OUKITEL WP66 poäng i benchmarktest Antutu
I Antutu benchmark-testet fick OUKITEL WP66 resultatet 485838 poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Antutu-testet.
Priser på OUKITEL WP66
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
OUKITEL WP66 släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till OUKITEL WP66 :
Antutu benchmark rankning
Huawei P50E 8/256GB
6.5 tum (2700x1224) Böjt glas / Snapdragon 778G / 8Gb / 256GB / 50Mp Omnivision OV50A / 4100mAh
4652.72kr
$503.83
Huawei P50E 8/128GB
6.5 tum (2700x1224) Böjt glas / Snapdragon 778G / 8Gb / 128GB / 50Mp Omnivision OV50A / 4100mAh
4094.02kr
$443.33
OUKITEL WP60 12/256Gb
7.2 tum (1560x720) Gorillaglas / Dimensity 7025 / 12Gb / 256GB / 108Mp Samsung HM6 / 10000mAh
2201.74kr
$238.42
OUKITEL WP60 16/512GB
7.2 tum (1560x720) Gorillaglas / Dimensity 7025 / 16Gb / 512GB / 108Mp Samsung HM6 / 10000mAh
2691.55kr
$291.46
Ulefone Power Armor 18
6.58 tum (2408x1080) Gorillaglas / Dimensity 900 / 12Gb / 256GB / 108Mp Samsung HM2 / 9600mAh
3505.22kr
$379.57
OUKITEL WP66
6.6 tum (2408x1080) Gorillaglas / Dimensity 7025 / 12Gb / 256GB / 108Mp Samsung HM6 / 11000mAh
Kommande
Kommande
UMIDIGI A13 Pro Max 5G
6.8 tum (2460x1080) Gorillaglas / Dimensity 900 / 12Gb / 256GB / 64Mp / 5150mAh
1698.63kr
$183.94
Xiaomi Poco X3 Pro 8/256Gb
6.67 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 860 / 8Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX582 / 5160mAh
3241.38kr
$351.00
Xiaomi Poco X3 Pro 6/128Gb
6.67 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 860 / 6Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX582 / 5160mAh
2914.19kr
$315.57
3272.87kr
$354.41
3745.04kr
$405.54
- Varumärke: OUKITEL
- Produkt: WP66
- Vikt: 359g
- Höjd, bredd, djup: 172.2 x 81 x 15.8mm
- Operativ system: Android 16
- Diagonal storlek (metrisk): 6.6 tum
- Skärmupplösning: 2408x1080
- RAM-minne: 12Gb
- Inbyggt minne (ROM): 256GB
- Kamera: 108Mp Samsung HM6
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 7025
- Batteri: 11000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-riktmärke | 2457 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | OUKITEL - Visa alla OUKITEL-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 1034 (Single Core) |
| Produkt | WP66 |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 485838. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 2408x1080 - Fler modeller med 2408x1080-upplösning se här |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Skärmtyp | IPS |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Nej - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ram storlek | 6 mm |
| Skärm-till-kropp | 75 % |
| Ljusstyrka | 750 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.6 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 2 x ARM Cortex-A78 2.5GHz + 6 x ARM Cortex-A55 2GHz |
| Varumärke | MediaTek |
| Produkt | Dimensity 7025 - Fler modeller med Dimensity 7025 CPU se här |
| Utgivningsdatum | 04/10/2024 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 2.5 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 6 nm |
| Minne | 16 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | IMG BXM-8-256 |
| GPU-frekvens | 950 Mhz |
| GPU-kärnor | 8 |
| TDP | 8 W |
| Features | MediaTek 5G Modem |
| Upload Speed | 1250 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 12 Gb - Fler modeller med 12 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 256 GB |
| Kompatibla minneskort | MicroSD (TF), stöd för kort upp till 2 TB |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 108 Mp - Fler modeller med en 108 Mp-kamera se här |
| Sensorformat | Samsung HM6 - Fler modeller med Samsung HM6 se här |
| Inbyggd blixt | Dubbel LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 32 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Typ | 5G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 11000 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 8-9 dagar |
| Batteri-liv | 5-6 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 14-15 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Nej |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Ja |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Nej |
| IR | Nej |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Höjd, bredd, djup | 172.2 x 81 x 15.8 mm |
| Vikt | 359 g |
| Material | Plast och gummi |
| IP-klassning (IP68) | Ja - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | Ytterligare skärm , Skärmuppdateringsfrekvens 120Hz |