Recenze MediaTek Dimensity 7300+: specifikace, telefonní seznam, benchmarky a herní výkon
MediaTek Dimensity 7300+ je 2.5 GHz 8jádrový procesor využívající architekturu 4 x ARM Cortex-A78 2.5GHz + 4 x ARM Cortex-A55 2GHz. GPU je Mali-G615 MP, který podporuje až 16 GB paměti. Bylo oznámeno 07/20/2025. Vyrábí se technologií 4 nm, má tedy dobré specifikace, s TDP 7. Díky vestavěnému modemu má rychlost připojení až 1400 Mbps. MediaTek Dimensity 7300+ funguje lépe než procesor Huawei HiSilicon Kirin 9000E v benchmarkových testech, čímž se výkonově vyrovná Apple A14 Bionic. Mezi chytré telefony, které čip využívají, patří Realme 15 a Realme 15. Další podrobnosti můžete vidět v datovém listu níže.
Specifikace a parametry
| Model | MediaTek Dimensity 7300+ |
|---|---|
| Datum vydání | 07/20/2025 |
| Systém na čipu | 4 x ARM Cortex-A78 2.5GHz + 4 x ARM Cortex-A55 2GHz |
| Počet jader procesoru | 8 |
| Frekvence procesoru | 2.5 GHz |
| Výrobní technologie | 4 nm |
| Grafický procesor (GPU) | Mali-G615 MP |
| TDP | 7 |
| Paměť | 16 GB |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 1400 Mbps |
Zde je seznam nejlepších MediaTek Dimensity 7300+ v roce 2026
- Realme 15
- Podívejte se na seznam všech telefonů se MediaTek Dimensity 7300+ s cenami a specifikacemi zde
Test herního výkonu MediaTek Dimensity 7300+
Za herní výkon v MediaTek Dimensity 7300+ odpovídá GPU Mali-G615 MP a vykazuje výsledek od 29 do 60 fps. Zde jsou testy rychlosti a benchmarky pro recenzované hry jako PUBG a Genshin Impact.
| Herní test | MediaTek Dimensity 7300+ |
|---|---|
| PUBG: Mobile | 60 fps |
| PUBG: New State | 60 fps |
| Call of Duty: Mobile | 60 fps |
| Fortnite | 29 fps |
| Genshin Impact | 49 fps |
| Mobile Legends: Bang Bang | 60 fps |
Benchmarky a hodnocení MediaTek Dimensity 7300+
MediaTek Dimensity 7300+ má benchmarkové skóre Antutu kolem 655483 bodů, skóre testu GeekBench 3027 / 1052 a hodnocení 3Dmark 3478 . Výkon je dán GPU Mali-G615 MP.
| Benchmark | MediaTek Dimensity 7300+ |
|---|---|
| Antutu | 655483 |
| Geekbench | 3027/1052 |
| 3DMark | 3478 |
Antutu
MediaTek Dimensity 7300+ má srovnávací skóre Antutu přibližně 655483 bodů, což je vyšší hodnocení než Huawei HiSilicon Kirin 9000E (654778 bodů) a nižší než Apple A14 Bionic (665733 bodů). K otestování výkonu tohoto čipu a získání těchto výsledků jsme použili telefony, jako je Realme 15 s GPU Mali-G615 MP a Realme 15. Podívejte se na srovnání s ostatními procesory v tabulce níže.
Geekbench
CPU MediaTek Dimensity 7300+ má v benchmarku Geekbench celkové skóre přibližně 3027 / 1052 bodů, což znamená, že se řadí výše než Qualcomm Snapdragon 6 Gen 4 (3022 / 1122), ale níže než MediaTek Dimensity 1000 (3033 / 797). K testování výkonu tohoto čipu a získání těchto výsledků jsme použili telefony, jako je Realme 15 s GPU Mali-G615 MP a Realme 15 Podívejte se, jak se to srovnává v tabulce níže.
3DMark
MediaTek Dimensity 7300+ má benchmarkové skóre 3478 bodů na 3DMark Benchmark. Funguje lépe než Qualcomm Snapdragon 860 (3457 bodů) a horší než MediaTek Dimensity 7400 (3557 bodů). Testovali jsme tento čip v telefonech, jako je Realme 15 s GPU Mali-G615 MP a Realme 15. Podívejte se na srovnání s jinými CPU v tabulce níže.