Oppo Reno 16 antutu benchmark
Στο AnTuTu τεστ το Oppo Reno 16 αξιολογήθηκε με 1990875 βαθμούς. Παρακάτω μπορείτε να συγκρίνετε τις επιδόσεις του σε σχέση με άλλα μοντέλα σύμφωνα με το τεστ Antutu.
Τιμές για το Oppo Reno 16
Το Oppo Reno 16 θα κυκλοφορήσει σύντομα
Αφήστε την ηλεκτρονική σας διεύθυνση και μόλις τα προϊόντα που σας ενδιαφέρουν τεθούν προς πώληση θα είστε ο/η πρώτος/η που θα το μάθει
Εναλλακτικές λύσεις για το Oppo Reno 16:
AnTuTu Benchmark
Asus ROG Phone 8
6.78 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 5500mAh
676.40€
$786.38
Vivo IQOO 12 Pro
6.78 ίντσες (3200x1440) Gorilla glass / Snapdragon 8 Gen 3 / 16Gb / 256GB / 50Mp OmniVision OV50H / 5100mAh
718.01€
$834.76
Xiaomi 14 12/256Gb
6.36 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 4610mAh
641.41€
$745.70
Xiaomi 14 8/256Gb
6.36 ίντσες (2670x1200) Gorilla glass / Snapdragon 8 Gen 3 / 8Gb / 256GB / 50Mp Omnivision OVX9000 (Light Hunter 900) / 4610mAh
644.28€
$749.04
Vivo IQOO 12
6.78 ίντσες (2800 x 1260) Gorilla glass / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision OV50H / 5000mAh
569.91€
$662.58
Oppo Reno 16
6.32 ίντσες (2640 x 1216) Gorilla glass / Dimensity 8550 / 12Gb / 256GB / 200Mp Samsung ISOCELL HP5 / 6700mAh
Θα κυκλοφορήσει σύντομα
Θα κυκλοφορήσει σύντομα
Honor 400 Pro 12/512GB
6.7 ίντσες (2800x1280) Gorilla glass / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 512GB / 200Mp Samsung ISOCELL HP3 / 6000mAh
529.53€
$615.63
ZTE Nubia Red Magic 8S Pro+
6.8 ίντσες (2480x1116) Gorilla glass / Snapdragon 8+ Gen 2 / 16Gb / 256GB / 50Mp Samsung GN5 / 5000mAh
748.55€
$870.27
OnePlus 12
6.82 ίντσες (3168x1440) Gorilla glass / Snapdragon 8 Gen 3 / 16Gb / 512GB / 50Mp Sony LYTIA-T808 / 5400mAh
773.27€
$899.00
Honor Magic V2
7.92 ίντσες (2344x2156) Curved Glass / Snapdragon 8+ Gen 2 / 16Gb / 512GB / 50Mp / 5000mAh
1230.60€
$1430.70
Apple iPhone 15 Pro Max 8/256GB
6.7 ίντσες (2796x1290) Glass / A17 Pro / 8Gb / 256GB / 48Mp / 4850mAh
1254.62€
$1458.62
- Κατασκευαστής: Oppo
- Μοντέλο: Reno 16
- Βάρος: 188g
- Διαστάσεις: 151.21 x 72.42 x 8.2mm
- Λειτουργικό Σύστημα: Android 16
- Μέγεθος: 6.32 ίντσες
- Ανάλυση: 2640 x 1216
- RAM: 12Gb
- Μνήμη (ROM): 256GB
- Κάμερα: 200Mp Samsung ISOCELL HP5
- Επεξεργαστής: MediaTek Dimensity 8550
- Μπαταρία: 6700mAh
Χαρακτηριστικά
| Λειτουργικό Σύστημα (OS) | Android 16 |
| Geekbench Benchmark | 7166 (Multi-Core) - Συγκρίνετε με τα άλλα μοντέλα εδώ |
| Κατασκευαστής | Oppo - Δείτε όλα τα μοντέλα της Oppo εδώ |
| Geekbench Benchmark | 2009 (Single Core) |
| Μοντέλο | Reno 16 |
| Απόδοση | antutu benchmark ~1990875. - Συγκρίνετε με τα άλλα μοντέλα εδώ |
Οθόνη
| Ανάλυση | 2640 x 1216 - Περισσότερα μοντέλα με 2640 x 1216 δείτε εδώ |
| Προστασία Οθόνης | Gorilla glass |
| Τεχνολογία | AMOLED |
| Οθόνη αφής | 10 |
| Bezelless | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με ατελείωτη οθόνη δείτε εδώ |
| Μέγεθος πλαισίου | 2.9 mm |
| ποσοστό της εμπρόσθιας επιφάνειας που καταλαμβάνει η οθόνη | 89 % |
| Φωτεινότητα | 750 cd/m² |
| Μέγεθος | 6.32 ίντσες |
Επεξεργαστής (CPU)
| CPU αρχιτεκτονική | 1 x Cortex-A725 3.4GHz + 3 x Cortex-A725 3.2GHz + 4 x Cortex-A725 2.2GHz |
| κατασκευαστή | MediaTek |
| Μοντέλο Επεξεργαστή | Dimensity 8550 - Περισσότερα μοντέλα με Dimensity 8550 δείτε εδώ |
| Ημερομηνία κυκλοφορίας | 05/07/2026 |
| Πυρήνες CPU Smartphone | 8 |
| CPU συχνότητα | 3.4 GHz |
| 32 bit ή 64 bit | 64 bit |
| διαδικασία | 4 nm |
| Χωρητικότητα | 16 Gb |
| GPU | Mali-G720 MC |
| Ταχύτητα Επεξεργαστή | 1300 Mhz |
| Πυρήνες Επεξεργαστή (GPU) | 8 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 5170 Mbps |
Χωρητικότητα
| RAM | 12 Gb - Περισσότερα μοντέλα με 12 Gb RAM δείτε εδώ |
| Χωρητικότητα (ROM) | 256 GB |
| Επέκταση μνήμης | Όχι |
Κάμερα
| Οπίσθια κάμερα | |
| Ανάλυση Βασικής Κάμερας | 200 Mp - Περισσότερα μοντέλα με 200 Mp δείτε εδώ |
| Αισθητήρα | Samsung ISOCELL HP5 - Περισσότερα μοντέλα με Samsung ISOCELL HP5 δείτε εδώ |
| Φλας | Flash - Διπλή λυχνία LED |
| Εμπρόσθια κάμερα | |
| Ανάλυση Selfie Κάμερας | 50 MP |
| Φλας | Όχι |
Κινητά Δίκτυα
| Συχνότητες δικτύου | 2G (GSM): 900 / 1800 MHz 3G (WCDMA) 2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1(2100) / B3 (1800) 5G |
| τύπος δικτύου | 5G |
| Κάρτα SIM | nanoSIM + nanoSIM |
Ασύρματα Δίκτυα
| Wi-Fi | Ναι |
| Bluetooth | Ναι |
| NFC | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με NFC δείτε εδώ |
Υπηρεσίες τοποθεσίας
| Υπηρεσίες τοποθεσίας | GPS, A-GPS, GLONAS |
μπαταρία
| Χωρητικότητα | 6700 mAh |
| Τεχνολογία Μπαταρίας | Μη αφαιρούμενο |
| Γρήγορη Φόρτιση | Ναι |
| Διάρκεια Αναμονής | 6-7 ημέρες |
| Χρόνος κανονικής χρήσης | 3-4 ημέρες |
| Χρόνος χρήσης | 10-12 ώρες |
| Διάρκεια Ομιλίας | 30 ώρες |
| Ασύρματη Φόρτιση | Όχι |
Αισθητήρες
| Led notification | Όχι |
| Δακτυλικό αποτύπωμα κάτω από την οθόνη οπτικό | Ναι |
| Αισθητήρας εγγύτητας | Ναι |
| Αισθητήρας φωτισμού περιβάλλοντος | Όχι |
| Γυροσκόπιο | Ναι |
| Αξελερόμετρο | Ναι |
| Ψηφιακή πυξίδα | Ναι |
| Βαρόμετρο | Όχι |
| Χρήση ως τηλεχειριστήριο | Όχι |
Υποστήριξη πολυμέσων
| DAC | Ολοκληρωμένο |
| Ηχεία | Ναι |
| Μικρόφωνο | Ναι |
| βύσμα ακουστικών | Όχι |
Διαστάσεις
| Διαστάσεις | 151.21 x 72.42 x 8.2 mm |
| Βάρος | 188 g |
| Υλικό | Μεταλλικό πλαίσιο, γυάλινη θήκη |
| Ανθεκτικό στο νερό και στη σκόνη (IP68) | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με IP68 δείτε εδώ |
Υποστηριζόμενες γλώσσες
| Γλώσσες | Ελληνικά, αγγλικά, ισπανικά, γερμανικά, πορτογαλικά, ιταλικά, γαλλικά, δανικά, απλοποιημένα κινέζικα, παραδοσιακά κινέζικα, κλπ. - Μια λεπτομερής λίστα υποστηριζόμενων γλωσσών εδώ |
Διεπαφή
| USB Type-C | 1 |
Πρόσθετα Χαρακτηριστικά
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | Φωτεινότητα ανανέωσης οθόνης 120Hz , 3x optical zoom , Ενσωματωμένη κάμερα μπροστινής οθόνης , Intradisplay fingerprint scanner |