Huawei Pura X Max antutu benchmark test
I AnTuTu-testen fik Huawei Pura X Max en score på 2017865 point. Nedenfor kan du sammenligne dens ydeevne med andre modeller baseret på Antutu-testen.
Huawei Pura X Max priser:
Huawei Pura X Max frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til Huawei Pura X Max :
AnTuTu-benchmark
Apple iPhone 17 Pro eSIM + eSIM 12/256GB
6.3 tomme (2622x1206) Glas / A19 Pro / 12Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX903 / 3988mAh
8004.34kr
$1254.79
Apple iPhone 17 eSIM + eSIM 8/256GB
6.3 tomme (2622x1206) Glas / A19 / 8Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX904 / 3692mAh
4985.72kr
$781.58
Vivo X100
6.78 tomme (2800 x 1260) Gorillaglas / Dimensity 9300 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX920 / 5000mAh
4210.92kr
$660.12
OnePlus Nord 6
6.78 tomme (2772x1272) Gorillaglas / Snapdragon 8s Gen 4 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony LYT600 / 9000mAh
3218.03kr
$504.47
Asus ROG Phone 8
6.78 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 5500mAh
4721.63kr
$740.18
Huawei Pura X Max
7.7 tomme (2584 × 1828) Gorillaglas / Kirin 9030 Pro / 12Gb / 256GB / 50Mp / 5300mAh
Snart
Snart
Vivo IQOO 12 Pro
6.78 tomme (3200x1440) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 16Gb / 256GB / 50Mp OmniVision OV50H / 5100mAh
5324.95kr
$834.76
Xiaomi 14 12/256Gb
6.36 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 4610mAh
4756.84kr
$745.70
Xiaomi 14 8/256Gb
6.36 tomme (2670x1200) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 8Gb / 256GB / 50Mp Omnivision OVX9000 (Light Hunter 900) / 4610mAh
4778.14kr
$749.04
Vivo IQOO 12
6.78 tomme (2800 x 1260) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision OV50H / 5000mAh
4226.61kr
$662.58
Honor 400 Pro 12/512GB
6.7 tomme (2800x1280) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 512GB / 200Mp Samsung ISOCELL HP3 / 6000mAh
3696.45kr
$579.47
- Mærke: Huawei
- Modell: Pura X Max
- Vægt: 229g
- Mål: 166.5 x 120 x 5.2mm
- Operativ system: HarmonyOS 6.0
- Skærmstørrelse: 7.7 tomme
- Opløsning: 2584 × 1828
- RAM: 12Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp
- Processor (CPU): HiSilicon Kirin 9030 Pro
- Batteri: 5300mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | HarmonyOS 6.0 |
| Geekbench-benchmark | 5785 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Huawei - Se alle Huawei-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 1669 (Single Core) |
| Modell | Pura X Max |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 2017865. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2584 × 1828 - Flere modeller med 2584 × 1828-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 3.4 mm |
| Skærm til krop | 86 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 7.7 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 1x 2.75GHz Taishan Big + 4x 2.27GHz Taishan Mid + 4x 1.72GHz Taishan Little |
| Mærke | HiSilicon |
| Modell | Kirin 9030 Pro - Flere modeller med Kirin 9030 Pro CPU se her |
| Udgivelses dato | 11/25/2025 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2.75 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 5 nm |
| Kapacitet | 16 Gb |
| GPU | Maleoon 935 |
| GPU-frekvens | 933 Mhz |
| GPU-kerner | 6 |
| TDP | 10 W |
| Features | Balong 6000 |
| Upload Speed | 3500 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 12 Gb - Flere modeller med 12 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 50 Mp - Flere modeller med et 50 Mp-kamera se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 8 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | 1: NanoSIM 2: eSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 5300 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 5-6 dage |
| Batteri liv | 2-3 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 8-9 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ja |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ja |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 166.5 x 120 x 5.2 mm |
| Vægt | 229 g |
| Kropstype | Metalstel og glaskasse |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Intradisplay fingeraftryksscanner , Ekstra skærm , 4x optisk zoom , Fleksibel skærm , Indbygget display foran kamera |