (IP68) | Nej - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | Skärmuppdateringsfrekvens 165Hz , Flexibel skärm , Inbyggd frontkamera , Ytterligare skärm |